Kikapott Ajkán, és kiesett a Békéscsaba a másodosztályból!

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2023.05.21. 19:35
A bronzérmes Ajka megnyerte idénybeli utolsó mérkőzését (Fotó: Sersztnyev Richárd, archív)
A labdarúgó NB II 38. fordulójában a már biztosan bronzérmes Ajka 2–1-re legyőzte az utolsó előtti Békéscsabát, így az Előre nem tudott előrelépni a tabellán, azaz búcsúzni kényszerül a másodosztálytól.

LABDARÚGÓ NB II
38. FORDULÓ

FC AJKA–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 2–1 (2–0)
Ajka, Városi Sportcentrum, 1800 néző. Vezette: Derdák Marcell (Szécsényi István, Máyer Gábor)
AJKA:Horváth D. – Tóth G., Kenderes, Jagodics B., Présinger (Görgényi, 61.) – Vogyicska Bálint (Rabatin, a szünetben), Csizmadia Z. (Tajthy T., 61.), Sejben, Zsolnai R. (Berzsenyi, a szünetben), Doncsecz – Gaál B. (Dragóner F., 73.).Vezetőedző: Jeney Gyula
BÉKÉSCSABA: Póser – Puskás G. (Szalai D., 73.), Albert I., Fazekas L., Bora – Futó (Váradi, 67.), Mikló – Máris (Kóródi, 67.), Horváth P. (Hamed, 58.), Czékus – Ilyés T. (Zádori, 58.).Megbízott vezetőedző:Pásztor József
Gólszerző: Kenderes (9.), Zsolnai R. (26.), ill. Máris (48.)
Kiállítva: Mikló (90+4.)
Jeney Gyula: – Nagyot küzdött a Békéscsaba, nekünk pedig feküdt az, hogy az ellenfélnek jönnie és támadnia kellett, így jó néhány helyzet adódott előttünk. Egyszer meginogtunk hátul, amiből szépítettek a vendégek, de azt gondolom, ez benne van, és ennek ellenére jó meccset játszottunk, amelyen kiszolgáltuk a közönségünket.
Pásztor József: – Két tizenegyest nem kaptunk meg, az egyik esetben ráadásul piros lap is járt volna az ajkai játékosnak. Ettől függetlenül jobban futballozott a hazai csapat, ám ha az első félidőben emberelőnybe kerülünk, akkor teljesen más mérkőzést játszottunk volna. A folytatás kapcsán majd le kell ülni a tulajdonossal, ám az biztos, hogy én már nem szeretnék edzősködni, így nélkülem kell majd a csapatnak visszajutnia a másodosztályba.

20. Dorogi FC387102132–61–2931

Úgy indult neki a mérkőzésnek az utolsó előtti, 19. helyezett Békéscsaba, hogy csakis győzelemmel őrizheti meg NB II-es tagságát. S nem volt elég, hogy a vetélytársak botlására is szüksége volt az osztályozóhoz, még ráadásul a bronzérmes Ajka otthonában kellett volna három pontot szereznie, amelynek már tét nélküli volt ez a találkozó.

Talán épp ezért tudtak a hazaiak jól kezdeni – elvégre teher nélkül futballozhattak –, és a kilencedik percben előnybe is kerültek a zöld-fehérek Kenderes Zoltán szerencsés góljával (1–0). Ezt követően is az Ajka akarata érvényesült, Póser Dánielnek többször is védenie kellett, ám a félidő felénél már ő sem tudott hárítani, amikor Zsolnai Richárd higgadtan értékesítette a helyzetét (2–0). Elég reménytelen helyzetben találta így magát az Előre, amely újfent Pósernek köszönhette, hogy nem nőtt tovább a különbség. Tóth Gergely fejesénél óriási bravúrral védett a kapus, és nem ez volt az egyetlen hazai helyzet az első félidő végén.

A szünet után azonban gyorsan szépített a vendégegyüttes, Ilyés Tamás önzetlen passza után Máris Dominik hozta vissza a csabai reményeket (2–1). A folytatásban viszont elmaradtak a lila-fehérek rohamai, akik ötlettelen és veszélytelen támadásokat tudtak csak vezetni, és inkább az ajkaiak szerezhettek volna újabb gólokat. A hosszabbításban pedig kissé elszakadt a cérna egy-két Előre-játékosnál, Mikló Roland meg is kapta emiatt a második sárga lapját.

Ennek viszont nem volt jelentősége, mivel az eredmény már nem változott. A lényeg, hogy a Békéscsaba kikapott, így a 2007–2008-as idény után ismét az NB III-ban szerepel majd, miközben az Ajka története legnagyobb sikerét érte el azzal, hogy bronzérmet szerzett a másodosztályban.

90+5. perc: Itt a vége, ajkai vereségével a Békéscsaba búcsúzik az NB II küzdelmeitől! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+4. perc: PIROS LAP! Mikló rúgta fel ellenfelét az oldalvonal mellett, ezért megkapta a második sárgáját, így társai előtt pár másodperccel előbb érhetett be az öltözőbe.

90+4. perc: Berzsenyikapott sárgát, miután hátulról rácsúszott Czékusra.

90+3. perc: Tajthy kapott nagyot Alberttől, sárga lap.

90. perc: Négy perce maradt a Békéscsabának, hogy fordítson.

83. perc: Mikló lőtt jócskán fölé 30 méterről.

79. perc: Meccslabda! Doncsecz bal oldali beadása után Dragóner fejelhetett teljesen üresen 5 méterre a kaputól, de telibe találta Pósert!

73. perc: Még egy csere itt is, ott is. Előbb Puskást váltotta Szalai a Békéscsabánál, aztán Gaál helyére jött be Dragóner Filip.

73. perc: TóthGergely lőtt mellé éles szögből.

71. perc: Doncsecz lőtt centikkel a bal kapufa mellé 16 méterről!

67. perc: Újabb csabai cserék. Máris és Futó helyén Kóródi és Váradi.

61. perc: És a hazaiaknál is. Présinger és Csizmadia fejezte be, Görgényi és Tajthy kap lehetőséget.

58. perc: Két változtatás a vendégoldalon. Ilyés és Horváth Péter jött le, Zádori és Hamed állt be.

55. perc: Egy hazai kontra végén Doncsecz lőtt 15 méterről a jobb alsó felé, Póser kitolta a labdát, majd Gaál ismételt 10 méterről, de egy védő kirúgta a labdát a gólvonalról!

48. perc: GÓL! SZÉPÍTETT AZ ELŐRE!Fazekas ívelte előre a labdát, Czékus megcsúsztatta a felezőnél, Ilyés lefutotta Kenderest, majd önzetlenül Máris elé tálalt, aki 12 méterről a jobb alsóba passzolt! 2–1

46. perc: Folytatódott a mérkőzés!

46. perc: Kettős hazai csere a szünetben. Zsolnai és Vogyicska helyén Berzsenyi és Rabatin.

Két góllal vezet az Ajka a szünetben, de nagyobb is lehetne a különbség. A csabaiaktól óriási feltámadásra lenne szükség a fordításhoz, ami egyelőre nagyon nincs benne a játékukban.

45. perc: Vége az első félidőnek! Hatalmas bajban a Békéscsaba!

43. perc: Csizmadialőtt mellé 15 méterről.

42. perc: Doncsecz passzolt befelé balról, Gaál középre tett, ahol Tóth estében még kapura tudta tenni a labdát, de kivágták a gólvonal elől!

Nagyjából 1800 néző tekinti meg a mérkőzést a helyszínen.

37. perc: Óriási helyzet! Doncsecz adott balról, Tóth Gergely a gólvonaltól pár lépésre fejelt, Póser hatalmas bravúrral ütötte ki a labdát a léc alól!

35. perc: Futó kapott sárgát.

32. perc: Ilyés esett el Jagodics mellett gyanús körülmények között, de néma maradt a síp.

26. perc: GÓL! KETTŐRE NŐTT A HAZAI ELŐNY!Csizmadia passzolta fel a labdát Zsolnainak, akire nem figyeltek a védők, így kapura fordult, és 15 méterről a bal alsóba gurított! 2–0

25. perc: Kenderes fejelte el a labdát, Jagodics viszont elszámította, hová érkezik, így Ilyés lőhetett 16 méterről, de eltörte, így mellé gurult a labda.

20. perc: Fazekas kapott sárgát, mivel feltartotta Gaált.

19. perc: Gaál fejelt 6 méterről Póser kezébe egy jobb oldali beadás után.

16. perc: Mikló sárgult be, miután odacsúszott Vogyicskának.

15. perc: Vogyicska lőtt 12 méterről Póser kezébe.

13. perc: Helyzet! Présinger adott be balról, Gaálról Vogyicskához pattant a labda, akinek közeli lövését bravúrral védte Póser!

9. perc: GÓL! VEZET AZ AJKA!Présinger ívelt be egy szabadrúgást, Zsolnai fejelte el a labdát, Kenderes pedig az alapvonalról visszakanalazta, Alberten megpattant, így a kapufa és Póser között átgurult a gólvonalon! 1–0

Az Ajka tiszta fehér, a Békéscsaba lila szerelésben játszik.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés! A vendégek indították útjára a labdát.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a bennmaradásért küzdő Békéscsaba az Ajka otthonában. Az Előre számára egyszerű a képlet: mindenképpen győznie kell Ajkán, hogy esélye legyen az osztályozóra, döntetlen vagy vereség esetén biztosan búcsúzik a csapat a másodosztálytól. Emellett már nincs a saját kezében a sorsa, hiszen hiába nyer, amennyiben a Szentlőrinc és a Nyíregyháza is győzni tud, akkor a lila-fehérek nem tudnak megmenekülni. Ha pedig nyernek, míg a Nyíregyháza is diadalmaskodik, de a Szentlőrinc csak döntetlent játszik, akkor az – a jobb gólkülönbség miatt – elég lesz a csabaiaknak az osztályozós pozícióhoz.