Négy arany-, négy ezüst- és egy bronzérmet szereztek a magyar versenyzők a felnőttek mezőnyében a kyokushin karatésok plovdivi Európa-bajnokságán.
A hazai szövetség tájékoztatása szerint a formagyakorlatban Nagykőrösi Szabó István győzött, Tóth Attila és Tóthné Tóth Renáta pedig a dobogó második fokára állhatott fel.A női küzdelmi kategóriákban Ábrahám Edit (65 kg) megvédte címét, a nehézsúlyú Zatykó Zita pedig második lett, ezzel mindketten bekerültek a jövő évi, szentpétervári Világkupán induló Európa-válogatottba.A férfiaknál Rózsa Gábor (70) szintén megismételte tavalyi győzelmét, az ugyanebben a súlycsoportban küzdő Pető Krisztián pedig harmadik lett. A 80 kilósok között magyar házidöntőt rendeztek, amelyet végül Magna Gergő nyert meg Bak Sándor ellen. A fináléba került versenyzők szintén tagjai lettek az Európa-válogatottnak.A juniorok küzdelmeit is figyelembe véve a magyar csapat 10 arany-, 4 ezüst- és 4 bronzérmet szerzett a kontinensviadalon.
Legfrissebb hírek

Vívó Eb: ötödik a férfi tőrcsapat
Egyéb egyéni
2026.06.21. 17:46

Magyar éremeső a fudokan karatésok Európa-bajnokságán
Csupasport
2026.05.28. 08:47

Lajtos Patrik Európa-bajnok shinkyokushin karatéban
Egyéb egyéni
2026.05.17. 14:52

Fiatal magyar válogatott indul a karate Eb-n
Egyéb egyéni
2026.05.06. 16:05
Ezek is érdekelhetik



