Jól zártak a védelmek Szegeden, megszakadt az Ajka sikersorozata

MÁDI JÓZSEFMÁDI JÓZSEF
2023.04.12. 17:50
A szegedi Haruna Jammeh az ajkai védők gyűrűjében (Fotó: Gémes Sándor)
A labdarúgó NB II 31. fordulójában a Szeged az Ajkát fogadta, és gól nélküli döntetlent játszott vele (0–0). Ezzel megszakadt az ajkaiak hatmeccses győzelmi sorozata.

LABDARÚGÓ NB II
31. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA–FC AJKA 0–0
Szeged, Szent Gellért Fórum, 500 néző. Vezette: Rúsz Márton (Nagy Viktor, Szabó Dániel)
Szeged-Csanád GA: Molnár F. – Gera N., Könczey, Szilágyi Z., Kővári – Farkas A., Szatmári (Szakály D., 64.) – Prosser (Kundrák, 59.), Bíró B. (Rácz B., 90+1.), Géresi (Papp Á., 90+1.) – Haruna (Gajdos, 59.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
Ajka: Horváth D. – Szűcs K., Jagodics B., Kenderes, Présinger – Tajthy T., Csizmadia Z. (Molnár M., 83.) – Gaál B. (Sejben, 59.), Rabatin (Vogyicska Bálint, 70.), Doncsecz (Gyuris, 83.) – Dragóner F. (Zsolnai, 59.). Vezetőedző: Jeney Gyula
Alekszandar Sztevanovics: – Ezen mérkőzés után először nem tudtam eldönteni, elégedettek lehetünk, vagy csalódottak. Ez nagyon taktikus mérkőzés volt, mindkét csapat fegyelmezetten játszott, és sajnálom, hogy nem szereztünk gólt. Nem vagyok boldog, de elégedett lehetek az egy ponttal. Jó csapattal játszottunk, amelytől nem kaptunk gólt, és immár hat mérkőzés óta tart a veretlenségünk.
Jeney Gyula:
– Mindig szinte ugyanazt tudom mondani: el vagyok ájulva a csapatomtól. A legfontosabb a játék, azzal pedig jön a győzelem is. Nagy örömmel és boldogsággal tölt el a szereplésünk, ebben a helyzetben pedig nem igazán érdekel az, hogy mi az eredmény. Minden napot, hetet szeretek megélni, élmény lemenni a csapathoz dolgozni. Próbáltam rotálni a keretet, bár nálunk nincs alapcsapat, és ebben a sorozatban a Szeged elleni egy ponttal is elégedett vagyok. Jó meccset játszottunk sok párharccal, ebbe beleállt a hazai együttes, erről szól az NB II, és ez vezet majd a magyar futball fejlődéséhez.

Sok párharc tarkította a meccset (Fotó: Gémes Sándor)

A meccs első fél órájában csak az Ajka próbálkozott, de ezek nem jelentettek veszélyt Molnár-Farkas Tamás kapujára. A vendégek irányították a játékot, és az első, kaput eltaláló lövés is ajkai névhez kapcsolható, Gaál Bálint szabadrúgása után Molnár-Farkas biztosan fogta meg a labdát.

Az első szegedi helyzetre az 56. percig kellett várni ekkor Bíró Bence balról befelé cselezve lőtt, a labdát a jobb alsónál védte Horváth Dániel. A 76. percben Géresi Krisztián érkezett a labdával a kapu elő, éles beadása után előbb a kapus, majd a védők mentettek. A kevés helyzetet, kapu előtti szituációt hozó találkozón gól nélkül maradtak a csapatok, így megszakadt az Ajka hatmeccses győzelmi sorozata. 0–0

Ismét remekül védekezett az Ajka  (Fotó: Gémes Sándor)
Ismét remekül védekezett az Ajka (Fotó: Gémes Sándor)

20. Dorogi FC31691627–44–1727

90+3. perc: vége a mérkőzésnek.

90+1. perc: Papp Á. érkezett Géresi, míg Rácz B. Bíró B. helyére.

90. perc: 3 perc a ráadás.

88. perc: szabadrúgás után Szilágyi csúsztatta mellé a labdát.

87. perc: Vogyicskasárgát kapott.

83. perc:Doncseczés Csizmadia Z. helyett Gyuris és Molnár M. érkezett.

82. perc: Csizmadia Z. kapott sárgát.

77. perc: Géresi balról érkezett a labdával a kapu elő, lapos beadásszerű lövését Horváth D. középre ütötte ki, a védők végül mentettek.

70. perc: Rabatin helyére Vogyicska érkezett.

64. perc: Szatmári L. helyére Szakály D. érkezett.

59. perc: cserék a másik oldalon is:Dragóner F. helyett Zsolnai R., míg Gaál B. helyére Sejben érkezett.

58. perc: Kundrák és Gajdos érkezik Prosser és Haruna helyére.

56. perc: Bíró B. lapos lövését védte a jobb alsó saroknál Horváth D.

46. perc: elkezdődött a második félidő.

45. perc: vége az első félidőnek.

40. perc: Gera kapott sárgát.

30. perc: középről, nagyjából 28 méterről lőhetett szabadrúgást az Ajka, Gaál Bálint lövését magabiztosan fogta Molnár-Farkas Tamás.

Géresi Krisztián (kék-feketében) mezőnyben dolgozott sokat, itt az ajkai Szűcs Kristóffal küzd a labdáért. (Fotó: Gémes Sándor)

24. perc: Kővári elé került a labda, amelyet a védők fejeltek ki, a szegedi lőtt 20 méterről, egy védőn furcsán perdült meg a labda, amely végül a bal saroknál jutott Horváth Dániel kezébe.

15. perc: Kenderes lopta a távolságot, majd 24 méterről laposan nagyon mellé lőtt.

12. perc: pörgős a meccs, de nem volt még kapura lövés.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés.

Nem aprózták el a vezetőedzők, mindkét oldalon 6-6 új játékos került a kezdőbe a vasárnapihoz képest – sérülés, eltiltás, illetve egyéb okok miatt.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az ötödik helyen álló, legutóbbi öt meccsén veretlen Szeged a dobogó legalsó, harmadik fokát elfoglaló, legutóbbi hat meccsét megnyerő Ajka ellen.