A III. Kerület nyerte az újoncok csatáját

S. L.S. L.
2021.08.18. 18:55
Fut-balett az augusztusi tiszakécskei napsütésben (Fotó: Szentirmay Tamás)
A vendégcsapat nyerte az újoncok csatáját, így a III. Kerületi TVE három ponttal távozott Tiszakécskéről az NB II 4. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB II
4. FORDULÓ

TISZAKÉCSKE–III. KERÜLETI TVE 1–2 (0–1)
Tiszakécske,
Városi Sportcentrum, 300 néző, Vezette: Takács János (Csatári, Belicza)
TISZAKÉCSKE: HolczerVégső, Kiprich, Farkas N., Vachtler (Oláh, 74.) – Gyurján (Pál, a szünetben), Horváth Att., Kovács B., Erdei C. (Zádori, 74.) – Simon M. (Galacs, 61.), Szalay Sz. (Kalmár F., 61.). Vezetőedző:Nagy Sándor
III. KERÜLETI TVE: Horváth T.– Fejes A., Kleisz (Rédei, 73.), Bekker, Erdei G. – Rabatin, Horváth O. (Szalai V., 59.), Schuszter (Köböl, 59.), Egerszegi – Borvető, Sili (Rajczi, 89.). Megbízott edző: Veress Balázs, Czvitkovics Péter
Gólszerző:Kalmár F. (67.), ill. Fejes (32.), Sili (68.)
MESTERMÉRLEG:
Nagy Sándor: –
Ezt a mérkőzést nem lehet értékelni. Nem értem ezt a kapkodást. Nagy nehezen tudtunk egyenlíteni, aztán egy rossz bedobásunk után lekontráznak minket és abból kapjuk a gólt. Nem is értem ezt a pánikhelyzetet. Ebben az idegállapotban nem tudok mást mondani.
Czvitkovics Péter: –
Nem volt ez egyszerű mérkőzés. Azt kaptuk, amire számítottunk. Sok párharc volt, sok fejpárbaj. Készültünk a Tiszakécske forgatásaira, de így is sok gondot okoztak. Úgy gondolom, hogy a helyzetek számát tekintve már az első félidőben nagyobb előnyre tudtunk volna szert tenni. Összességében nagyon nehéz mérkőzés volt. Sok csapat megszenved majd itt Tiszakécskén a szezon során.

Tiszakécskei rohamokkal kezdődött a mérkőzés. A 20. perc környékére aztán alábbhagyott a hazai csapat lendülete. Innentől kiegyenlített csata folyt a pályán és a 32. percben Fejes révén egy szöglet után megszerezték a vezetést a vendégek. 0–1

A TLC játékosai a kapott gólt követően nem tudtak ritmust váltani, így az első félidő már komolyabb helyzet nélkül ért véget.

A második félidő kiegyenlített játékot hozott. A mérkőzés képe Kalmár Ferenc és Galacs Erik beállását követően változott meg. Innentől újra több lehetőség adódott a hazai csapat előtt.

A 67. percben Erdei Carlo végzett el szabadrúgást a jobb oldalról, középre ívelte a labdát Kalmár fejére. Az NB III Keleti csoportjának legutóbbi gólkirálya magabiztosan fejelte a labdát Horváth Tamás kapujába. 1–1

Nem sokáig örülhettek az egyenlítésnek a hazai drukkerek, hiszen a 68. percben már jött is a második III. Kerület gól. Sili Luka a jobb oldalon betört a tizenhatoson belülre és Holczer mellett pontosan helyezett a kapu bal oldalába. 1–2

A hajrában újabb találat már nem esett, így az óbudaiak megszerezték első győzelmüket. A Tiszakécskei LC továbbra is győzelem nélkül áll a bajnokságban.

A vendégek a hajrában jól védekezve a lefújásig megtartották előnyüket (Fotó: Szentirmay Tamás)

93. perc:Három perc hosszabbítás után véget ért a mérkőzés, 2–1-re nyert a vendég III. Kerületi TVE.

89. perc: Rajczi állt be Sili helyére.

83. perc: Köböl kapott sárga lapot Galacs felrúgása után.

74. perc: Újabb kettős kécskei csere: Zádori és Oláh állt be, még Erdei és Vachtler elhagyta a pályát.

Borvetőt itt szerelik a hazai a védők, a meccset végül mégis a fővárosiak nyerték (Fotó: Szentirmay Tamás)
73. perc: Kleiszt Rédei váltotta.

68. perc: GÓL! Újra vezet a Kerület. Sili betört a tizenhatoson belülre és senkitől sem zavartatva lőtte Holczer mellett a kapuba lőtte a labdát. 1–2

67. perc: GÓL! Kalmár révén egyenlített a Tiszakécske. Erdei Carlo ívelte szabadrúgásból Kalmár fejére a labdát, a tiszakécskeiek legendája pedig túlugrotta a védőket, és róla a fővárosiak kapujába került a labda. 1–1.

61. perc: Nagy Sándor is kettőt cserélt: Kalmár és Galacs állt be, lement Szalay Szabolcs és Simon hagyta el a pályát.

59. perc: Kettős csere a III. Kerületnél: Schuszter és Horváth Olivér ment le, Köböl és Szalai Vilmos állt. be.

55. perc: Horváth Olivér megpattanó lövését bravúrral védte Holczer.

46. perc:A III. Kerület kezdte a második félidőt.

A szünetben cserélt a TLC: Gyurján helyére Pál állt be.

45. perc: Véget ért az első félidő.

32. perc: GÓL! Vezet a Kerület. Fejes András maradt üresen egy vendég szöglet után, így könnyedén helyezte a tehetetlen Holczer mellett a labdát a kapuba. 0–1

29. perc: Óriási óbudai lehetőség maradt ki: Egy veszélyesen tekeredő vendég beadás után Holczer felett átszállt a labda, a gólvonalról kellett tisztáznia Vachtlernek.

17. perc: Rabatin lőhetett 17 méterről. Kapu mellé.

10. perc: SzalaySzabolcs ordító helyzetet hagyott ki. Középről, üresen lőhetett. A kapust találta telibe.

3. perc: Erdei Carlo végezhetett el szabadrúgást a tizenhatos vonaláról. A labda a felső kapufa felett hagyta el a játékteret.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A Tiszakécskei LC játékosa indította útjára a labdát.

Érkeznek a pályára a csapatok! A hazaiak fehérben a vendégek kékben kezdik majd meg a játékot.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy egymással az újonc csapatok találkozóján a 18. helyezett Tiszakécske és a 20. helyen álló III. Kerületi TVE.