Felkészülés: a DVTK három góllal lepte meg a Kisvárdát

R. P.R. P.
2022.07.14. 20:16
Fotó: kisvardafc.hu
Felkészülési labdarúgó-mérkőzésen a másodosztályú DVTK 3–2-re legyőzte az élvonalbeli Kisvárdát.

Úgy nézett ki, hogy a másodosztályú DVTK sima győzelmet arat az élvonalbeli és Európa-konferencialiga-induló Kisvárda ellen, mert a 60. percben már 3–0-ra vezetett Eppel, Jurek és Bertus találatával. A vendégek nagy különbségű vezetéséhez hozzájárult a hazaiak részéről Mesanovic is, aki vagy három meccsre való helyzetet hagyott ki, köztük egy tizenegyest is.

A hajrá mégis szoros lett, mert a 77. percben Navrátil, majd tíz perccel később Ilievszki szépített. Az egyenlítés azonban már nem jött össze, így némi meglepetésre a Diósgyőr győzött.

NB I-ES CSAPATOK FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSE
Kisvárda Master Good–Diósgyőri VTK (NB II) 2–3
Kisvárda,
Várkerti Stadion
KISVÁRDA: Odincov (Hindrich, a szünetben) – Hej (Peteleu, a szünetben), Vranjanin (Kravcsenko, 72.), D. Kovacic (Széles, 72.), Leoni – Melnik (Lucas, 61.), Karabeljov (Makowski, a szünetben) – Asani (Navrátil, a szünetben), Ötvös (Szimovics, 72.), Camaj (Czérna, 61.) – Mesanovic (Ilievszki, 61.)
DVTK:
Danilovics (Bánhegyi, 67.) – Farkas D., Hegedűs J. (Mrva, 76.), Szatmári Cs., Csirmaz (Bárdos, 67.) – Holdampf (Papp M., 88.), Oláh Bálint (Bertus, a szünetben) – Könyves (Vajda B., 67.), Lukács D. (Benkő P., 88.), Jurek (Bényei Á., a szünetben) – Eppel (Bokros Sz., 67.)
Gólszerző:
Navrátil (77.), Ilievszki (87.), ill. Eppel (20. – 11-esből), Jurek (38.), Bertus (60.)

A KISVÁRDA FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Felkészülés kezdete: június 14.
Edzőtábor: Vorau (Ausztria), június 30.–július 9.
Felkészülési mérkőzések
Június 25.: Vasas FC–Kisvárda Master Good 2–2
(Camaj, Makowski)
Július 2. (Ausztria): Kisvárda Master Good–Hajduk Split (horvát) 1–1 (Mesinovic)
Július 4. (Ausztria): Kisvárda Master Good–FC Universitatea Craoiva (román) 2–1 (Makowski, Camaj 11-esből)
Július 5. (Ausztria): Kisvárda Master Good–AEK Larnaca (ciprusi) 2–2 (Mesanovic, Leoni)
Július 8. (Ausztria): Admira Wacker (osztrák II.)–Kisvárda Master Good 1–2 (Navrátil, Ilievszki)
Július 14.: Kisvárda Master Good–Diósgyőri VTK (NB II) 2–3 (Navrátil, Ilievszki)