Karate: magyar sikerek a plovdivi Európa-bajnokságon

2008.05.25. 16:14
Négy arany-, négy ezüst- és egy bronzérmet szereztek a magyar versenyzők a felnőttek mezőnyében a kyokushin karatésok plovdivi Európa-bajnokságán.
A hazai szövetség tájékoztatása szerint a formagyakorlatban Nagykőrösi Szabó István győzött, Tóth Attila és Tóthné Tóth Renáta pedig a dobogó második fokára állhatott fel.A női küzdelmi kategóriákban Ábrahám Edit (65 kg) megvédte címét, a nehézsúlyú Zatykó Zita pedig második lett, ezzel mindketten bekerültek a jövő évi, szentpétervári Világkupán induló Európa-válogatottba.A férfiaknál Rózsa Gábor (70) szintén megismételte tavalyi győzelmét, az ugyanebben a súlycsoportban küzdő Pető Krisztián pedig harmadik lett. A 80 kilósok között magyar házidöntőt rendeztek, amelyet végül Magna Gergő nyert meg Bak Sándor ellen. A fináléba került versenyzők szintén tagjai lettek az Európa-válogatottnak.A juniorok küzdelmeit is figyelembe véve a magyar csapat 10 arany-, 4 ezüst- és 4 bronzérmet szerzett a kontinensviadalon.
Legfrissebb hírek

Szumó Eb: fiatal, de rutinos csapattal utazik a magyar válogatott

Egyéb egyéni
2026.06.24. 18:38

Vívó Eb: ötödik a férfi tőrcsapat

Egyéb egyéni
2026.06.21. 17:46

Karate ob: nyolcszázan indultak, Hárspataki Gábor bajnokként búcsúzott

Egyéb egyéni
2026.06.01. 11:34

Visszavonult az olimpiai bronzérmes karatés, Hárspataki Gábor

Egyéb egyéni
2026.05.31. 13:12

Ritmikus gimnasztika: Pigniczki az összetett 27. helyéről várja a folytatást az Eb-n

Torna
2026.05.28. 18:38

Magyar éremeső a fudokan karatésok Európa-bajnokságán

Csupasport
2026.05.28. 08:47

Lajtos Patrik Európa-bajnok shinkyokushin karatéban

Egyéb egyéni
2026.05.17. 14:52

Fiatal magyar válogatott indul a karate Eb-n

Egyéb egyéni
2026.05.06. 16:05
Ezek is érdekelhetik