Ikszelt az ETO-val, és bennmaradt a Csákvár

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2023.05.21. 19:35
Küzdelmes meccsen harcolta ki az NB II-ben maradást a kék mezes Csákvár az ETO Parkban (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)
A labdarúgó NB II záró, 38. fordulójában egykori bajnokcsapataikat ünnepelték a házigazda győriek, Priskin Tamás utolsó meccsét játszotta az ETO színeiben, a Csákvár pedig a 2–2-es döntetlennek köszönhetően elkerülte az osztályozót.

LABDARÚGÓ NB II
38. FORDULÓ

ETO FC GYŐR–AQVITAL FC CSÁKVÁR 2–2 (1–1)
GYŐR, ETO Park. 1017néző. Vezette: Pillók Ádám (Mohos Milán, Ország Péter)
ETO FC: Ruisz–Kovács K., Urbllík N., Fodor, Bekker – Toma, Vingler (Kiss M., 68.), Tuboly (Huszár, 56.) – Kiss B. (Lacza, a szünetben), Borsos (Priskin, 56.), Vitális (Hanzli, 76.). Vezetőedző: Antonio Munoz
CSÁKVÁR: Auerbach –Murka, Koval, Karacs, Körmendi – Mészáros D. (Dulló, 83.), Magyar Zs. (Fejős Á., 61.), Ominger – Torvund (Tamás N., 61.), Vaskó, Gazdag V. (Kocsis D., 61.)Vezetőedző: Tóth Balázs
Gólszerző: Kovács K. (42.), Hanzli (81.), ill. Magyar Zs. (20., –11-esből), Ominger (64.)
Antonio Munoz:
– Jó kezdés után a tizenegyesből kapott gól megfogta a csapatot. A cserejátékosok jól szálltak be a mérkőzésbe, döntő érdemeik vannak a pontszerzésben.
Tóth Balázs: – A jól játszó Győr ellen kétszer vezettünk, és végül kiharcoltuk a másodosztályban maradást.

A mérkőzés elejétől látszott, hogy a Csákvár mindenképpen ponttal, vagy még inkább pontokkal akar távozni Győrből. Az első húsz percben Torvund volt a vendégek legaktívabb, legveszélyesebb játékosa. Közben persze az ETO is próbálkozott, sőt, Vingler kapufájával a hazaiak álltak közelebb a gólhoz. De csak a 20. percig, mert akkor Torvund beadásába kézzel ért bele Bekker, a megítélt büntetőt pedig Magyar Zsolt értékesítette. A félidő végén sikerült egyenlíteniük a hazaiaknak, egy szép támadás végén Kovács Krisztián talált a hálóba.

A második félidőben még jobban érződött, hogy a vendégek számára mekkora tétje van a meccsnek. A 64. percben egy megpattanó lövést követően ismét előnybe került a Csákvár. Az ETO azonban ma semmiképpen sem szeretett volna vereséggel ünnepelni (három egykori bajnokcsapatát köszöntötte a szünetben a győri közönség, ráadásul ez volt Priskin Tamás búcsúmeccse). Kiss Máté nagyon jól szállt be a meccsbe, Fodor fejese a felső lécről vágódott kapu fölé, Huszár fejesét pedig bravúrral védte Auerbach. A 81. percben Hanzli Péter lövésénél azonban már tehetetlen volt a csákvári kapus, így ismét egyenlíteni tudott az ETO. A feszültség a 89. percben egy tömegjelenetben mutatkozott meg legjobban, amikor a játékvezető több sárga lapot is felmutatott. Végül újabb gól a meccs hajrájában nem esett, a döntetlenért járó egy pont pedig a csákváriak számára a biztos bennmaradást jelentette.

20. Dorogi FC387102132–61–2931

90+2. perc: Vége a mérkőzésnek. Priskin Tamás nagy tapsot kap a közönségtől. Örülnek a csákváriak is, hiszen a megszerzett pontjuknak köszönhetően megmenekültek az osztályozótól. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

89. perc: Karacs, Bekker és Fodor is sárga lapot kap egy kapu előtti tömegjelenetet követően.

83. perc: Bekkernek sikerül mentenie egy óriási csákvári ziccernél szögletre. A szöglet is veszélyes, a Ruisz által kiöklözött labdát nem sikerül eltakarítani a győrieknek a tizenhatoson előteréből, végül Karacs húzza kapura a labdát, amit a gólvonal elől Kovács Krisztián fejel ki.

A mérkőzés utolsó percei is hoztak izgalmakat (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

83. perc: Mészárost Dulló Martin váltja a vendégeknél.

81. perc: GÓÓÓL! Labdát szerez Hanzli a csákvári térfélen, aztán 18 méterről lő. A labda megpattan egy védőn, így lesz igazán jó lövés: a bal kapufáról pattan a hálóba.2–2

79. perc: Kiss Máté kap sárga lapot.

76. perc: Vitális helyére Hanzli Péter áll be.

75. perc: Kiss Máté íveli a labdát a bal oldalra, Huszár onnan fejel kapura, Auerbach nagyot véd.

70. perc: Kiss Máté szöglete után Fodor fejese a felső lécről pattan felfelé.

68. perc: Kiss Máté váltja Vinglert.

67. perc: Lacza perdítését védi Auerbach.

64. perc: GÓÓÓL! Fejős menti meg a labdát az alapvonal elől a bal oldali szögletzászlónál, a középre ívelését Kocsis Dominik teszi vissza Ominger elé, aki 13 méterről lő. A labda Fodoron megpattanva jut a kapuba.1–2

61. perc: Hármas csere a vendégeknél. Gazdag helyére jön Kocsis Dominik, Torvund helyére Tamás Nándor, Magyar Zsolt helyére pedig Fejős Áron.

59. perc: Gazdag Vajk lövését védi Ruisz.

56. perc: Jön Borsos helyére Priskin Tamás, Tuboly helyére pedig Huszár Marcell áll be. Utolsó meccsén játszik Priskin az ETO-ban, őt is skandálással ünnepli a közönség.

48. perc: Sárga lapot kap Tuboly egy kemény belemenés után.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

46. perc: Kiss Bence helyére Lacza Alex állt be a szünetben.

A fehér-zöldben játszó ETO az első félidő végén tudott egyenlíteni (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

A szünetben az 1963-as, 1983-as és 2013-as győri bajnokcsapatokat köszöntötték. Az egykori aranyérmes együttesek jelenlévő tagjai körbejártak a stadionban.

45. perc: Vége az első félidőnek.

42. perc: GÓÓÓL! Kiss Bence passzol Vinglerhez a jobb oldalon, Vingler jól tálal a beinduló Kovács Krisztián elé, aki az ötös jobb sarkáról lövi a labdát félmagasan a hálóba.1–1

39. perc: Tuboly esik el Torvund mellett a tizenhatoson belül, de ezért most nem jár büntető.

28. perc: Vitális 30 méteres szabadrúgása elmegy a kapu mellett.

20. perc: GÓÓÓL! A büntetőből Magyar Zsolt a kapu jobb oldalát veszi célba, Ruisz rajta van a labdán, de a lábáról a kapuba jut a labda.0–1

19. perc: Bekker ér kézzel a labdába a tizenhatoson belül Torvund lövése után, így a játékvezető büntetőt ítél a Csákvár javára.

16. perc: Torvund fejesét tolja kapu fölé Ruisz.

14. perc: Ismét Torvund lő, ismét Ruisz véd.

10. perc: Vingler 16 méterről lő, a kapufát találja el.

3. perc: Torvund lövését fogja Ruisz.

1. perc: A mérkőzést a kékben játszó Csákvár kezdi. Fehér-zöldben az ETO.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az öt meccse nyeretlen, de az osztályozót így is mindenképpen elkerülő ETO FC Győr az ötös negatív sorozat után legutóbb a Nyíregyháza ellen újra nyerni tudó, a záró fordulónak osztályozós helyről neki vágó Aqvital FC Csákvár ellen.