Véget ért a tündérmese: 11 hónap után kikapott a Siófok hazai pályán

Vörös SándorVörös Sándor
2022.03.06. 16:50
Lezárult egy nagy sorozat: pályaválasztóként közel egy év után kikapott a BFC Siófok. A Balaton–partiak a 87. percben ugyan vezetést szereztek, de a Kecskeméti TE Katona Bálint duplájával fordított, és megnyerte a labdarúgó NB II 26. fordulójában rendezett mérkőzést.
A sötét mezes kecskemétiek drámai hajrában szereztek három pontot a Balaton fővárosában (Fotó: Németh András)

LABDARÚGÓ NB II
26. FORDULÓ

BFC SIÓFOK–KECSKEMÉTI TE HUFBAU 1–2 (0–0)
Siófok, Városi Stadion, 200 néző. Vezette: Radványi Ádám (Rózsa Dávid, Ring Kevin)
SIÓFOK: Hutvágner (Szmola, 24.) – Polényi, Jagodics B., Varjas Z., Varga B. – Krausz, Szakály A. (Medgyesi M., 90.) – Kiss B. (Deutsch B., 90.), Eördögh, Kerezsi (Balogh B., 59.) – Elek B. (Horváth P., 59.). Vezetőedző: Domján Attila
KECSKEMÉT: Varga B. – Tóth D. (Paudits, a szünetben), Gál Sz. (Szabó A., 72.), Rjasko, Szalai G., Hadaró (Grünwald, a szünetben) – Nagy K. (Szuhodovszki, 75.), Vágó L., Katona B. – Tóth B., Lukács D. Vezetőedző: Szabó István
Gólszerző: Kiss B. (87.), ill. Katona B. (89., 90+3.)
Domján Attila:
– Küzdelmes mérkőzés volt, amelyen nem tudta egymást átjátszani a két csapat. A hajrában lőttünk egy szerencsés gólt, majd azt gondoltuk, hogy meglehet a mérkőzés, de volt egy rövidzárlat, amely alatt a Kecskemét talált két gólt. A játék képe alapján a döntetlen reálisabb lett volna.
Szabó István:
– Harcos, kemény mérkőzést vívtunk a rendkívül jól felkészített Siófok ellen. Az első félidőben pontatlanok voltunk a szélekről érkező beadásoknál. A második játékrészben jobban sikerültek a váltások, ennek ellenére a Siófok szerezte meg a vezetést. Egy pillanatra sem adtuk fel, az utolsó hetek szerencsétlenségei most átfordultak, így sikerült elvinnünk a három pontot.

A bajnoki tabellára pillantva kirajzolódott, hogy a 26. forduló egyik legkiélezettebb találkozójának a Révész Géza utcai Stadion adhat otthont, hiszen a hatodik helyezett a negyediket fogadta, ráadásul a két együttest négy pont választotta el egymástól. Az esélyeket illetően nehéz lett volna jóslatokba bocsátkozni, hiszen bár a kecskemétiek álltak előrébb a tabellán, mégis a siófokiak várhatták jobb lelki állapotban a találkozót.

A tavaszi idény eddigi része kétségkívül a balatoniaké volt, akik ebben a naptári évben öt bajnokin tíz pontot zsebeltek be, legutóbbi három találkozójukat pedig kapott gól nélkül hozták le. Ezzel szemben a sokáig dobogós kecskemétiek negatív szériába kerültek, az elmúlt három fordulóban pont nélkül maradtak, legutóbb pedig február 6-án Ajkán nyertek.

A lila-fehérek komolyan gondolták, hogy Siófokon térnek vissza a siker útjára, mert rögtön letámadták és rengeteg párharcra késztették a házigazdákat. Az első félidő a szabálytalanságokat és az azt követő szabadrúgásokat leszámítva különösebb esemény nélkül csordogált, a csapatok ugyan támadtak becsülettel, de a kísérletek elkerülték a kaput, és nem jelentettek igazi veszélyt.

A sokáig küzdelmes, de felejthető mérkőzés drámai végjátékba torkollott (Fotó: Németh András)

A második játékrészben is folytatódott az adok-kapok, melyben inkább a vendégek jártak előrébb. Említésre méltó eseményt sokáig nem jegyezhettünk fel, majd a hajrára kanyarodva egyre jobban érett a kecskemétiek vezető gólja, amiben nagy szerepe volt a csereként pályára lépő játékosoknak. A kecsegtető vendéglehetőségek ellenére Kiss Balázs révén mégis a hazaiak kerültek előnybe a 87. percben, 1–0. A három pontot mégsem tudták otthon tartani, Katona Bálint ugyanis a 89. és a 93. minutumban is bevette Szmola Bálint kapuját (1–2).

A siófoki játékosok szurkolóikkal együtt nehezen ocsúdtak fel a történtek hatása alól, hiszen a drámai hajrában elveszített találkozó egyben azt jelentette, hogy nem sikerült beállítani a klubrekordot: a sárga-kékek 329 nap és tizenöt veretlenül megvívott bajnoki után kaptak ki újra pályaválasztóként.

20. Szolnoki MÁV FC26581324–41–1723

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés, melyet a Kecskeméti TE HUFBAU elképesztő hajrá után 2–1-re megnyert. Köszönjük, hogy figyeltek ránk!

90+3. perc: GÓÓÓL! MEGFORDÍTOTTA AZ ÁLLÁST A KECSKEMÉTI TE HUFBAU! Szuhodovszki lövését követően a labda kijött Szmoláról, Katona Bálint pedig az ötösről lesgyanús helyzetben a kapu jobb oldalába lőtte. 1–2!

Letelt a rendes játékidő, melyet követően Radványi Ádám három percet hosszabbít.

90. perc: Kettős csere a siófokiak oldalán: Kiss Balázs helyett Deutsch Bence a pályán, Szakály Attila pedig Medgyesi Márk váltotta.

89. perc: GÓÓÓL! EGYENLÍTETT A KECSKEMÉTI TE HUFBAU! Egy siófoki labdavesztésre Katona Bálint reagált a leggyorsabban, és 16 méterről a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. Ez egyben azt is jelentette, hogy a Siófok 412 perc után kapott ismét gólt, 1–1!

Kiss Balázs idénybeli ötödik góljával szereztek vezetést a siófokiak (Fotó: Németh András)

87. perc: GÓÓÓL! MEGSZEREZTE A VEZETÉST A BFC SIÓFOK! Az elmúlt percekben inkább a vendégek találata érett, mégis a balatoniak kerültek előnybe: egy gyors jobb oldali bedobás után Horváth Péter elől kifejelték a labdát, a kipattanóra Kiss Balázs érkezett, és 6 méterről a kapu bal oldalába lőtte, 1–0!

84. perc: Ezek kétségkívül a kecskemétiek percei: Szalai beadása után Paudits csúsztatta a jobb felső sarok mellé a labdát.

83. perc: Lukács jobb oldali beadása után Paudits ollózta kapura a labdát 10 méterről, Szmola azonban szögletre tolta.

81. perc: Megszületett a kecskemétiek első sárga lapja is a mérkőzésen: Szuhodovszki Soma kapta, miután letalpalta a felszabadítani igyekvő Krausz Raul-Zorant.

79. perc: Szakály Attila kapta a mérkőzés harmadik sárga lapját.

75. perc: Újabb csere a kecskemétieknél: Nagy Krisztián le – Szuhodovszki Soma be.

72. perc: Szabó István ismét változtatásra szánta el magát, melynek során Gál Szabolcs jött le, Szabó Alex pedig be.

69. perc: Polényi labdaszerzése után rögtön a túloldalon berobbanó Kiss Balázshoz játszott, aki 5 méterről kapásból a jobb alsó sarok mellé belsőzte a labdát.

Ami pedig a kapott gólokat illeti... A siófokiak neve mellett a forduló előtt 24 állt, melyek közül 15 az első, 9 a második félidőben született (00–30. perc között: 10, 31–59. perc között: 7, 60–90. perc között: 7). A lila–fehérek védelme huszonöt alkalommal kapitulált, melyek közül az ellenfelek tizenhatszor az első félidőben, kilenc alkalommal pedig a második játékrészben találtak be (00–30. perc között: 8, 31–59. perc között: 11, 60–90. perc között: 6).

65. perc: Az oldalvonal mellett melegítő játékosok közül Deutsch Bence kapott sárga lapot reklamálásért. A siófokiak futballistája egy Kiss Balázzsal szemben elkövetett Lukács szabálytalanságot nehezményezett.

A BFC Siófok az eddig lejátszott 25 forduló alatt 29 gólt szerzett, melyek közül 11 az első félidőben, 18 pedig a második játékrészben született (00–30. perc között: 8, 31–59. perc között: 7, 60–90. perc között: 14). Ezzel szemben a vendégek negyvenegyszer találtak az ellenfelek kapujában, az első félidőben 16, míg a másodikban 25 gólt jegyezve (00–30. perc között: 7, 31–59. perc között: 13, 60–90. perc között: 21).

59. perc: Kettős cserével frissítettek a tópartiak is: Elek Bencét Horváth Péter, míg Kerezsi Zalánt Balogh Bence Benitó váltotta.

49. perc: Lukács adott be egy labdát veszélyesen a bal oldalról, a nagy helyzetben érkező Paudits elől Jagodics tisztázott szögletre.

Talán az idény egyik legnagyobb kérdése, hogy melyik csapat lesz képes először elvinni a három pontot a Révész Géza utcai Stadionból? A BFC Siófok tizenharmadik hazai bajnokijára készült, s eddig nem talált legyőzőre: pályaválasztóként hat győzelmet és hat döntetlent jegyzett. A tópartiak nem titkoltan szerették volna továbbnyújtani a sorozatot, amely tavaly április 11-e óta íródik: akkor fordult elő legutóbb, hogy vendégcsapat (Dorogi FC 0–1) győztesen hagyta el a siófoki pályát.

46. perc: A szünetben kettőt is cseréltek a vendégek: Hadaró Valentin nem jött ki a folytatásra, helyette Grünwald Attila kap lehetőséget, Tóth Dávid helyett pedig Paudits Patrik a pályán.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

A második játékrész kezdőrúgását a napokban az 53. születésnapját ünneplő Medgyesi András végezte el, aki a siófokiak középpályásának, Medgyesi Márknak az édesapja.

45+2. perc: A jelzett hosszabbítást követően véget ért az első félidő: felejthető negyvenöt percen vagyunk túl, melyet követően BFC Siófok–Kecskeméti TE HUFBAU 0–0. Hamarosan jövünk a második játékrésszel!

Kettő perc hosszabbítás az első félidő végén.

Kiss Balázs az első negyvenöt percben többször is tesztelte Varga kapust (Fotó: Németh András)

39. perc:
Polényi játszotta vissza a labdát Kiss Balázshoz, aki 16 méterről bal lábbal kapura tekerte, Varga magabiztosan védte.

A BFC Siófok a mögöttünk hagyott 25 forduló alatt kilenc mérkőzésen – pályaválasztóként kétszer – nem szerzett gólt, míg a KTE öt alkalommal – idegenben kétszer – maradt lőtt gól nélkül. A házigazdák eddig tíz találkozót hoztak le kapott gól nélkül – ebből négyet pályaválasztóként –, míg a vendégek kilenc alkalommal – ebből kétszer idegenben – tudták nullán tartani az ellenfelet.

35. perc: Varjas Zoltán kapta a mérkőzés első sárga lapját, miután buktatta a mellette meglépni igyekvő Tóth Dávidot.

30. perc: A kecskemétiek első szögletét Hadaró tekerte középre a bal oldalról, de Szalai faultolta Jagodicsot, így szabadrúgás kifelé.

A mögöttünk hagyott 25 forduló alatt a BFC Siófok 40, míg a Kecskeméti TE HUFBAU 44 pontot gyűjtött. A házigazdák ebből huszonnégyet szereztek pályaválasztóként, a kecskemétiek pedig tizenkilencet vendégként. A Balaton–partiak ebben a naptári évben öt bajnokin tíz pontot zsebeltek be, legutóbbi három találkozójukat pedig kapott gól nélkül hozták le. A kecskemétiek viszont negatív szériába kerültek, hiszen az elmúlt három fordulóban pont nélkül maradtak, legutóbb február 6–án nyertek (1–3) Ajkán.

24. perc: Sérülés miatt kényszerű csere a siófoki kapuban: Hutvágner Gergely helyére Szmola Bálint érkezett.

18. perc: Varga Bence újabb bal oldali beadására Kiss Balázs érkezett, s 5 méterről fejelt – a vendégek kapusa szögletre mentett. A sarokrúgás után a kipattanót is Kiss lőtte kapura mintegy 18 méterről, Varga ezúttal magabiztosan ragadta magához a labdát.

A két klub egymással szemben ezen a délutánon – bajnoki körülmények között – 14. alkalommal szállt harcba a győzelemért. A felek korábban 8 bajnokit vívtak az élvonalban, míg a másodosztályban ez a hatodik találkozó. Az NB II-ben három kecskeméti és kettő siófoki siker született, 4–3-as gólkülönbség mellett, ami a mai vendégeknek kedvez. Az élvonalban nyolc meccsen hat lila–fehér és kettő sárga–kék győzelem született, a gólkülönbség pedig a KTE oldalára billen (9–17).

8. perc: Egy, a védőkről lepattanó labdát a csapatkapitány, Vágó Levente lőtt kapura mintegy 20 méterről – a bal alsó sarokra tartó kísérletét Hutvágner hárította.

Az előző gondolatmenetet folytatva... A múltbeli adatokban kutakodva megállapíthattuk, hogy Radványi Ádám korábban 15 mérkőzést vezetett a BFC Siófoknak, mely fellépéseken nyolc győzelem, két döntetlen és öt vereség a balatoniak mérlege. A borsodi játékvezető korábban a Kecskeméti TE HUFBAU egy találkozóján működött közre, melyet a lila–fehérek napra pontosan egy hónappal ezelőtt 3–1-re megnyertek az FC Ajka vendégeként.

7. perc: Kerezsi adott remek passzt a bal oldalon meglépő Varga Bencének, aki középre centerezett, az érkező Eördögh András 8 méterről a jobb alsó sarok mellé fejelte a labdát.

A mérkőzését Radványi Ádám vezeti, munkáját ezen a napon Rózsa Dávid és Ring Kevin segíti. A 38 esztendős játékvezető pályafutása 153. NB II-es mérkőzésén működik közre vezetőbíróként, s az eddigi fellépésein 586 sárga mellett 50 piros lapot osztott ki. Radványi Ádám korábban 21 találkozót vezetett az élvonalban, legutóbb 2018. december 15-én a Kisvárda Master Good–MTK Budapest összecsapáson fújta a sípot.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Kecskeméti TE HUFBAU indította útjára a labdát!

A találkozót gyászszünet előzte meg, miután az elmúlt napokban két tragikus hír rázta meg a siófoki klubot: 62 éves korában Ioan Adrian Zare, 64 éves korában Olajos Sándor hunyt el. A Siófoki Bányász SE korábbi kiváló labdarúgóira emlékeztünk.

Érkeznek a csapatok! A házigazdák ezen a napon tiszta sárgában szerepelnek, Hutvágner Gergely pedig narancssárga dresszében véd. Szabó István tanítványai lila–fekete szerelésben lépnek pályára, Varga Bence pirosban áll a gólvonal elé.

A múlt héten betegség miatt hiányzó Eördögh András ismét a kezdőcsapatban kapott helyet (Fotó: Németh András)

Eltiltás miatt ezúttal egyik csapatból sem hiányzik senki, viszont a hazaiaknál az Eördögh András, Krausz Raul-Zoran, Nikházi Márk hármas négy sárga lappal a neve mellett lép(het) pályára, míg a vendégeknél az eddig kilenc sárgát gyűjtő csapatkapitány, Vágó Levente sodródott az eltiltás szélére.

Az első március bajnoki napján közepesen felhős égbolt mellett 7 Celsius-fok, valamint egy remekül előkészített pálya fogadta a csapatokat. Negyven perccel a kezdősípszó előtt már javában melegítenek a felek.

A siófokiak 329 napja nem találtak legyőzőre a Révész Géza utcai Stadionban (Fotó: Németh András)

Köszöntjük kedves olvasóinkat a siófoki Városi Stadionból, ahol az eddig 40 pontot gyűjtő, a tabella 6. helyén álló BFC Siófok a 44 egységgel a 4. pozícióban állomásozó Kecskeméti TE HUFBAU együttesével találkozik. Hamarosan megtudjuk, hogy mire megy a tavasszal remeklő Balaton–parti csapat az előző három bajnokiját elveszítő lila–fehérekkel szemben.