Felkészülés: győzött a DVTK, az MTK kikapott a Hajduk Splittől

R. P.R. P.
2023.07.05. 19:54
Felkészülési labdarúgó-mérkőzésen a DVTK 2–1-re győzött a szlovák Zeleziarne Podbrezová ellen, míg az MTK vezetett a Hajduk Split ellen, de végül két góllal kikapott. A Kecskemét kétszer 60 perces félidejű meccsen 2–1-re győzött a szlovén Aluminij ellen.

Az MTK kemény csatát vívott az erős Hajduk Splittel Ljubljanában. Az első félidőben nagyszerű támadás végén az MTK megszerezte a vezetést. Kata Mihály kényszerítőzött Németh Krisztiánnal, majd higgadtan helyezett a hálóba 10 méterről. A kék-fehérek nem tudták megtartani az előnyt a második félidőben, Leon Dajaku és Marko Livaja találatával a horvátok fordítottak, majd Livaja újabb góljával 3–1-re megnyerték a mérkőzést.

Bár a DVTK hátrányba került a 9. percben a Zeleziarne Podbrezová ellen az ausztriai Ennsben, a diósgyőriek a 45. percben Vlagyiszlav Klimovics fejesével egyenlítettek. Szergej Kuznyecov csapata a hajrában a győztes gólt is megszerezte. Lőrinczy lövése után a labda megpattant Papp Marcell sarkán, és a kapus mellett a hálóban kötött ki.

Radenciben az Aluminij–Kecskemét meccsen – amelyen két 60 perces félidőt játszottak a felek – a szlovénok megszerezték a vezetést az első negyedóra végén, de a 61. percben Szabó Alex a labdát közelről bekotorva egyenlített. Pálinkás Gergő kihagyta a büntetőt a 89. percben, ám a 119. percben a léc alá bombázott, így Szabó István együttese megnyerte a mérkőzést.

NB I-ES CSAPATOK FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEI
Hajduk Split (horvát)–MTK Budapest 3–1 (0–1)
Ljubljana

MTK: Demjén – Várkonyi (Varju, 54.), Kádár (Kocsis G., 60.), Bobál D. (Spalek, 60.) – Hej (Kovács M., 75.), Kata (Horváth A., 60.), Thiam (Végh, a szünetben), Stieber Z. (Bognár I., a szünetben), Antonov (Vadnai, a szünetben) – Molnár R. (Zuigeber, 75.), Németh K. (Zsóri, a szünetben)
G:
Livaja (2), Dajaku, ill. Kata

Diósgyőri VTK–Zeleziarne Podbrezová (szlovák I.) 2–1 (1–1)
Enns (Ausztria)

A DVTK kezdőcsapata: Sentic – Farkas D., Szatmári, Bárdos, Godfrey – Klimovics, Vallejo, Vancas – Obounet, Jurina, Lukács. 2. félidő: Danilovics – Csirmaz, Csorbadzsijszkij, Célestin, Bokros – Klimovics (Papp M., 60.), Holdampf, Bényei – Csatári, Lőrinczy, Medgyes
G:
Klimovics, Papp M., ill. Talakov

Aluminij (szlovén)–Kecskeméti TE 1–2 (1–0)
Radenci (Szlovénia)
A Kecskemét kezdőcsapata:
Varga B. – Májer, Szabó A., Belényesi, Szalai, Katona L., Nikitscher, Szuhodovszki, Banó-Szabó, Kiss B., Szendrei. 2. félidő: Kersák – Nagy O., Szűcs, Iyinbor, Grünvald, Leoni, Meszhi, Bodor, Artner, Kovács K., Pálinkás

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Június 24.: MTK Budapest–Kaposvári Rákóczi FC (NB III) 4–1 (Futács 2, Böndi – öngól, Zsóri)
Június 28.: MTK Budapest–Iváncsa KSE (NB III) 11–0 (
Stieber Z. 3, Zsóri 2, Bognár I. 2, Végh B., Németh K., Bobál D., Zuigeber)
Július 1.: MTK Budapest–Soroksár SC (NB II) 3–1 (Zsóri, Antonov – 11-esből, Stieber Z. – 11-esből)
Július 5. (Ljubljana): Hajduk Split (horvát I.)–MTK Budapest 3–1 (Kata)
Július 7.: NK Bravo (szlovén I.)–MTK Budapest
Július 8.: FK Csukaricski (szerb I.)–MTK Budapest
Július 12.: NK Celje (szlovén I.)–MTK Budapest
Július 22.: MTK Budapest–FK Zeleziarne Podbrezová (szlovák I.)

A DIÓSGYŐRI VTK NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Edzőtábor:
június 30.–július 13., Waidhofen an der Ybbs (Ausztria)
Június 28.: DVTK–Putnok (NB III) 3–1
(Jurina, Bényei, Lőrinczy)
Július 5., FK Zeleziarne Podbrezová (szlovák I.)–DVTK 1–2 (Klimovics, Papp M.)

(Pálinkás, Kiss Bence, Májer)
Július 5. (Radenic): Aluminij (szlovén I.)–Kecskeméti TE 1–2 (Szabó A., Pálinkás)
Július 8.: NK Varazdin (horvát I.)–Kecskemét TE
Július 12., (zárt kapuk mögött): 16.00: Budapest Honvéd (NB II)–Kecskeméti TE
Július 12., (zárt kapuk mögött): 18.00: Budapest Honvéd (NB II)–Kecskeméti TE
Július 15.: Kecskeméti TE–Békéscsabai Előre (NB II)
Július 21.: Kecskeméti TE–FC Ajka (NB II)
Július 21.: Kecskeméti TE–Hódmezővásárhelyi FC (NB III)