Felkészülés: vihar vetett véget a DVTK meccsének

R. P.R. P.
2023.07.12. 20:32
A Linz jobb volt a DVTK-nál, de a vihar mindkét csapaton felülkerekedett (Fotó: DVTK)
Felkészülési labdarúgó-mérkőzésen a Kecskemét a szerdai második meccsét is 2–0-ra megnyerte a Budapest Honvéd ellen, míg a Mezőkövesd simán legyőzte a harmadosztályú Tiszaújvárost – Ugrai Roland három gólt szerzett. A DVTK csak 47 percet játszhatott a Blau-Weiss Linz ellen, mert a játékvezető idő előtt véget vetett a futballnak a vihar miatt.

A Kecskemét négy óra alatt két meccset is lejátszott a Budapest Honvéddal. Az első, kétgólos kecskeméti sikert hozó találkozó után a második ütközetet is 2–0-ra nyerte meg Szabó István csapata. Ezúttal Májer Milán és Banó-Szabó Bence gólja jelentette a győzelmet.

AzAusztriában edzőtáborozó DVTK a gólzáport megúszta, de a záport már nem a Blau-Weiss Linz ellen. A szünetig kétgólos előnyre tett szert az osztrák együttes, és ez is maradt a vége is, mivel a második félidő elején óriási erejű vihar csapott le Bad Hallra. Kis szünetet tartottak, de az időjárás csak rosszabb lett, és a játékvezető már nem látta értelmét a folytatásnak.

A Mezőkövesd is kétmeccses napot tervezett szerdára, és a Putnok elleni 5–2-es győzelem után este a harmadosztályú Tiszaújvárost is simán felülmúlta. Ugrai Roland három gólt szerzett Kuttor Attila csapatában.

NB I-ES CSAPATOK FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSE
Diósgyőri VTK–FC Blau-Weiss Linz (osztrák) 0–2 – a 2. félidő 2. perében félbeszakadt

DVTK: Sentic – Farkas, Szatmári, Bárdos, Stephen – Vallejo, Bényei, Klimovics – Lukács, Jurina, Vancas.
Kispadon: Odincov, Acolatse, Csatári, Krawczyk-Demczuk, Kövesi, Papp

Budapest Honvéd (NB II)–Kecskeméti TE 0–2
KTE: Varga B. – Májer, Szűcs K., Belényesi, Szalai, Leoni – Nikitscher, Kiss B., Banó-Szabó, Szuhodovszki – Pálinkás
G: Májer, Banó-Szabó

Mezőkövesd Zsóry–Tiszaújváros (NB III) 4–1
Mezőkövesd:
Tordai (Juhász B., 60.) – Kojnok (Nagy G., 70.), Zahary, Márkus, Nahirnij – Illés B., Cseke, Hudák – Ugrai (Babati, 60.), Gíber, Prudnyikov
G: Ugrai (3), Prudnyikov

A DIÓSGYŐRI VTK NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Edzőtábor:
június 30.–július 13., Waidhofen an der Ybbs (Ausztria)
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Június 28.: DVTK–Putnok (NB III) 3–1
(Jurina, Bényei, Lőrinczy)
Július 5., FK Zeleziarne Podbrezová (szlovák I.)–DVTK 1–2 (Klimovics, Papp)
Július 9.: 1. FC Nürnberg (német II.)–DVTK 3–1 (Jurina)
Július 12.: Ceské Budejovice (cseh I.)–DVTK 1–2 (Obounet 2)
Július 12.: 18.00: FC Blau-Weiss Linz (osztrák I.)–DVTK 2–0 – a 47. percben félbeszakadt.
Július 22.: DVTK–FC Kosice (szlovák I.)

A KECSKEMÉTI TE NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Edzőtábor:
július 2.–9., Radenic (Szlovénia)
Július 1.: Tiszakécske (NB II)–Kecskeméti TE 0–3
(Pálinkás, Kiss Bence, Májer)
Július 5.: Aluminij (szlovén I.)–Kecskeméti TE 1–2 (Szabó A., Pálinkás)
Július 8.: NK Varazdin (horvát I.)–Kecskemét TE 2–1 (Pálinkás)
Július 12. (zárt kapuk mögött): Budapest Honvéd (NB II)–Kecskeméti TE 0–2 (Kovács K., Meszhi)
Július 12. (zárt kapuk mögött): Budapest Honvéd (NB II)–Kecskeméti TE 0–2 (Májer, Banó-Szabó)
Július 15.: Kecskeméti TE–Békéscsabai Előre (NB II)
Július 21.: Kecskeméti TE–FC Ajka (NB II)
Július 21.: Kecskeméti TE–Hódmezővásárhelyi FC (NB III)

A MEZŐKÖVESD-ZSÓRY NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Június 23.: Mezőkövesd–Karcag (NB III) 5–0 (Prudnyikov 2, Gíber, Rédling – 11-esből, Kojnok)
Június 30.: Tatran Presov (szlovák II.)–Mezőkövesd1–2(Brtan, Drazsics)
Július 7.: Mezőkövesd–Nyíregyháza Spartacus 2–2