NB II: „A jelen helyzetben nem tudunk fizetni” – reagált a Sopron

2018.05.29. 14:24
Rendkívüli elnökségi ülést tartott a Soproni VSE. Az elnökség megbízta az egyesület tulajdonában álló Soproni Vasutas Futball Kft. ügyvezető igazgatóját, hogy a törvényes előírásoknak megfelelően tegye meg a szükséges intézkedéseket az NB II-es labdarúgócsapattal kapcsolatban. A klub honlapján megjelent közleményben leszögezik azt is, hogy a gazdasági társaság a jelen helyzetben nem tudja kifizetni a játékosok és a szakmai stáb, valamint a klub dolgozóinak járandóságát.

Az elnökségi ülésen megvitatták a Soproni Vasutas Futball Kft. működését. A kft. megkezdte annak vizsgálatát, hogy a törvényes lehetőségekkel élve milyen formában tud megfelelni a jövőbeni működésnek.

A klub honlapján megjelent közleményben leszögezik, hogy az egyesület elnöksége kiemelt fontosságúnak tartja az elmaradt fizetések rendezését, ezért a Soproni Vasutas Futball Kft. keresi a lehetőségeket a bérek rendezésére.

Azonban a gazdasági társaság a jelen helyzetben nem tudja kifizetni a játékosok és a szakmai stáb, valamint a klub dolgozóinak járandóságát, ezért végső esetben a Bérgarancia Alap fogja számukra kifizetni a pénzeket.

„Rendkívül sajnálatosnak tartom a jelenlegi helyzetet. Mindent megpróbáltunk annak érdekében, hogy egy tőkeerős szponzor bevonásával biztosítsuk az NB II-es csapatot működtető kft. finanszírozását. Ez egyelőre nem sikerült, ennek ellenére a bérek rendezését elsődlegesnek tekintjük, ezért hoztuk meg a szükséges intézkedéseket. Természetesen az új helyzetben is vizsgáljuk annak lehetőségét, hogy a minőségi labdarúgás megmaradjon Sopronban” – mondta Skála János, az SVSE elnöke.

Mint beszámoltunk róla, a vezetőség többhavi bérrel tartozik a játékosoknak és a szakmai stábnak, emiatt pénteken hatalmas veszekedés volt az öltözőben a labdarúgók és Pöltz Róbert ügyvezető között.

A klub honlapján megjelent közleményben leszögezik, hogy az egyesület elnöksége kiemelt fontosságúnak tartja az elmaradt fizetések rendezését, ezért a Soproni Vasutas Futball Kft. keresi a lehetőségeket a bérek rendezésére.

Azonban a gazdasági társaság a jelen helyzetben nem tudja kifizetni a játékosok és a szakmai stáb, valamint a klub dolgozóinak járandóságát, ezért végső esetben a Bérgarancia Alap fogja számukra kifizetni a pénzeket.

„Rendkívül sajnálatosnak tartom a jelenlegi helyzetet. Mindent megpróbáltunk annak érdekében, hogy egy tőkeerős szponzor bevonásával biztosítsuk az NB II-es csapatot működtető kft. finanszírozását. Ez egyelőre nem sikerült, ennek ellenére a bérek rendezését elsődlegesnek tekintjük, ezért hoztuk meg a szükséges intézkedéseket. Természetesen az új helyzetben is vizsgáljuk annak lehetőségét, hogy a minőségi labdarúgás megmaradjon Sopronban” – mondta Skála János, az SVSE elnöke.

Mint beszámoltunk róla, a vezetőség többhavi bérrel tartozik a játékosoknak és a szakmai stábnak, emiatt pénteken hatalmas veszekedés volt az öltözőben a labdarúgók és Pöltz Róbert ügyvezető között.

Legfrissebb hírek

Olvasóink a Szentlőrinc-támadó 45 méteres gólját látták a legszebbnek az NB II tavaszi szezonjában

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 15:50

NB II: Nagykanizsáról igazolt belső védőt a Szeged

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 12:42

NB II: a Mezőkövesd és a Szeged is harmadosztályú gólkirállyal erősített

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 07:07

NB II: sok távozó a DVTK-nál, a Vidinél, Csákváron és Kécskén, a Kecskemét már öt játékost szerződtetett – átigazolási körkép

Labdarúgó NB II
2026.06.12. 13:57

Pazar gólok az NB II-ben: szavazzon a másodosztály legszebb tavaszi találatára!

Labdarúgó NB II
2026.06.11. 07:58

A DVTK-tól távozó Roguljic Banja Lukában folytatja – hivatalos

Labdarúgó NB II
2026.06.10. 09:29

A Nagykanizsa a hosszabbításban szerzett két góllal győzött Cigándon, és kiharcolta az NB II-be jutást!

Labdarúgó NB II
2026.06.07. 19:51

Idegenbeli győzelemmel jutott vissza az NB II-be a Gyirmót

Labdarúgó NB II
2026.06.07. 19:00
Ezek is érdekelhetik