Szombathelyen tudott nyerni a Dorog

2022.03.06. 16:50
A piros-fekete mezes dorogiak először győztek a tavasszal (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)
A labdarúgó NB II 26. fordulójában a Szombathelyi Haladás meglepetésre hazai pályán 1–0-ra kikapott a Dorogtól.

LABDARÚGÓ NB II
26. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁSDOROGI FC 0–1(0–1)
Szombathely
, Haladás Sportkomplexum, 719 néző.Vezette: Kovács Imre (Baghy Csaba, Sinkovicz Dániel)
HALADÁS:
Rózsa–Simut, Guzmics, Németh Milán, Bosnjak (Doktorics, 80.)–Stieber A. (Monori, a szünetben), Csilus, Holdampf (Szekér, 52.)–Tóth Milán, Tóth-Gábor (Artner, 58.), Horváth R. (Szijjártó, a szünetben). Vezetőedző: Németh Szabolcs
DOROG: Mursits– Tóth B., Dlusztus, Ízing, Szerencsi– Nyíri, Rácz (Girsik, 56.; Kárász, 90.), Szedlár (Nagyházi, 80.), Barna (Hajdú, 80.) – Szabó Lukas (Vigh, 90.), Berkó.Vezetőedző: Fenyvesi László
Gólszerző:
Dlusztus (34.)
Németh Szabolcs: – Felállt védelem ellen ezúttal sem voltunk eredményesek. Szégyellem magam az eredmény miatt, de tanultunk az esetből.
Fenyvesi László: – Nehéz helyzetben érkeztünk Szombathelyre. Felkészültünk a hazai csapat játékából, és fegyelmezett játékkal, pontrúgás után gólt szerezve győztünk.

Meglehetősen kényelmes tempóban kezdték a meccset a csapatok, a tavasszal még nyeretlen dorogiak megszállták saját térfelüket, míg a hazai pályán tavasszal két vereséget begyűjtő szombathelyiek támadtak. Azonban a vasiak nem tudtak mit kezdeni a betömörülő vendégvédőkkel, így valamirevaló helyzetet nem is sikerült kidolgozniuk. Sőt, a félidő hajrájában az ekkor már bátrabban futballozó vendégek megszerezték a vezetést.

A szünet után nagy rohamokat vezettek a hazaiak, paprikásabbá vált a hangulat. A vendégjátékosok gyakran kértek ápolást, rogytak a fűre – amit a szombathelyi szurkolók érthető módon nem néztek jó szemmel. Ahogy telt-múlt az idő, egyre nagyobb nyomást helyeztek a zöld-fehérek a dorogi kapura. Hiába: a vendégek megőrizték minimális előnyüket, és megszerezték első tavaszi győzelmüket. A Haladás viszont harmadik tavaszi hazai meccsét is elveszítette. 0–1

20. Szolnoki MÁV FC26581324–41–1723

Vége a mérkőzésnek, a Dorog meglepetésre legyőzte a Haladást.

90+1. perc: Csilus kapott sárga lapot.

90. perc: Öt perc a hosszabbítás.

90. perc: Kettős csere a vendégcsapatban, Girsiket Kárász, Szabót Vígh váltotta.

88. perc:Hajdú kapott sárga lapot.

85. perc: Simut jobb oldali beadását Tóth Milán lőtte kapura, de Mursits kipiszkálta a bal sarokba tartó labdát.

80. perc: Dorogi cserék, Szedlár le, Nagyházi be, Barna helyére pedig Hajdú jött be. Hali-csere is, Bosnjakot Doktorics váltotta.

78. perc: Simut jobb oldali beadását Monori 12 méterről fejelte kapura, Mursits védett.

Horváth Rajmund sokat harcolt védőjével (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

69. perc: Artner kapott sárga lapot műesésért, bár inkább ellenfele szabálytalankodott.

67. perc: Egy kis kakaskodás, lökdösődés, hirtelen szinte valamennyi játékos ott termett a tett színhelyén. Végül az eredeti „balhé" kiváltói, Tóth Milán és Barna kapott sárga lapot. Aztán a két játékos barátságosan hátba veregette egymást.

Tóth-Gábor Kristóf harcolt, küzdött, de nem tudott gólt szerezni (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

65. perc: Csilus lőtt 22 méterről nem sokkal a bal sarok mellé.

60. perc:Girsik került helyzetbe, de 13 méteres lövése egy védőről szögletre vágódott.

58. perc: Újoncot avat a Haladás, Tóth-Gábor helyett Artner Dávid a pályán.

Nagy volt a népsűrűség a dorogi tizenhatoson belül (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

56. perc: Dorogi csere, Rácz helyett Girsik érkezett.

Közben a vendégek kapusa, Mursits Roland a cipőjét köti, emiatt másfél perce áll a játék. Kovács játékvezető azonban jelzi, ezt majd beszámítja a hosszabbításban.

52. perc: Csere a Haladásban, Holdampf helyére Szekér érkezett.

A szünetben Németh Szabolcs kettőt is cserélt. Stieber helyett Monori, míg Horváth Rajmund helyett Szijjártó állt be.

46. perc: megkezdődött a második félidő.

45+1. perc: Vége az első félidőnek, a Dorog 1–0-ra vezet.

45. perc: Egy perc a hosszabbítás.

44. perc: Szombathelyi sárga, Bosnjak kapta.

40. perc: Rácz kapott sárga lapot.

Dlusztus András gólját ünneplik a dorogiak (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

34. perc: GÓÓÓL! Meglepetésre a Dorognál az előny! Szedlár jobbról elvégzett szabadrúgását Dlusztus nyolc méterről, térddel juttatta a bal sarokba, 0–1.

32. perc: Horváth Rajmund cselezgetett a jobb szélen, 15 méteres lapos lövését fogta Mursits.

28. perc: Németh Milán kapott sárga lapot.

25. perc: Stieber jobb oldali szögletét a rövid sarokra érkező Tóth-Gábor a bal oldalhálóba fejelte.

18. perc: Szép Tóth Milán-Csilus-Tóth Milán kényszerítőzés után utóbbi 13 méterről a jobb sarok mellé lőtt.

16. perc: Tűzijéték a dorogi tizenhatoson belül. A vendégek két lövést is blokkoltak, majd a kipattanó labdát Bosnjak balról,18 méterről a jobb felső sarok mellé bombázta.

Ahogy az várható volt, a Dorog a biztonságot tartja szem előtt, a vendégjátékosok megszállták saját térfelüket.

Körülbelül 1000 szurkoló látogatott ki a Haladás Sportkomplexumba.

7. perc: Csilus kissé balról, 19 méterről lőtt, de Mursits védett.

Mindkét csapatban több olyan futballistát is találunk, aki korábban a másik csapatot erősítette. Így például a Haladás játékosai közül Délczeg Gergely és Csató Martin futballozott Dorogon. A vendégeknél pedig Mursits Roland és Rácz Ferenc szerepelt zöld-fehérben.

1. perc: Másodszorra sikerült szabályosan elvégezni a kezdőrúgást, a dorogiak kezdték a játékot.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a Haladás a tavasszal még nyeretlen, mindössze egy pontot szerző Dorog ellen.