A Gyirmót kiszenvedte a győzelmet Kozármislenyben

N. G.N. G.
2022.08.28. 18:50
Nyerni tudott a sárga mezes Gyirmót (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)
A labdarúgó NB II 6. fordulójában a mérkőzést megelőzően 16. Kozármisleny a 4. helyezett Gyirmótot fogadta. A találkozón egy gól döntött, mely a második félidő elején született, s a vendégek hiába kerültek a hajrában emberhátrányba, 1–0-ra nyertek.

LABDARÚGÓ NB II
6. FORDULÓ

KOZÁRMISLENY–GYIRMÓT FC GYŐR 0–1 (0–0)
Kozármisleny, 700 néző. Vezette: Farkas Tibor (Kiss Balázs, Máyer Gábor)
KOZÁRMISLENY:
Varasdi – Beke (Kirchner, 59.), Gajág, Gál Sz. (Hampuk, 83.), Turi – Kosznovszky, Tölgyesi – Guth, Kulcsár K., Vajda R. (Tóth Z., 70.) – Osei (Szabó D., 70.). Vezetőedző: Tóth László
GYIRMÓT: Hársfalvi – Szegi, Csörgő V. (Hudák D., 90+2.), Polgár, Nahirnij – Vass Á. – Nagy P. (Kovács M., 83.), Medgyes Z., Hajdú Á. (Kovács D., 83.) – Simon A. (Soltész, 71.), Pethő. Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Pethő (49.)
Kiállítva: Medgyes Z. (89.)
Tóth László:
– Nehéz szavakat találni egy ilyen második félidőt követően. Amit elterveztünk, az ült végig, sajnálom, hogy ilyen góllal kikaptunk. Ennek ellenére a fiúk megérdemlik a dicséretet, hiszen bajnokaspiráns csapatot sikerült beszorítanunk a kapuja elé, és sikerült irányítani ellene egy teljes félidőn át. A tanulság, hogy kicsit jobban kell koncentrálni a befejezéseknél.
Csertői Aurél: – Nem játszottunk olyan jól, mint ahogy vártam, de a vezetés megszerzése után így is adódott három százszázalékos ziccerünk. Le kell zárni a mérkőzést, és akkor nem kell izgulni a végén.

Az első félidőben veszélyesebb volt az esélyesnek számító Gyirmót, de csak kapufáig és veszélyes helyzetekig jutott, gólig nem. A Kozármisleny szervezett védekezése hatékonynak bizonyult, és olykor-olykor még a támadásaiban is rejlett némi veszély.

A játékrész elején Pethő Bence előnyhöz juttatta Csertői Aurél csapatát (0–1). Kirchner György beállásával aktívabb lett a Misleny támadójátéka, de vezetése birtokában a vendégcsapat stabilabb védekezésre váltott, és ezt nem sikerült feltörnie a hazai együttesnek. A Gyirmótnak nagy helyzetei adódtak a második félidőben is, ezek azonban kimaradtak, így a találkozó hajrája izgalmasan alakult. A sárga-kékek emberhátrányba kerültek az utolsó percekre Medgyes Zoltán kiállítása miatt, de ez már kevés volt a hazai csapatnak az egyenlítésre.

Összességében a Gyirmót megérdemelten győzött, és sikerével feljött a második helyre.

Clinton Osei (fehér mezben) és Polgár Kristóf párharca (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

20. Budafoki MTE6335–12–73

90+6. perc: Vége a mérkőzésnek, nyert a Gyirmót a Kozármisleny vendégeként! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+6. perc Kirchner beadását mentették szögletre.

90+5. perc: Pethő 100 százalékos helyzetben lőtt a hazai kapu mellé!

Az utolsó percekre beszorul a Gyirmót.

90+3. perc: Pethő kap sárgát.

90+2. perc: Csörgő Viktor helyén Hudák Dávid.

90. perc: 6 perc hosszabbítás következik.

Kirchner lent maradt a gyepen, de az ápolás után folytatni tudja.

89. perc: PIROS LAP! Medgyes csúnyán szabálytalankodott Kirchnerrel szemben, ezért sárga lapot kapott, de ez már a második volt neki, így a kiállítás sorsára jutott. Emberhátrányban fejezi be a meccset a Gyirmót.

88. perc: Medgyes lövését védte Varasdi.

86. perc: Hársfalvi kapott sárgát időhúzásért.

83. perc: Cserél a Gyirmót. Nagy Patrik helyettKovács Milán, Hajdú Ádám helyett Kovács Dominikáll be, illetve hazai oldalon Gál Szabolcsot váltja Hampuk Ádám.

76. perc: Kosznovszky beadását mentették Kirchner elől.

75. perc: Egy vendégfejes szállt a mislenyi kapu mellé.

74. perc: A csereként beállt Soltész lőtt kapura, Varasdi bravúrral tolta szögletre!

74. perc: Pethő a 16-os vonaláról lőtt, Varasdi könnyedén hárított.

71. perc Simon András helyett Soltész Dominik a pályán.

70. perc: Kirchner veszélyes beadása kerülte el a kaput.

70. perc: Kettős csere a hazai oldalon. Osei Clinton helyére Szabó Dominik, Vajda Rolandhelyett Tóth Zoltánérkezik.

69. perc: Polgár fejelt a hazai kapu fölé.

68. perc: Osei 14 méterről lőtt, de Hársfalvi ezúttal is hárított.

65. perc: Kulcsár passzával Kirchner került gólhelyzetbe, de Hársfalvi hárított!

59. perc: Beke Péterhelyett Kirchner György állt be a hazaiaknál.

59. perc: KAPUFA! Gyirmóti kontra végén Pethő ajtó-ablak helyzetben kapufát fejelt!

57. perc: Guth centerezett középre, de Osei elől mentettek.

56. perc: Nagy Patrik 24 méteres szabadrúgását tolta Varasdi szögletre.

54. perc: Beke 17 méterről, bal lábbal lőtt jócskán a vendégkapu fölé.

50. perc: Gajág sárgult be.

49. perc: GÓL! MEGSZEREZTE A VEZETÉST A GYIRMÓT! Balról beívelt labdát fejelt Pethő közelről a hazai kapuba! 0–1

46. perc: Elkezdődött a második félidő!

Simon András (jobbra) akcióban (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

Az első félidőben főképp a Gyirmót akarata érvényesült, főleg szélről beadott labdákkal próbálták megjátszani magas ékjeiket, Simon Andrást és Pethő Bencét. Kapufáig és veszélyes helyzetekig jutottak, de gólt nem tudtak szerezni. A Kozármisleny szervezetten védekezett, és egy-egy veszélyes támadásra is futotta erejéből.

45+2. perc: Vége az első félidőnek!

45+2. perc: Simon András fejesét ütötte ki Varasdi a jobb alsó sarok elől.

45+1. perc: Simon András kapott sárga lapot.

45. perc: Kettő perc a hosszabbítás.

44. perc: Szegi kapott sárga lapot az Osei elleni szabálytalanságáért.

700 néző látogatott ki a mai mérkőzésre.

39. perc: Simon András hozta játékba Pethőt, akinek fejesét Varasdi fogta meg.

34. perc: Simon András16 méterről leadott ballábas lövését fogta meg Varasdi a bal alsó sarok előtt.

32. perc: Simon Andrásfejesét könnyedén húzta le Varasdi.

31. perc: Osei 16 méteres, bal alsóba tartó lövését fogta meg Hársfalvi.

26. perc: KAPUFA!Szegi beadása után Simon Andrásfejese a felső lécről pattant az alapvonalon túlra!

21. perc:
21-22 méterről végezhetett el szabadrúgást Nagy Patrik, a labda a kapu fölé szállt.

17. perc: Medgyes
kapott sárga lapot Kosznovszky visszarántásáért.

12. perc:
Turi nagyszerű keresztlabdáját Guth adta középre, de Osei elől mentettek.

12. perc:
Nagy Patrikszöglete veszélyesen szállt el a kapu előtt.

4. perc: Nagy Patrik
a 16-os vonaláról lőtt, középre tartó labdáját Varasdi könnyedén fogta.

2. perc: Turi
veszélyes beadását fejelte ki az egyik vendégvédő.

1. perc: Indul a meccs,a Gyirmót kezdte a játékot!

A Kozármisleny fehér színű mezben játszik, míg a gyirmótiak sárgában szerepelnek.

A találkozó elején a kozármislenyi közönség vastapssal köszönte meg a hivatásos és önkéntes tűzoltók munkáját, a múlt heti, Mecsek-oldali tűznél történt sikeres közreműködésükért!

A bemelegítés egy pillanata (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

ELŐZMÉNYEK

A tavaly még az NB I-ben szereplő Gyirmót ellen nem vár könnyű feladat a Kozármislenyre, főleg, hogy a meghatározó emberek közül Bartha betegség miatt hiányzik, Kirchner kisebb sérülés miatt csak a kispadra tudott leülni, de a hét közben többen is sérüléssel bajlódtak. A Gyirmót jól rajtolt, 5 eddigi bajnokiján tíz pontot szerzett, idegenben pedig még veretlen.

A mislenyi kezdőcsapatba jelölt Vogyicska Balázs nem tudta vállalni a játékot, így Guth Ádám került a helyére.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy egymással az eddig egyetlen meccset nyerő Kozármisleny a jól rajtoló Gyirmót ellen.