NB II: hat távozó Szentlőrincen, Szabó Máté Pécsen folytatja

F. B.F. B.
2023.01.17. 21:51
null
Szabó Máté Pécsen folytatja (Fotó: pmfc.hu)
Hat játékos távozott a labdarúgó NB II-ben szereplő Szentlőrinctől, közülük Szabó Máté a megyei rivális PMFC-ben folytatja pályafutását – számolt be róla a pécsi klub honlapja.

 

A 23 éves Szabó Máté 2011-től a Puskás Akadémián nevelkedett, a Felcsúton eltöltött kilenc esztendő során bemutatkozott az NB III-as csapat színeiben a felnőttek között, míg tehetségére a korosztályos válogatottaknál is felfigyeltek, szerepelt az U18-as és U19-es válogatottban, illetve rendszeresen játszott az U21-es válogatottban is. 2018-tól kölcsönben a másodosztályú Csákvárban futballozott, majd 2019 nyarán a Budafoki MTE-hez igazolt, ahol kezdőként 26 bajnoki mérkőzésen játszott és az élvonalban is bemutatkozhatott. Szabó 2022 januárjában Szentlőrincre szerződött, ahol 32 összecsapáson 7 gólt jegyzett.

Szabó Mátén kívül – amint arról a szentlőrinciek honlapja beszámolt – öt játékos távozik a Szentlőrinctől, Csilus Ádám, Török László, Filipovics Marko, Bányai Péter, illetve Németh Erik.

Csilus Ádám az idény előtt érkezett Szentlőrincre, 7 tétmérkőzésen jutott szóhoz, ezek közül háromszor kezdőként lépett pályára.

Török László és Bányai Péter egyaránt 2021 nyarán kerültek a klubhoz, előbbi 36 alkalommal lépett pályára piros-fekete színekben, utóbbi 28 találkozón 5 találatot jegyzett. Török László a harmadosztályú III. Kerületi TVE-nél, míg Bányai Péter a szintén NB III-as Iváncsa KSE csapatában folytatja pályafutását.

Németh Erik a Soroksár SC-nél futballozik a következő szezonban, Filipovics Marko pedig külföldi tanulmányai miatt nem fogja már erősíteni tavasszal a csapatot.

TÉLI JÁTÉKOSMOZGÁS A SZENTLŐRINCNÉL
Érkezők: Alban Taipi (északmacedón, Haladás – kölcsönbe)
Távozók: Bányai Péter (?), Csilus Ádám (?), Filipovics Marko (szerb-magyar), Németh Erik (ZTE – kölcsönből vissza, onnan Soroksár), Szabó Máté (PMFC), Török László (?)

 

 

TÉLI JÁTÉKOSMOZGÁS A PÉCSI MFC-NÉL
Érkezők:
Szabó Máté
(Szentlőrinc)
Távozók
: Futó Zsombor
(Békéscsaba), Hadaró Valentin (Kecskemét – kölcsönből vissza) Kovács Péter (?), Nikitscher Tamás (Kecskemét)

Legfrissebb hírek

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
3 órája

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
6 órája

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
7 órája

Nyers Ádám az MTK-ban folytatja pályafutását – hivatalos

Labdarúgó NB I
Tegnap, 17:38

Visszatért az NB II-es Diósgyőrhöz Molnár Gábor – hivatalos

Labdarúgó NB II
Tegnap, 17:15

NB II: távozik a rutinos középpályás Karcagról; még egy évet marad Kecskeméten az FTC-védő

Labdarúgó NB II
Tegnap, 15:00

Nagy a bizonytalanság az NB II-ből kieső Békéscsabánál, egy kezdőcsapatnyi játékos távozhat

Labdarúgó NB II
Tegnap, 13:45

Michalecz szerint 10-15 százalékkal csökkennek az átlagbérek az NB I-ben

Labdarúgó NB I
Tegnap, 12:01
Ezek is érdekelhetik