Újpest: Simon durcás volt, amiért nem mehetett a válogatotthoz

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2014.02.02. 08:42
Simon Krisztián, az élvonalbeli Újpest FC labdarúgója őszintén beszélt arról, milyen nehezen viselte a klub döntését, hogy ezúttal nem engedték el őt a válogatotthoz. Ráadásul erről az utolsó pillanatban kapott tájékoztatást.

 

„Nem tagadom, nagyon nehéz volt végigcsinálnom a pénteki gyakorlást, elég durcás és mogorva voltam” – nyilatkozta Simon Krisztián a Nemzeti Sportnak. A Pintér Attila által összehívott bő keret pénteken kelt útra, az újpesti szélső csütörtökig abban a tudatban volt, hogy másnap ő is utazik, a klub vezetősége azonban úgy döntött: mégsem engedi el a játékost.

„Szerettem volna a válogatottal tartani a külföldi edzőtáborba, nagy lehetőség lett volna – meg is látszott rajtam a sértődöttség, eleinte nehéz volt feldolgozni a vezetőség döntését. Ami igazán bánt, hogy egy hétig úgy készültem, hogy a válogatott kerettel tarthatok, pakoltam a ruháimat, csomagoltam. Erre csütörtökön, szinte az utolsó pillanatban közölték, hogy mégsem utazhatok. Talán ha előbb szólnak, könnyebb lett volna elfogadni a döntést, így sokkal nehezebb volt.”

Simon úgy tudja, hogy a klub tulajdonosa, Roderick Duchatelet és a vezetőedző, Nebojsa Vignjevics közösen döntött úgy, hogy nem engedik el őt a válogatotthoz.

„Félre ne értsenek, megértem a klub álláspontját is. A felkészülés közepén vagyunk, a követező héten több edzőmeccset is játszunk, az edzőnk nem örülne, ha éppen most nem állnék a rendelkezésére, esetleg megsérülnék. Mondom, megértem a klubot, ugyanakkor normális, ha egy huszonkét éves játékos nehezen él meg egy ilyen helyzetet.”

A szélső elmondta még: azóta már helyretette magában a kialakult helyzetet, és egyszerűen rájött: a klubnak és magának is árt, ha nem dolgozik rendesen. Éppen ezért igyekszik túltenni magát dolgon. A szombati, Dunaújváros PASE elleni felkészülési meccsen aratott 2–0-s győzelemből mindenesetre góllal vette ki a részét.

Legfrissebb hírek

NB I: Szlovéniában folytatja az Újpest grúz védője – hivatalos

Labdarúgó NB I
16 órája

NB I: hosszabbított az Újpest saját nevelésű játékosa – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 10:29

A ZTE edzőjelöltje Amorim időszakában dolgozott a Sportingnál – NS-infó

Labdarúgó NB I
2026.06.19. 18:22

Vasas: rajtra készen – Simon Zoltán publicisztikája

Labdarúgó NB I
2026.06.18. 22:47

Mexikói vezetőedzője lett a bajnok ETO FC-nek – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.17. 18:58

A Ferencvárostól távozó védő elmondta, miért hagyta el Magyarországot

Labdarúgó NB I
2026.06.16. 15:04

Preisinger Sándor: Nem szabad elfelejteni az atlantai csapatunkat

Magyar válogatott
2026.06.14. 17:21

„Most a feltöltődés kerül előtérbe” – Szoboszlai üzent a szurkolóknak

Magyar válogatott
2026.06.10. 16:10
Ezek is érdekelhetik