FTC: Botka máris edzésben, készül a BL-selejtezőre

I. SZ.I. SZ.
2021.06.29. 20:12
null
Botka Endrének gyorsan át kell szellemülnie az Eb után, mert már a Ferencvárosban vár rá feladat (Fotó: Szabó Miklós)
Botka Endre számára az volt a részben budapesti rendezésű labdarúgó Európa-bajnokság legfőbb tanulsága, hogy nincs lehetetlen. A magyar válogatott védője klubja, a Ferencváros honlapján beszélt a tapasztalatokról és az új kihívásokról, hiszen máris edzésbe állt a magyar bajnoknál.

 

„Ilyenkor talán az a legnehezebb, hogy az edzések és a mérkőzések jelentette intenzív fizikai és mentális megterhelést követően egy kicsit ki tudjon kapcsolódni az ember, fontos, hogy amennyire csak lehet, felfrissüljünk, én is erre törekedtem az utóbbi néhány napban – idézi a fradi.hu Botka Endrét. Testileg jól vagyunk, a pszichés része az, amin kicsit még dolgoznunk kell. Szerencsére nagyon jó visszajelzéseket, rengeteg szeretetet kaptunk azóta, hogy számunkra véget ért az Eb, rengetegen gratulálnak, ez hihetetlenül jólesik, és rengeteg motivációt ad.”

Botka az Eb tanulságáról is beszélt, szerinte a legfőbb, hogy nincs lehetetlen.

„Eddig mindig csak beszéltünk arról, hogy a nagy csapatok ellen is eredményesek lehetünk, az Eb-n azonban kiderült, hogy egy-egy ellenfél hiába jobb nálunk egyénileg, csapatként bárki ellen lehet esélyünk a győzelemre” – mondta a szerdán a DAC ellen felkészülési mérkőzést játszó FTC játékosa.

Az FTC jövő héten már BL-selejtezőt játszik a koszovói Prishtinával.

Legfrissebb hírek

Női labdarúgó NB I: újra élre állt a Ferencváros

Labdarúgó NB I
8 órája

Hazai döntetlennel jutott negyeddöntőbe az FTC a női kézilabda BL-ben

Kézilabda
11 órája

Szoboszlai lehagyhatja Détárit és Mészölyt is; már csak Sallai maradt Rossi első csapatából

Magyar válogatott
17 órája

Van még tartalék a Ferencvárosban – jön a Dortmund elleni visszavágó a női kézilabda BL-ben

Kézilabda
17 órája

Botka Endre: A jelenlegit megelőző két edző nem igazán könnyítette meg a dolgomat

Labdarúgó NB I
2026.03.26. 15:15

Ünnepi gálamérkőzéseket rendez április elején a BVSC

Vízilabda
2026.03.25. 17:27

Csendes alföldi este – Malonyai Péter jegyzete

Labdarúgó NB I
2026.03.22. 23:30

Kovacevic bombagólja ellenére csak egy pontot szerzett az FTC Kisvárdán

Labdarúgó NB I
2026.03.22. 21:07
Ezek is érdekelhetik