NB I: ausztrál támadót igazolt a Puskás Akadémia

2019.07.01. 19:12
null
Két évre írt alá az ausztrál támadó (Fotó: pfla.hu)
A labdarúgó NB I-ben szereplő Puskás Akadémia a hivatalos honlapján jelentette be, hogy szerződtette a 28 éves Golgol Mebrahtut.

A korábban az Újpestnél is próbálkozó ausztrál utánpótlás-válogatott támadó a gárda bejelentése szerint két idényre írt alá a Puskás Akadémiához.

Mebrahtu Szudánban született, de fiatalon hat évig Ausztráliában futballozott, majd Csehországban játszott egy idényt az FK Mladá Boleslavnál, tavaly nyáron pedig a szintén cseh Sparta Prahához igazolt. A Mladában 47 mérkőzésen összesen 19-szer volt eredményes, míg a Spartában csak kilenc találkozón szerepelt, de nem szerzett gólt.

Mebrahtu az első interjújában elmondta, készen áll az új kihívásra, s néhány PAFC-meccset látott már. Noha a magyar élvonalban még nem játszott, úgy véli, az hasonló szinten lehet a cseh bajnoksággal. Hozzátette, Csehországból már ismeri Hornyák Zsolt vezetőedzőt.

NYÁRI JÁTÉKOSMOZGÁS A PUSKÁS AKADÉMIA FC-NÉL
Érkezők: Fülöp Lóránd (romániai, FC Botosani – Románia), Huszti András (Tiszakécske), Sós Bence (Fehérvár, kölcsön után végleg), David Vanecek (cseh, Hearts – Skócia, szabadon igazolhatóként), Golgol Mebrahtu (ausztrál, Sparta praha – Csehország)
Kölcsönbe érkezők:
Kölcsönből visszatérők:
Csilus Ádám (Csákvár), Ezekiel Henty (?, nigériai, NK Osijek – Horvátország), Madarász Márk (?, ETO FC Győr), Molnár Gábor (?, Mezőkövesd), Antonio Perosevic (horvát, el-Ittihad Kalba – Egyesült Arab Emírségek), Prosser Dániel (?, Diósgyőri VTK), Tóth Balázs (Csákvár)
Az utánpótlásból felkerültek/ profi szerződést kötöttek: Skribek Alen
Kiszemeltek:
Távozók: Braniszlav Danilovics (szerb, Diósgyőri VTK), Liridon Latifi (albán, FC Sheriff Tiraspol – Moldova), Osváth Attila (Paksi FC), Rus Adrián (romániai, Fehérvár, legutóbb kölcsönben: Sepsi OSK – Románia), Szakály Péter (?, szabadon igazolható), Szécsi Márk (Debreceni VSC, kölcsön után végleg), Gonzalo Vega (uruguayi, ?, szabadon igazolható)
Kölcsönbe távozók: –
Kölcsönből visszatérnek klubjukhoz: Benedik Mioc (?, horvát, NK Osijek – Horvátország)
Távozhatnak/érdeklődnek irántuk:

Legfrissebb hírek

Magyar Zsolt a több játéklehetőség reményében írt alá a Csíkszeredához

Labdarúgó NB I
5 órája

NB III: az élvonalból igazolt a Haladás, befejezte pályafutását a rutinos pécsi kapus

Labdarúgó NB II
12 órája

NB II: soroksári távozók, BVSC-érkező; nem feleltek meg a diósgyőri próbajátékosok

Labdarúgó NB II
13 órája

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
18 órája

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
21 órája

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
22 órája

Újra belga sportigazgatója lesz az ETO-nak

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 22:39

Felkészülés: Gavrics duplázott, az ETO legyőzte a Ferencváros El-ellenfelét

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 20:26
Ezek is érdekelhetik