Magabiztosan nyert a DVTK és a Vasas, botlott a Szeged, újra dobogón a Kecskemét

P. Gy., R. Z.P. Gy., R. Z.
2022.03.06. 16:50
A Szentlőrinc megszakította a Szeged tavaszi veretlenségi sorozatát (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)
A feljutásra álló Diósgyőr és Vasas is magabiztosan gyűjtötte be a három pontot a labdarúgó NB II 26. fordulójában. Előbbi kettőt vágott az ETO-nak, az utóbbi hármat a sereghajtó Szolnoknak. Az üldözők közül a Szeged kikapott Szentlőrincen és ezzel odalett a tavaszi veretlensége, de a Haladás is meglepő vereséget szenvedett otthon a Dorogtól. A Kecskemét drámai végjátékban fordított Siófokon és visszavette a harmadik helyet. A Soroksár az utolsó negyedórában lőtt gólokkal győzte le a Békéscsabát, fontos kiesési helyosztót nyert a III. kerületi TVE Budaörsön, a Tiszakécske pedig odahaza a Budafok ellen.

LABDARÚGÓ NB II
26. FORDULÓ

DIÓSGYŐRI VTKETO FC 2–0 (1–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Diósgyőr. 1460
néző. Vezette: Hanyecz Bence (Csatári Tibor, Varga, Gábor)
DIÓSGYŐRI VTK:
Danilovics – Szűcs K., Szatmári Cs., Bárdos – Németh Má. (Eperjesi, 68.), Molnár G., Lucas, Oláh B. (Bertus, 82.), Keller (Kocsis D., 82.) – Könyves (Horváth Z., 68.), Eppel (Zsolnai, 74.) Vezetőedző: Kondás Elemér
ETO: Fadgyas – Kovács K. (Fodor, 70.), Kiss M., Csonka, Bagi (Farkas B., 79.), Vincze Á. – Vitális (Vernes, 60.), Tuboly, Toma – Priskin (Bacsa, 60.), Óvári (Szimcso, 60.) Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Könyves (1–0) a 38., Eppel (2–0) az 54. percben
Kondás Elemér:
– Meg kellett dolgoznunk a három pontért. Látványosan és dinamikusan futballoztunk, ellenfelünk pedig jól védekezett, nem volt egyszerű helyzeteket kidolgoznunk. Örülök, hogy nyertünk.
Klausz László: – Érződött rajtunk a kupamérkőzés fáradtsága. Nem volt helyzetünk, viszont a meg nem adott tizenegyes szerintem befolyásolta a mérkőzés alakulását.

VASAS–SZOLNOKI MÁV 3–0 (2–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 780 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Aradi József, Bede Tamás)
VASAS: Jova – Szivacski, Litauszki, Iyinbor, Silye – Pátkai (Hidi M., 78.), Berecz, Márkvárt (Szilágyi, 78.) – Radó (Ihrig-Farkas, 68.), Zimonyi (Szalai J., 83.), Pekár (Cipf, 68.)Vezetőedző: Kuttor Attila
SZOLNOK: Hegedüs L. – Kovács O., Busa B., Szekszárdi, Lakatos Cs. – Hleba, Földi M. (Kónya, 79.) – Kurdics (Dudok, 88.), Tóth L. (Gohér, 79.) – Irmes (Csörgő, 67.), Sipos Z. (Lakatos I., 67.) Megbízott edző: Horváth Csaba
Gólszerző: Berecz (1–0) a 11., Radó (2–0) a 31., Zimonyi (3–0) a 77. percben
Kuttor Attila: – Ezúttal gólokkal párosult a jó futballunk, magabiztosan győztünk. Az NB II-es mezőnyben nincs óriási különbség az ellenfelek között, ezúttal sem tartalékoltunk.
Horváth Csaba: – A tizenegyedik percig, egy jól eltalált lövésig tartott az, amit elterveztünk, a második félidőre próbáltunk támadóbb szellemben kijönni. Valamivel talán többet volt nálunk a labda, de a harmadik gól mindent eldöntött. A sok hiányzó miatt nem akarok panaszkodni, de még a meccs napjára is jutott új fertőzöttünk, a vezetőedzőnk.

SZOMBATHELYI HALADÁS–DOROGI FC 0–1 (0–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szombathely,Haladás Sportkomplexum, 719 néző. Vezette: Kovács Imre (Baghy Csaba, Sinkovicz Dániel)
HALADÁS: Rózsa – Simut, Guzmics, Németh Milán, Bosnjak (Doktorics, 80.) – Stieber A. (Monori, 46.), Csilus, Holdampf (Szekér, 52.) – Tóth Milán, Tóth-Gábor (Artner, 58.), Horváth R. (Szijjártó, 46.) Vezetőedző: Németh Szabolcs
DOROGI FC: Mursits – Tóth B., Dlusztus, Ízing, Szerencsi – Nyíri, Rácz F. (Girsik, 56, Kárász, 90.), Szedlár (Nagyházi, 80.), Barna G. (Hajdú, 80.) – Szabó L. (Vigh Á., 90.), Berkó. Vezetőedző: Fenyvesi László
Gólszerző: Dlusztus (0–1) a 34. percben
Németh Szabolcs: – Felállt védelem ellen ezúttal sem voltunk eredményesek. Szégyellem magam az eredmény miatt, de tanultunk az esetből.
Fenyvesi László: – Nehéz helyzetben érkeztünk Szombathelyre. Felkészültünk a hazai csapat játékából, és fegyelmezett játékkal, egy pontrúgás után gólt szerezve győztünk

SZENTLŐRINC–SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 1–0 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szentlőrinc,
Szentlőrinc SE Sporttelep, 300 néző. Vezette: Antal Péter (Ország Péter, Király Zsolt)
SZENTLŐRINC: Prokop – Erdélyi B., Hesz, Tamás L., Nagy B. – Biben, Jancsó (Havas, 78.) – Harsányi I. (Nagy Zs., 90+1.), Szabó M., Rétyi (Török L., 68.) – Grumics (Németh B., 90+1.). Megbízott edző: Pichler Gábor
SZEGED: Molnár-Farkas – Ódor, Temesvári, Pejovics, Bencze M. (Dobos Á., 62.) – Kovács M., Farkas A. – Kővári (Germán, 79.), Kóródi (Csoboth, 62.), Gajdos – Horváth K. (Debreceni Á., 79.) Megbízott edző: Andorka Péter
Gólszerző: Harsányi (11-esből, 1–0) a 34. percben
Pichler Gábor: – Maximális elismerésem a fiúknak, ez férfi munka volt. Amit a héten edzésmunkában és taktikában próbáltunk felépíteni, azt visszakaptuk, az első félidőben játékban is jobbak voltunk, a másodikban viszont inkább a küzdelem dominált.
Andorka Péter: – Szervezett csapat ellen léptünk pályára, nem is sikerült a saját játékunkat játszani.

SOROKSÁR–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 2–0 (0–0)–ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Szamosi Mihály Sporttelep, 350 néző. Vezette: Molnár Attila (Bertalan Dávid, Vörös Dániel)
SOROKSÁR: Varga Á. – Nagy O. (Ternován, a szünetben), Gyömbér, Kékesi A., Csontos D. – Csernik, Hudák M. (Haris, 73.) – Magyari (Redzic, a szünetben), Lőrinczy (Katona M., 84.), Korozmán (Szerető, 73.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
BÉKÉSCSABA: Winter – Puskás G., Fazekas L., Albert I., Bora, Bor – Máris (Ilyés, 79.), Szabó P. (Sipos G., 74.), Király P., Varga Sz. (Mikló, 65.) – Tóth D. (Lukács R., 79.)Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Redzic (1–0) a 75., Lőrinczy (2–0) a 78. percben
Lipcsei Péter: – Az első félidő nem úgy alakult, ahogyan szerettük volna. Tudtuk, nehéz mérkőzés vár ránk, mert amikor a csabaiak birtokolták a labdát, öt védővel álltak fel. Ezúttal is jól szálltak be a cseréink, a csapat jó felfogásban játszott, megérdemeltük a három pontot.
Schindler Szabolcs: – Az első félidő rendben volt, érzékeltük, az a csapat nyerhet, amelyik kevesebbet hibázik. Sajnos mi rontottunk a hazaiak vezető gólja előtt, utána pedig már nem tudtunk ritmust váltani. Szerdán fontos mérkőzés következik az Ajka ellen, remélem, ezt mindenki átérzi a csapatban.

BUDAÖRSI SC–III. KERÜLETI TVE 0–1 (0–0)–ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budaörs
, Árok utca, 400 néző. Vezette: Ducsai József (Berényi Ákos, Belicza Bence)
BUDAÖRS: Slakta – Tóth K., Tányéros, Gyurácz, Galambos – Molnár Cs. (Sajbán Miklós, a szünetben), Zsidai (Balázs Zs., 82.) – Vankó (Csillag, 78.), Halácsi, Winkler (Molnár T., a szünetben) – Murai. Vezetőedző: Toldi Gábor
III. KERÜLET: Balázs J. – Kulcsár D., Egerszegi, Fejes A., Bekker – Köböl, Rabatin – Barczi, Schuszter (Sili, 73.), Daróczi (Borvető, 56.) – Birtalan (Nyári, 73.)Vezetőedző: Kemenes Szabolcs
Gólszerző: Rabatin (0–1) a 77. percben
Toldi Gábor: – Hiába játszottunk fölényben, amíg a ziccereket nem váltjuk gólra, addig nem tudunk győzelmet aratni. A játék képe alapján mindkét csapat megnyerhette volna a mérkőzést, nagy csata zajlott a pályán, amiből sajnos ezúttal mi jöttünk ki rosszabbul.
Kemenes Szabolcs: – Szerettünk volna változtatni az eddigi stílusunkon, ami az eredményt nézve sikerült, ugyanakkor meglehetősen sok hibával futballoztunk. Jó iramú, kiegyenlített mérkőzést játszottunk a Budaörssel, nagyon boldog vagyok, hogy felénk billent a mérleg nyelve.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–PÉCSI MFC 0–1 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 200 néző. Vezette: Rúsz Márton (Márkus Péter, Nagy Viktor)
CSÁKVÁR: Auerbach – Mayer (Dulló, 82.), Vaskó, Karacs, Major G. – Mészáros D. (Magyar, 73.), Ominger – Tamás (Baracskai, 62.), Molnár R., Mim – Makrai (Kalmár B., 73.) Vezetőedző: Mónos Tamás
PÉCS: Helesfay – Sági, Dávid Z. (Zsemlye, 71.), Króner, Preklet, Katona L. – Geiger (Grabant, 71.), Futó, Nikitscher – Bíró B., Hegedűs M. (Svedyuk, 79., Adamcsek, 90.) Vezetőedző: Vas László
Gólszerző: Futó (0–1) az 54. percben
Kiállítva: Futó (második sárga lappal) a 65. percben
Mónos Tamás
: - Az egy pontra minimum rászolgáltunk volna. Domináltunk, helyzeteket dolgoztunk ki, kapufát lőttünk, de ezúttal minden kifelé pattant, semmi nem akart sikerülni.
Vas László: - Nehezen találom a szavakat. A Csákvárral mindig ilyen meccset játszunk. Jól kezdtek a hazaiak, helyzeteik voltak, de megúsztuk, majd fél óra után mi is felvettük a fonalat. A szünet után gyorsan megszereztük a vezetést, majd heroikus küzdelemben sikerült megőrizni előnyünket.

TISZAKÉCSKEI LC–BUDAFOKI MTE 2–0 (1–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tiszakécske, 300 néző, Vezette: Lovas László (Szilágyi Norbert, Tőkés Róbert)
TISZAKÉCSKE: Holczer – Uzoma (Farkas N., 81.), Csáki, Máté Zs. – Erdei C. (Pongrácz, 81.), Kovács B., Kosznovszky, Marsa (Vachtler, a szünetben), Balázs B. – Gyurján (Kalmár B., 67.), Beliczky (Farkas A., 76.) Vezetőedző: Visinka Ede
BUDAFOK: Oroszi – Margitics, Horgosi, Fótyik, Kotula M. – Kovács D., Filkor (Adorján, 64.), Varga D (Zuigéber 64.), Csonka – Szabó L., Beke (Kulcsár K., a szünetben) Vezetőedző: Csizmadia Csaba
Gólszerző: Gyurján (1–0) a 34., Vachtler (2–0) a 84. percben
MESTERMÉRLEG:
Visinka Ede: – Nagyon örülök a mai meccsnek és a győzelemnek. A játékosaink igazi hősök: hat meccsből négy győzelem tavasszal. Óriási haditett. Úgy gondolom, hogy mi tudatosabban játszottunk, mint az ellenfelünk. Kivártuk azokat a lehetőségeket, amelyek adódtak előttünk. Szerencsére már az első félidőben megszereztük a vezetést. A második félidő elején ránk erőltették az akaratukat. A második gól után felszabadultunk és még két kapufát is lőttünk a meccsen.
Csizmadia Csaba: – Továbbra is benne vagyunk a negatív spirálban. Így nagyon nehéz értékelni egy mérkőzést. Kihagytuk a helyzeteinket. Úgy látom, hogy egy-két játékosunk még most sem hiszi el, hogy kieshet a csapat. Ez bosszant most a legjobban, hiszen veszélybe sodorják hozzáállásukkal a klub életét. Nincs más választásunk, csinálni kell tovább!

BFC SIÓFOK–KECSKEMÉTI TE HUFBAU 1–2 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Siófok, Városi Stadion, 200 néző. Vezette: Radványi Ádám (Rózsa Dávid, Ring Kevin)
SIÓFOK: Hutvágner (Szmola, 24.) – Polényi, Jagodics B., Varjas Z., Varga B. – Krausz, Szakály A. (Medgyesi M., 90.) – Kiss B. (Deutsch B., 90.), Eördögh, Kerezsi (Balogh B., 59.) – Elek B. (Horváth P., 59.). Vezetőedző: Domján Attila
KECSKEMÉT: Varga B. – Tóth D. (Paudits, a szünetben), Gál Sz. (Szabó A., 72.), Rjasko, Szalai G., Hadaró (Grünwald, a szünetben) – Nagy K. (Szuhodovszki, 75.), Vágó L., Katona B. – Tóth B., Lukács D. Vezetőedző: Szabó István
Gólszerző: Kiss B. (1–0) a 87. percben, Katona B. (1–1) a 89., Katona B. (1–2) a 90+3. percben.
Domján Attila: – Küzdelmes mérkőzés volt, melyen nem tudta egymást átjátszani a két csapat. A hajrában lőttünk egy szerencsés gólt, majd azt gondoltuk, hogy meglehet a mérkőzés, de volt egy rövidzárlat, amiben a Kecskemét talált két gólt. A játék képe alapján a döntetlen reálisabb lett volna.
Szabó István: – Harcos, kemény mérkőzést vívtunk egy rendkívül jól felkészített Siófok ellen. Az első félidőben pontatlanok voltunk a szélekről érkező beadásoknál. A második játékrészben jobban sikerültek a váltások, ennek ellenére a Siófok szerezte meg a vezetést. Egy pillanatra sem adtuk fel, az utolsó hetek szerencsétlenségei most átfordultak, így sikerült elvinnünk a három pontot.

FC AJKA–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 1–1 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka, Ajkai Városi Sportcentrum, 300 néző. Vezette: Bana Gergely (Máyer Gábor, Kulman Tamás)
AJKA: Horváth D. – Szűcs K., Heffler T., Tar, Présinger – Görgényi (Kenderes, 64.) – Vizler (Lehoczky, 64.), Vogyicska (Csizmadia, 64.), Tóth G. – Gaál (Sejben, 64.), Szarka. Vezetőedző: Kis Károly
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Szokol, Gengeliczki, Jánvári, Debreceni Z. – Márkus, Sigér Á. (Banyoi, 83.) – Vass P. (Godwords, 86.), Zamostny, Kovács Á. (Pócsik, 65.) – Novák Cs. Vezetőedző: Feczkó Tamás
Gólszerző: Csizmadia (1–0) a 79., Pócsik (1–1) a 90+2. percben
Kiállítva: Jánvári a 44. percben
Kis Károly: – Csalódott vagyok. Jól kezdtünk, többször sikerült a Szpari védelme mögé kerülni, csak éppen ki kellett volna használni a helyzeteinket. A cserék hozzátettek a játékhoz, de a kilencvenegyedik percben, emberelőnyben akkor sem illik gólt kapni.
Feczkó Tamás: – Az első félidőben kapkodva, idegesen játszottunk, két óriásit kellett védenie a kapusuknak. Ötven percet játszottunk emberhátrányban, helyzetük sem volt a hazaiaknak, egy lecsorgó labdából tudtak csak gólt szerezni. A csapat mentális erejét jelzi, hogy sikerült felállnunk.