Farkas Balázs hajrágóljával nyert a Siófok Szegeden

MÁDI JÓZSEFMÁDI JÓZSEF
2023.02.27. 18:50
A labdarúgó NB II 25. fordulójának utolsó mérkőzésén a Szeged a Siófokot fogadta. A találkozót kisebb meglepetésre Farkas Balázs hajrában szerzett góljával a Balaton-partiak nyerték meg 1–0-ra.

A szegedi Kundrák Norbert a siófoki védők gyűrűjében (Fotó: Gémes Sándor)

LABDARÚGÓ NB II
25. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GA–BFC SIÓFOK 0–1 (0–0)
Szeged, Szent Gellért Fórum, 500 néző. Vezette: Takács Tamás (Becséri Gergely, Aradi József)
SZEGED: Takács J. – Könczey, Szilágyi Z., Tóth B., Beronja (Rédling, 73.) – Farkas A. (Haruna, 87.), Szatmári L. – Prosser (Bíró B., 73.), Gajdos, Kundrák (Kővári, 64.) – Géresi. Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi, Horváth M., Debreceni Á., Varga B. – Szakály A., Varjas Z. – Major G. (Hegedűs M., 79.), Kerezsi (Vágó, 87.), Horváth P. (Volter, 64.) – Nyitrai (Farkas B., 64.). Szakmai igazgató: Dragan Vukmir
Gólszerző: Farkas B. (80.)
Alekszandar Sztevanovics: – Ugyanaz történt, mint Dorogon: uraltuk a meccset, rengeteg helyzetet alakítottunk ki, de azokat kihagytuk, s a futball ilyen: utána gólt kaptunk. A Haladás ellen megszereztük a vezetést, s le is zártuk a meccset. A csatárainknak gondjaik vannak a gólszerzéssel, de ezeket a hibákat ki tudjuk javítani.
Dragan Vukmir: – Mindkét oldalon voltak helyzetek, mi egy gólt szereztünk, ezzel nyertünk. Nagyon fontos győzelmet arattunk egy küzdelmes meccsen.

Jobban kezdte a meccset a Siófok, amely a 6. percben helyzetig is eljutott, de Horváth Péter közeli próbálkozását Takács János védte. A két csapatnak köszönhetően nem lehetett unatkozni, hiszen jó volt az iram, gyorsan igyekeztek járatni a labdát. Gajdos Zsolt lövése és Horváth Péter fejese sem sokkal kerülte el a kaput, a 25. percben pedig Prosser Dániel lapos bombája után tolta oldalra a labdát Hutvágner Gergely.

A szünet után dominált a Szeged, s ez nemcsak labdabirtoklásban mutatkozott meg, a csapat helyzetekig is eljutott. A 63. percben gyönyörű szegedi akció végén Géresi közeli lövését kellett kiütnie Hutvágnernek. Géresi aztán megint gólt szerezhetett volna, de ballal a jobb kapufa mellé tekert a 77. percben. Ám ennek ellenére a vezetést mégiscsak a Siófok szerezte meg, s ezzel a meccs a 80. percben el is dőlt:Kerezsi Zalán Márk löbbölése utánFarkas BalázsKesző kilőtte a jobb alsót, 0–1.

20. Kozármisleny25561429–46–1721

90+3. perc: vége a mérkőzésnek.

90. perc: 3 perc a ráadás.

90. perc: Géresilőtt ballal a bal kapufa mellé.

87. perc: Farkas Aurél helyett Haruna, illetve Kerezsi helyére Vágó Gábor érkezett.

83. perc: Farkas Balázs kapott sárga lapot.

80. perc: GÓÓÓL! Kerezsi ívelése után Farkas Balázs a jobbösszekötő helyéről nyolc méterről a jobb alsóba lőtt, 0–1.

79. perc: Major Gergő helyett Hegedűs Márk érkezett.

77. perc: Géresi jobbról befelé lövőcselt csinált, majd ballal éppen csak a jobb kapufa mellé tekert.

73. perc: Berronja helyett Rédling, Prosser helyett Bíró Bence érkezett.

64. perc: Horváth Péter és Nyitrai helyett Volter és Farkas Balázs, illetve Kundrák helyére Kőváriérkezett.

63. perc: Géresi lövését öklözte ki Hutvágner.

61. perc: Nyitrai kapott sárga lapot akasztásért.

56. perc: Könczey jobb oldali beadása után Kundrák pörgetett a labdába, amely egy védőről szögletre pattant.

51. perc: A második félidő első kapura tartó mozzanata Farkas Aurél nevéhez fűződik, aki 23 méterről jócskán fölé lőtt.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Prosser Dániel (jobbról) sokat volt játékban (Fotó: Gémes Sándor)

45. perc: Vége az első félidőnek.

39. perc: Gajdos 22 méteres szabadrúgása szállt fölé.

28. perc: Varga Bence bal oldali beadása után Horváth Péter 10 méterről lőtt fölé.

25. perc: Prosser lövését tolta ki a jobb alsó elől Hutvágner.

14. perc: Horváth Péter fejese éppen csak elkerülte a bal felső sarkot.

13. perc: Gajdos a tizenhatoson kívülről dropliból lőtt, fél méterrel ment fölé a labda.

6. perc: Kerezsi bal oldali lapos beadása után Horváth Péter közelről lőtt, Takács János a földön védett.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés.

Tátrai János, Süli Csaba és Maróthi Róbert közösen végezték el a kezdőrúgást, akik a Hunor mentőcsapat tagjaiként Törökországban dolgoztak a török-szíriai földrengés utóhatásaiban segítve, és 17 embert mentettek meg.

A hazaiaknál hiányzik kisebb sérülés miatt Temesvári Attila, Simon Ádám és Vári Barnabás, betegség miatt pedig a múlt héten az U19-es válogatottnál szerepelt Papp Áron.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire meg a forduló utolsó meccsén a Szeged a korábbi edzője, Dragan Vukmir által irányított Siófok ellen.