DVSC: A hat külföldi nem lesz tagja a keretnek – Kondás

2020.07.08. 11:36
null
Kondás Elemér (Fotó: Tumbász Hédi)
Mindössze három hét áll Kondás Elemér rendelkezésére, hogy felkészítse csapatát a labdarúgó NB II augusztus 2-án induló idényére, de az élvonalból kieső DVSC vezetőedzője szerint nincs értelme siránkozni ezen.

 

„Több szempontból sem vagyunk könnyű helyzetben. A játékosaink tizennyolc nap alatt lejátszottak hat mérkőzést, ráadásul kevés a pihenő, hiszen vészesen közeleg az NB II-es rajt. Mint ismert, a másodosztályban csak magyar labdarúgók játszhatnak, így a hat külföldi játékosunk nem lesz tagja a keretnek. A klubvezetőség viszont azon dolgozik gőzerővel, hogy minél előbb pótolni tudja ezeket a futballistákat” – idézi a dvsc.hu Kondás Elemért.

A szokásosnál jóval rövidebb felkészülési idő áll rendelkezésre a bajnoki rajtig, de Kondás szerint ezen nem szabad siránkozni, mert akkor nem jutnak egyről a kettőre.

„Meg kell oldani a feladatot, és bízom benne, hamarosan együtt tud dolgozni a csapat. Több, kölcsönben lévő játékosunk visszatért, akik az edzőmeccseken bizonyíthatják majd, mennyit fejlődtek az elmúlt időben. Bízom benne, hasznos volt számukra a kitérő és úgy érkeztek vissza, hogy segíteni tudják az együttest a céljai elérése érdekében.”

A Loki négy zárt kapus edzőmérkőzést is bejelentett: a csapat július 15-én a Tiszaújváros (NB III) otthonában vendégszerepel, július 19-én a DEAC-ot (NB II), július 22-én a Békéscsabát (NB II) fogadja Pallagon. Július 25-én az élvonalbeli Kisvárda lesz a vendég, e találkozó helyszíne még kérdéses.

Legfrissebb hírek

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
3 perce

Lengyel bajnok, bolgár kupagyőztes kapust igazolt a DVSC

Labdarúgó NB I
2026.06.19. 12:01

NB III: Vitelki Zoltán vette át Kondás Elemér helyét Tiszaújvárosban

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 07:58

NB I: a Honvéd, az MTK, az Újpest és a Vasas is igazolt – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.18. 11:19

Kl: a DVSC-nek szerencséje volt, a Paksnak nem, FTC–Ajax és KÍ–ETO is jöhetne

Európa-konferencialiga
2026.06.17. 14:41

Szűcs Tamás a portugál élvonalban folytatja – hivatalos

Légiósok
2026.06.16. 18:01

A Paks és a DVSC szerdán kap ellenfelet a Konferencialigában

Európa-konferencialiga
2026.06.16. 09:38

NB II: távozó Karcagon, csatárral erősített a Kazincbarcika

Labdarúgó NB II
2026.06.16. 08:45
Ezek is érdekelhetik