NB I: a gyászos mérlegű Haladás legyőzésével előzné a Paks a Lokit

2015.03.20. 13:18
A Paks–Haladás mérkőzéssel veszi kezdetét a 21. forduló, ősszel a Szombathelyen fehér mezes paksiak győztek (Fotó: NS-archív)
A Paksi FC–Szombathelyi Haladás mérkőzéssel kezdődik a labdarúgó NB I 21. fordulója: a hazai pályán nagyon erős csapat fogadja az egyik legrosszabb idegenbeli mérleggel bírót. Érdekességek a meccs elé.

PAKSI FC–SZOMBATHELYI HALADÁS

♦ A Paks egy mérkőzést veszített el hazai pályán a 2014–2015-ös bajnokságban, mérlege 6–2–1. A Haladás egy meccset nyert meg idegenben, mérlege 1–1–8…

♦ A Haladás csupán két gólt szerzett idegenbeli bajnokijain, ez a legrosszabb mutató az NB I-ben.

♦ A legutóbbi két Paks–Haladás bajnokin gólképtelenek maradtak a tolnaiak: 2013 tavaszán 0–0, őszén 0–1 lett az eredmény. A Paks legutóbb 2011 októberében győzte le saját pályáján a szombathelyieket (3–2).

♦ A Haladás kilencmérkőzéses idegenbeli nyeretlenségi sorozatban van, ez a harmadik leghosszabb az NB I-ben. Legutóbb – 2014. augusztus 2-án – a Kecskemétet tudta legyőzni a Hali (1–0-s siker a Széktói Stadionban). Az azóta lejátszott kilenc mérkőzésen egy pontot szerzett a Haladás, a Ferencváros ellen – és egyetlen gólt ért el, legutóbb, a Pécs ellen.

♦ A Haladás a legutóbbi öt idegenbeli meccsét elveszítette, ez a legrosszabb aktív sorozat az NB I-ben. Ha a Hali most is kikap, akkor utoléri a Nyíregyháza hatos vereségsorozatát.

♦ A Paks győzelemmel (ideiglenesen) a negyedik Debreceni VSC elé ugorhat a tabellán. Ha a Haladás nyerni tud, biztosan nem lesz kieső helyen a forduló után.

♦ A Haladás tulajdonosi szerkezetváltozásáról döntött csütörtökön a szombathelyi rendkívüli közgyűlés: a Halmai Gábor és Illés Béla tulajdonában levő Halmill Kft. 75 százalékos, többségi tulajdonrészt szerzett.