Felkészülés: Kodro duplázott, a Fehérvár legyőzte a Limassolt

CS. M.CS. M.
2022.07.10. 19:23
Ezúttal is kulcsember: Kodro duplázott (Fotó: Török Attila, archív)
Kenan Kodro duplája segítségével a Mol Fehérvár FC 2–1-re legyőzte a ciprusi Arisz Limassolt a szlovéniai Gornja Radgonában lejátszott felkészülési mérkőzésen.

A szlovén–osztrák határnál, Gornja Radgonában játszott felkészülési meccset ciprusi ellenfelével a Mol Fehérvár FC, az összecsapást pedig a tőle nem messze edzőtáborozó DVSC szakmai stábja (és Dzsudzsák Balázs) is megtekintette.

A fehérváriak már a 16. percben vezetést szereztek: Kenan Kodro értékesített egy tizenegyest, de tíz perc sem telt el, amikor az Arisz Limassol egyenlített közeli fejes révén. A végeredmény már a 40. percben kialakult, amikor Kodro hét méterről talált a kapuba. 2–1

A fehérváriak új igazolásai közül Claudiu Bumba nem lépett pályára, Nikola Szerafimov és Peter Pokorny viszont kezdőként kapott helyet a csapatban.

NB I-ES CSAPATOK FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSE
Mol Fehérvár FC–Arisz Limassol (ciprusi) 2–1 (2–1)

Szlovénia, Gornja Radgona
Fehérvár: Kovácsik (Kovács D., 61.) – Szerafimov, Fiola, Sabanov – Nego, Pokorny (Rus, a szünetben), Makarenko (Pinto, 61.), Heister – Bamgboye (Lednev, 61.), Petrjak (Dárdai P., 61.) – Kodro (Zivzivadze, 61.). Vezetőedző: Michael Boris
Gólszerző:
Kodro (16., 40. – az elsőt 11-esből), ill. Spoljaric (25.)

Felkészülési mérkőzések
Június 24.: Dunaújváros FC (NB III)–Mol Fehérvár FC 0–5 (Petrjak, Babos B., Dárdai, Hangya, Papp M.)
Június 29.: Mol Fehérvár–Ajka (NB II) 2–0 (Lednev, Heister)
Július 5., 18.30, Ausztria: Mol Fehérvár FC–Fenerbahce (török) 0–3
Július 10., 17.30:
Mol Fehérvár FC–Arisz Limassol (ciprusi) 2–1 (Kodro 2)
Július 13., 19.00: Mol Fehérvár FC–Galatasaray (török)
A teljes felkészülési program még nem ismert.

NYÁRI JÁTÉKOSMOZGÁS A MOL FEHÉRVÁR FC-NÉL
Érkezők: Claudiu Bumba (román, Kisvárda – szabadon igazolható),
Nikola Szerafimov (északmacedón, Zalaegerszegi TE FC)
Kölcsönbe érkezők:
Peter Pokorny (szlovák, Real Sociedad B – Spanyolország)
Kölcsönből visszatérnek: Csoboth Kevin
(Szeged-Csanád Grosics Akadémia), Gundel-Takács Bence (NK Jarun Zagreb – Horvátország),Halmai Ádám(Zalaegerszegi TE FC),Lyes Houri(francia, Universitatea Craiova – Románia),Kojnok Zsolt (Budaörs), Emil Rockov (szerb, FK Vojvodina – Szerbia), Budu Zivzivadze (grúz, Újpest FC), Zsóri Dániel (Zalaegerszegi TE FC)
Az utánpótlásból felkerültek/profi szerződést kötöttek:
Kiszemeltek:
Távozók: Nikolics Nemanja (szabadon igazolható), Elek Ákos (visszavonul), Bese Barnabás (szabadon igazolható), Géresi Krisztián (Vasas FC), Szendrei Norbert (ZTE FC)
Kölcsönbe távozók: Szabó Levente
(Kecskeméti TE), Zeke Márió (gyirmóti kölcsön után Kecskeméti TE)
Kölcsönből visszatérnek klubjukhoz: Lamin Jallow (gambiai, Vicenza – Olaszország),Peter Zulj (osztrák, Istanbul Basaksehir – Törökország)
Távozhatnak/érdeklődnek irántuk: Halmai Ádám
(lejárt a szerződése), Armin Hodzic (bosnyák, lejárt a szerződése), Kovács István