NB I: Minél hamarabb nyernünk kell egy meccset – Török László

2023.03.12. 08:12
null
Török László szerint valami hiányzik a Kisvárda játékából (Fotó: Kovács Péter)
A DVSC 1–0-ra nyert a Kisvárda vendégeként a labdarúgó NB I 23. fordulójában, ezzel feljött a tabella 3. helyére. Így értékeltek a vezetőedzők.

 

Török László, a Kisvárda vezetőedzője: – Ezúttal talán egy fokkal jobban játszottunk, mint a Kecskemét ellen, de a lényeg ugyanaz: veszítettünk. Az volt a terv, hogy az előző kör rossz befejezése után húzunk egy vonalat, és saját erőnkből harcoljuk ki a dobogós helyezést, de ezzel a vereséggel lecsúsztunk. A letámadások még egész jól sikerültek, sok labdát is szereztünk belőlük. Megvolt a ritmusa a védekezésből támadásba átmenetnek, ugyanakkor a legnagyobb gondot az okozta, hogy többször labdát veszítettünk, így három-négy kontratámadást is vezethetett a Debrecen. Leginkább a támadójátékunk nem működik, ránk eddig a sokgólos meccsek voltak jellemzők, most egy születik, és azt sem mi szerezzük. Minél hamarabb nyernünk kell egy meccset, az meghozhatja a fordulatot. A játékunk fel van építve, a labdával is eljutunk a tizenhatoson belülre, de nincsenek érkezők, az átlövéseink vagy nem találnak kaput, vagy blokkolják őket. Talán a minőség hiányzik, talán a szerencse, esetleg mindkettő, de egy biztos: változtatnunk kell.

Szrdjan Blagojevics, a DVSC vezetőedzője: – Rászolgáltunk a három pontra. Úgy tudom, régen győztük le a Kisvárdát, sőt ebben a stadionban még nem is nyert a csapat. Az is büszkévé tesz, hogy a bajnokságban a legjobb négy együttes elleni meccseken most szereztünk először három pontot. Pedig sok gonddal küszködtünk a héten, beteg és eltiltott játékost is pótolnunk kellett. Olekszandr Romancsuk nem tipikus jobbhátvéd, emiatt változtattunk a felálláson, de elégedett vagyok a teljesítményével, ahogy a többiekével is. Sok energiát tettünk ebbe a mérkőzésbe, az első félidőben gyors támadásokat vezettünk, Alekszandrosz Kiziridisznek több helyzete is volt. Aztán a második félidő elején megszereztük a vezetést, utána hátul végig stabilak voltunk. Most az a cél, hogy a következő héten sikeres legyen a rehabilitációs munka és a felkészülés a következő bajnokira. Nehéz sorozaton vagyunk túl, élcsapatokkal játszottunk a bajnokságban és a kupában, ezekből a meccsekből összességében jól jöttünk ki, de továbbra is keményen kell dolgoznunk.

LABDARÚGÓ NB I
23. FORDULÓ

Kisvárda–Debreceni VSC 0–1 (Do. Babunszki 48.)
Kisvárda,Várkerti Stadion,2450néző.Vezette:Káprály

ONLINE SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

NB I, 2022–2023, 23. FORDULÓ
HELYSZÍNJÁTÉKVEZETŐNÉZŐSZÁM
Március 11., szombat
Kisvárda–Debreceni VSC 0–1
Kisvárda, Várkerti Stadion Káprály Mihály
2450
Paks–Mol Fehérvár 2–1
Paks,Fehérvári úti StadionBerke Balázs
1785
Budapest Honvéd–Zalaegerszegi TE 1–0 Budapest, Bozsik ArénaErdős József
3000
Március 12., vasárnap
14.05: Kecskeméti TE–Vasas (Tv: M4 Sport+)Kecskemét,Széktói StadionFarkas Ádám
16.00: Újpest–Mezőkövesd (Tv: M4 Sport+)Budapest, Szusza Ferenc Stadion
Andó-Szabó Sándor
18.15: Ferencváros–Puskás Akadémia (Tv: M4 Sport)Budapest,Groupama ArénaPintér Csaba
AZ ÁLLÁS
1. Ferencvárosi TC 22 15 5 2 46–17 +29 50
2. Kecskeméti TE 22 8 12 2 31–22 +9 36
3. Debreceni VSC 23 9 7 7 38–34 +4 34
4. Paksi FC 23 9 5 9 40–38 +2 32
5. Kisvárda 23 8 8 7 34–37 –3 32
6. Puskás Akadémia 22 7 9 6 27–28 –1 30
7. Mezőkövesd 22 7 7 8 24–28 –4 28
8. Zalaegerszegi TE 23 7 6 10 28–28 0 27
9. Budapest Honvéd 23 6 7 10 26–36 –10 25
10. Mol Fehérvár 23 6 6 11 28–34 –6 24
11. Újpest FC 22 6 6 10 27–38 –11 24
12. Vasas FC 22 3 10 9 17–26 –9 19

 

Legfrissebb hírek

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
2 órája

Francia támadót szerződtetett a Debrecen – hivatalos

Labdarúgó NB I
Tegnap, 13:09

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:24

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 13:18

Visszatért az NB II-es Diósgyőrhöz Molnár Gábor – hivatalos

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 17:15

Debrecenből került 19 éves belső védő a ZTE-hez

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 17:31

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32
Ezek is érdekelhetik