NB I: profi szerződést kínáltak a 18 éves debütánsnak

2017.05.08. 10:10
A DVTK elleni NB I-es bajnokin újoncot avattak a gyirmótiak, és Szalánszki Gergőnek rögtön profiknak járó megállapodást kínáltak fel.

A gyirmótiak Diósgyőr elleni bajnokijának pozitívuma, hogy egy 18 éves fiatal is bemutatkozhatott az NB I-ben. A futballistacsaládból származó Szalánszki Gergő a télen Újpestről igazolt Gyirmótra, édesapja és unokatestvére is Balassagyarmaton játszott, nagybátyja, Szalánszki Ferenc pedig a Vasas labdarúgójaként az élvonalig jutott. Urbányi István vezetőedző az 56. percben cserélte be játékosát.

„Az NB III-as keret tagja vagyok – mondta Szalánszki Gergő a Nemzeti Sportnak. – Alig hittem a fülemnek, amikor Urbányi István jelezte, benevez a DVTK elleni keretbe. A kábulatból csupán a pályára lépésem után ocsúdtam fel. Nagyobb szerencsével gólt is szerezhettem volna életem első élvonalbeli meccsén, csakhogy lövésem elakadt a dermedten, ám jó helyen álló Antal Botond vállában.”

Ettől függetlenül úgy tudni, hogy a gyirmóti klub vezetősége profi szerződést kínált Szalánszki Gergőnek.

Legfrissebb hírek

A Gyirmóttal és a Mosonmagyaróvárral is felkészülési meccset játszik a Besiktas

Labdarúgó NB II
22 órája

NB II: öt távozó Szegeden és a BVSC-nél, négy a Soroksárnál, a Gyirmót három játékossal erősített

Labdarúgó NB II
2026.06.30. 21:36

NB II: rutinos érkező Kecskeméten; hatan távoztak Gyirmótról, az egyikük Bobál Gergely

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 23:34

Bátor és hatékony játékkal igyekszik célba érni a Gyirmót az NB III-as osztályozón

Labdarúgó NB II
2026.06.07. 08:48

A gyirmóti fejes gólokra fejes gólokkal feleltek a monoriak az osztályozó első mérkőzésén

Labdarúgó NB II
2026.05.31. 19:20

Kalmár Zsolt: Vissza akarom adni a Gyirmótnak mindazt, amit kaptam tőle

Labdarúgó NB II
2026.05.31. 07:25

NB III: háromgólos sikerrel lett bajnok a Gyirmót

Labdarúgó NB II
2026.04.18. 20:09

Szatmári Csaba: A Barcikától kapott pofont el kell felejteni

Labdarúgó NB I
2026.03.19. 06:32
Ezek is érdekelhetik