Megint videobírós büntetővel nyert a Gyirmót, most az Újpest ellen

2022.02.05. 16:46
A labdarúgó NB I 19. fordulójában a Gyirmót – akárcsak egy hete Kispesten – Varga Barnabás tizenegyesből lőtt góljával nyert 1–0-ra a vendég Újpest ellen.
Pauljevicsék (lila-fehérben) az FTC után a Gyirmóttól is vereséget szenvedtek (Fotó: Tumbász Hédi) – GALÉRIÁHOZ KATT A KÉPRE!

LABDARÚGÓ NB I
19. FORDULÓ

Gyirmót FC Győr–Újpest FC 1–0 (Varga B. 64. – 11-esből)
Gyirmót,Alcufer Stadion, 1420 néző. Vezette: Csonka

SZÖVEGES ONLINE TUDÓSÍTÁS ITT!

Kieső helyen zárja a fordulót a vesztes csapat – ezzel a tudattal léphetett pályára a Gyirmót és az Újpest is a szombat délutáni bajnokin. Ehhez képest csak a vendégek kezdték támadó szellemben a meccset, feltolták a védekezésüket és letámadtak, míg a házigazda kevés kockázatot vállalva visszahúzódott saját térfelére, ezúttal is biztonsági játékot választott.

Bár az első lövést a gyirmóti Matej Cvetanoszki részéről jegyezhettük fel, a lilák előtt adódtak az igazán nagy gólszerzési lehetőségek. A 11. percben az idényben először kezdő Simon Krisztián bal oldali szöglete nyomán Csongvai Áron csúsztatott, Csörgő Viktor a kapu torkából fejelte ki a labdát. Egy perccel később Rusák Edvárd hibázott, hazaadást követően passzolt, ám nem védőhöz, hanem a koronavírus-fertőzéséből felépülő Giorgi Beridzéhez, a grúz támadó azonban tíz méterről nem találta el az üres kaput. A félidő közepére kiegyenlítődött a mérkőzés, és a Gyirmót is felért ellenfele kapuja elé, de első nagy helyzetei kimaradtak, Varga Barnabás közelről a lécre fejelte a labdát, majd Florent Hasani tornáztatta meg Banai Dávidot.

A lila-fehérek vezetőedzője, Milos Kruscsics igyekezett belenyúlni a meccsbe, két szélsőjét, Branko Pauljevicset és Simon Krisztiánt megcserélte. A szerb tréner is észrevehette, csapata támadójátéka döcögött, kevés labda jutott el a középcsatár Fernando Vianához. Rendkívül hiányzott a Ferencváros ellen megsérülő Yohan Croizet kreatív, veszélyes futballja, ugyanakkor a túloldalon is szép számmal voltak sérültek, az alapemberek közül Szegi Vince, Széles Imre, Radics Márton, Medgyes Zoltán és Simon András sem volt kerettag. Mégis a tartalékos gyirmótiak juttatták kapuba a labdát, csakhogy Csonka Bence játékvezető úgy ítélte meg, hogy Vlagyiszlav Klimovics fejese után a lesen helyezkedő Hajdú Ádám zavarhatta Banait a labda megjátszásában, ezért érvénytelenítette a találatot.

Kevés híján a második félidő eleje érvényes hazai gólt hozott, ám Florent Hasani ziccert hibázott, Jorgosz Kutrumbisz a gólvonal elől felszabadított. Nem sokkal később azonban már volt minek örülni gyirmóti oldalon: hosszas, idegőrlő videózás után tizenegyest rúghatott a sértett Varga Barnabás, s nem hibázott – ez volt az idénybeli nyolcadik bajnoki gólja. A sárga mezesek megérdemelten szereztek vezetést, uralták a játékot, aktívabbak voltak mezőnyben, a vendégek pedig továbbra sem találták a huszadik perc környékén elvesztett ritmust. Milos Kruscsics hiába kiabált be félpercenként, hogy játékosai mihamarabb juttassák előre a labdát, az újpesti támadások lassan és eredménytelenül követték egymást, nyoma sem volt a Ferencváros elleni derbin látott elánnak és összeszedettségnek. Ezzel szemben a Csertői Aurél edzette Gyirmót – a Honvéd elleni nyertes meccshez hasonlóan – mindvégig szervezetten játszott, s mivel a hajrában sem ingott meg, idénybeli második győzelmét aratta a kieső helyre visszacsúszó Újpest felett. 1–0