PAFC: Tóth Balázs kihagyja a Videoton elleni meccset

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2013.10.11. 14:14
Tóth Balázs a kényszerpihenőjét tölti, a Puskás Akadémia FC fáradhatatlan szűrője Pécsen szenvedett vádlihúzódása miatt a Videoton ellen biztosan nem, a Győri ETO ellen viszont valószínűleg már játszik a csapatban – adta hírül a klub hivatalos honlapja, a pfla.hu. Tóth szerint a PAFC egyre összeszokottabb, a Ferencváros és a PMFC elleni játék alapján elérhető a középmezőny.

„A Pécs elleni meccs huszadik percében a bal vádlimban egy fékezés után görcsszerű fájdalmat éreztem és percről percre egyre rosszabbul éreztem magam – beszélt a sérüléséről Tóth. – Az ultrahangvizsgálat megállapította, hogy 2-4 milliméter hosszan beszakadt a vádlim. Azóta jártam kezelésekre, egy úgynevezett nyirokmasszázst alkalmaztak, ami többek között a vér keringését segíti elő. A jövő héten újra megvizsgálnak, egyelőre az biztos, hogy a Videoton elleni bajnokit ki kell hagynom, de úgy készülök, hogy a rákövetkező hét második felében újra elkezdhetem a komolyabb mozgást, és mivel az ETO ellen vasárnap játszunk, azon a mérkőzésen mindenképpen szeretnék visszatérni a csapatba.”

„Két oka van az előrelépésnek – magyarázta az utóbbi fordulók jobb eredményeit a középpályás. – Az új játékosok erőnlétileg utolérték magukat és kellett ez a néhány forduló, amíg a frissen igazolt csapattársaink beleszoktak Benczés Miklós játékrendszerébe. Persze az is fontos volt, hogy végre megismertük egymást, összeszoktunk. Az elmúlt hetekben nyújtott teljesítmény engem is abban erősít, hogy nem a kiesés ellen kell küzdenünk. Először érjük el azt a pontszámot, amivel biztosítjuk a helyünket a középmezőnyben, és ha ez megvan, akkor a fiatalabb játékosainkról is lekerül a teher, sokkal felszabadultabban játszhatnak az NB I-ben, mint az első fordulókban. Lelkileg felszabadultan, bátran vághatunk neki a folytatásnak.”



„Két oka van az előrelépésnek – magyarázta az utóbbi fordulók jobb eredményeit a középpályás. – Az új játékosok erőnlétileg utolérték magukat és kellett ez a néhány forduló, amíg a frissen igazolt csapattársaink beleszoktak Benczés Miklós játékrendszerébe. Persze az is fontos volt, hogy végre megismertük egymást, összeszoktunk. Az elmúlt hetekben nyújtott teljesítmény engem is abban erősít, hogy nem a kiesés ellen kell küzdenünk. Először érjük el azt a pontszámot, amivel biztosítjuk a helyünket a középmezőnyben, és ha ez megvan, akkor a fiatalabb játékosainkról is lekerül a teher, sokkal felszabadultabban játszhatnak az NB I-ben, mint az első fordulókban. Lelkileg felszabadultan, bátran vághatunk neki a folytatásnak.”

Legfrissebb hírek

Három játékosával hosszabbított a Nyíregyháza

Labdarúgó NB I
2026.06.21. 10:18

Tóth Balázs: A második félidő sokkal jobban nézett ki, az első nem volt jó

Magyar válogatott
2026.06.10. 10:24

Népsport: amikor a Ferencvárosnak jó volt az egy pont…

Népsport
2026.06.09. 10:33

Rutinos edzőt neveztek ki Tóth Balázs csapatánál

Angol labdarúgás
2026.06.06. 18:12

Újabb játékossal hosszabbított szerződést az NB II-es Videoton

Labdarúgó NB II
2026.05.29. 15:34

NS-infó: Barcelonában és a Real Madridnál is tanult a Csákvár leendő vezetőedzője

Labdarúgó NB II
2026.05.28. 16:04

NB II: hosszabbított a Videoton csapatkapitánya – hivatalos

Labdarúgó NB II
2026.05.28. 10:35

Tóth Balázs: Minden egyes meccs előtt ki kell érdemelnem, hogy első számú kapus lehessek

Magyar válogatott
2026.05.26. 16:39
Ezek is érdekelhetik