Történelmi győzelem! A Kisvárda először nyert az élvonalban

BODNÁR ZALÁNBODNÁR ZALÁN
2018.09.01. 19:23
A piros mezes Sassá harcolta ki a győzelmet eredményező tizenegyest (Fotó: Tumbász Hédi)
A labdarúgó NB I 7. fordulójában megszületett a Kisvárda első élvonalbeli győzelme. A szabolcsi együttes a másik feljutót, az MTK-t verte meg 1–0-ra a fővárosban.

LABDARÚGÓ NB I
7. FORDULÓ

MTK–Kisvárda 0–1 (Vári 36. – 11-esből)
Budapest,
Hidegkuti Nándor Stadion, 1632 néző. V: Solymosi

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A jelek szerint mindkét csapat azzal a határozott céllal vágott bele a mérkőzésnek, hogy megpróbálja uralni az összecsapást, kezdeményezőként lépjen fel, birtokolja sokat, és járassa a labdát. És mivel a hazai együttes a mérkőzés előtt 13 pontjával harmadik volt a tabellán, a Kisvárda pedig kettővel utolsó, a vendégnek már a szándéka is igencsak dicséretes volt.

Egyik csapat sem szándékozott átengedni a teret ellenfelének, sőt tartani is tudta stabilan az állásait, így a játék érdemi része sokáig a pálya középső, 35-40 méteres szakaszára korlátozódott. A kapuk az első fél órában nem igazán forogtak veszélyben. A hazaiaktól Gera Dániel a 14., Schäfer András pedig a 28. percben próbálkozott gólszerzéssel, de mindkettejük lapos lövését vetődve ugyan, mégis nagyon magabiztosan védte a brazil Felipe. A kisvárdaiak előtt pedig az teremtett lehetőséget, hogy a 16. percben Matija Misic beadásánál Artem Kicsak kapus csúnyán alászaladt a labdának, a túloldalon viszont Horváth Zoltán nem tudta kihasználni, hogy elé pottyant a labda, és közelről a kapu mellé kotorta.

Az állóháború lezárulásához az kellett, hogy a 36. percben megszülessen a gól. Ahogy a múlt héten, hazai környezetben, a Diósgyőr ellen, úgy most is tizenegyesből tudott betalálni a Kisvárda, és ismét Vári Barnabás volt a kíméletlen ítélet-végrehajtó, aki góllal tette emlékezetessé 50. NB I-es mérkőzését. 0–1

Az MTK-nak több kockázatot kellett vállalnia, de ez nem volt könnyű a szünetig, mert hirtelen szakadni kezdett a nyári eső, és a sűrű vízfüggönyben látni is alig lehetett, nemhogy pontosan passzolni. Egy lehetőség mégis adódott a kék-fehérek előtt, de Lencse László ötméteres lövését két védő együttes erővel közelről blokkolni tudta.

Miközben az első negyvenöt perc után a vihar elől az öltöző rejtekébe menekültek a csapatok, Feczkó Tamásnak, a hazaiak vezetőedzőjének főhetett jobban a feje, hiszen muszáj volt valamit kitalálnia. Cserére azonban egyelőre nem szánta el magát, pedig mind többen kezdték el követelni Torghelle Sándor beállítását, pláne mert Lencse László nem sok sót evett meg a keményen védekező Cornel Alexandru Ene mellett.

Addig sem játszott alárendelt szerepet a sereghajtó vendégcsapat, de ezután kezdte csak élvezni a meccset, mert az MTK továbbra sem tudta beszorítani, ráadásul valamivel több hely adódott az ellentámadásokhoz is.

Az utolsó fél órára kapott lehetőséget Torghelle Sándor, de ez sem változtatott a játék képén. A Kisvárda nyugodtan és éretten futballozott, jól építette fel mélyről indulva a támadásait, és az volt az ember érzése, mintha emberelőnyben játszana. Nem futballozott gyorsan a Kisvárda, nagy hangsúlyt fektetett viszont a passzpontosságra, és mivel az MTK nem törekedett határozott letámadásra vagy az ellenfél térfelén a labda visszaszerzésére, ez a tempó nagyon megfelelt a vendégek terveinek. A kék-fehérek frusztrációját jól jelzi, hogy tíz perccel a vége előtt Torghelle teljesen indifferens helyzetben és látszólag indokolatlanul alárúgott egyet Vári Barnabásnak.

A Kisvárda kulturált játékkal megérdemelten győzött, ezzel megszerezte története első NB I-es győzelmét. Ami pedig még fontosabb: az utolsó helyről is elmozdult.

1. Ferencvárosi TC 6 5 1 15–4 +11 16
2. Budapest Honvéd 7 5 1 1 12–5 +7 16
3. MTK Budapest 7 4 1 2 11–10 +1 13
4. Debreceni VSC 7 2 4 1 9–9 0 10
5. Mol Vidi FC 4 2 2 9–2 +7 8
6. Mezőkövesd Zsóry FC 6 2 2 2 7–5 +2 8
7. Újpest FC 6 1 4 1 5–6 –1 7
8. Paksi FC 7 1 4 2 7–9 –2 7