Női kosár NB I: óriási izgalmak Szekszárdon, tovább él a széria

K. Zs.K. Zs.
2021.11.28. 21:12
Dana Evans 21 pontot dobva vezette győzelemre a Szekszárdot (Fotó: Tolnai Néplap/Makovics Kornél)
Rendkívüli izgalmak közepette őrizte meg veretlenségét a Szekszárd a női kosárlabda NB I-ben: az utolsó öt másodpercnek még a vendég DVTK futott neki kétpontos előnnyel, csakhogy Dana Evans értékesített két büntetőt, majd – fault azonnali kiharcolása után – Krnjics Szara is bedobott egyet, így a tolnaiak 70–69-re megnyerték a 9. forduló vasárnap esti mérkőzését. A játéknap korábbi szakaszában a PEAC sorozatban a harmadik rangadóját veszítette el – a Szekszárd és a Sopron után vasárnap a Győrtől kapott ki idegenben (78–69) –, és a Cegléd rossz sorozata is folytatódott, a Csata 12 pontos verést mért rá (80–68).

NŐI KOSÁRLABDA NB I
9. FORDULÓ
VASÁRNAPI MÉRKŐZÉSEK

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–DIÓSGYŐRI VTK 70–69 (16–20, 16–8, 17–17, 21–24)
Szekszárd, 800
néző. Vezette: Cziffra, Ádám J., Nagy V.
SZEKSZÁRD: Studer Á. 8/3, Miklós M., GEREBEN 12, Goree 12, KRNJICS 14. Csere: Holcz 3/3, EVANS 21/6, Friskovec, Bálint R., Mányoky. Edző: Djokics Zseljko
DVTK: VORPAHL 16/3, Aho 15/9, M. Jovanovics 7/3, Green 7, Kiss A. 6. Csere: BERNÁTH 15/3, Tóth F. 3/3. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–4. 6. p.: 8–13. 9. p.: 16–17. 13. p.: 20–22. 17. p.: 27–26. 21. p.: 34–28. 25. p.: 36–36. 28. p.: 47–40. 30. p.: 49–45. 32. p.: 52–50. 35. p.: 61–59. 37. p.: 61–63
Kipontozódott: Friskovec, Bernáth (mindkettő a 38. p.), Vorpahl (40. p.)
Djokics Zseljko:
– Igazi rangadó volt, de látszott mindkét csapaton, hogy fáradt. Játékosaim mindent megtettek a védekezésben, gyengén dobtunk kintről, de fantasztikus mentalitással behúztuk ezt a mérkőzést.
Völgyi Péter: – Le a kalappal a csapatom előtt, végig be tudtuk osztani a faultokat. Az utolsó perc néhány nagy egyéni hibája miatt nem tudtunk nyerni, de amit előtte harminckilenc percig játszottunk, arra mérhetetlenül büszke vagyok.

UNI GYŐR MÉLY-ÚT–NKA UNIVERSITAS PEAC 78–69 (20–16, 15–23, 21–16, 22–14)
Győr, 100
néző. Vezette: Földházi, Mészáros B., Frányó
GYŐR: COLLEY 13, Dombai 10/3, DUBEI 13/6, Török 9/3, MOMPREMIER 19. Csere: OROSZOVÁ 10/6, Wéninger 2, Ruff-Nagy 2. Edző: Iványi Dalma
PÉCS: Dudásová 4, Marshall 11/3, WENTZEL 16/6, NELSON 14, Kiss V. 13. Csere: SZÜCS R. 11/9, Selcová, Brajkovics. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–9. 5. p.: 10–9. 8. p.: 14–11. 15. p.: 24–25. 18. p.: 30–37. 25. p.: 46–41. 27. p.: 48–48. 30. p.: 56–55. 35. p.: 63–64. 38. p.: 70–69
Iványi Dalma:
– Fontos győzelmet arattunk, más arcát mutatta a csapat, mint az elmúlt mérkőzéseken. A lányok talán elhitték, hogy az edzéseken is a legtöbbet kell nyújtani, ez mutatkozott meg szakmailag és mentálisan is ezen a találkozón. Ez egy részsiker hibákkal, de lépés a régi, sikeres utunk felé.
Csirke Ferenc: – A Győr eddig csak egy mérkőzésen okozott csalódást, mi pedig még nem tanultuk meg, hogy jó csapatot miként lehet egylabdás mérkőzésen legyőzni. A támadójátékunkba a negyedik negyedre fáradtság miatt csúsztak hibák, a védekezéssel nem lehetek elégedetlen, de a végén a szerencse nem volt mellettünk.

LUDOVIKA-FCSM CSATA–VBW CEKK CEGLÉD 80–68 (16–19, 18–11, 20–17, 26–21)
Budapest,
Ludovika Aréna, 150 néző. Vezette: Tóth C., Minár, Varga-Záray
CSATA: HORVÁTH BERNADETT 12/6, LELIK 22/9, Gyöngyösi, ZELE 12/3, CAREY 11. Csere: Toman P. 2, Hegedűs J. 10/6, BÖRÖNDY V. 11. Edző: Tursics Krisztián
CEGLÉD: Holesinská 8/6, Szirony, Szabó Flóra 2, MANIS 25/6, BAUGH 16. Csere: Katona Sz. 1, Szerelem-Kobolák, SZABÓ FANNI 14/9, Szabó P. 2, Rakita, Szabó D. Edző: Hegedűs Péter
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–9. 8. p.: 16–15. 13. p.: 23–23. 17. p.: 29–28. 24. p.: 41–35. 27. p.: 45–45. 32. p.: 54–55. 35. p.: 67–55. 38. p.: 72–59
Kipontozódott: Baugh (36. p.)
Tursics Krisztián:
– Nehéz periódusokon megyünk keresztül, hiszen sérülések és betegségek hátráltatják a munkát. Az elmúlt heti fájó TF elleni kudarc és a jobb ellenféltől elszenvedett Európa-kupa-vereség után mindenképpen javítani szerettünk volna.
Hegedűs Péter: – Időnként úgy érzem, hogy saját magunk ellenségei vagyunk. Olyan hibákat követtünk ma is el, amelyeket edzésen sem látok – huszonhárom eladott labdával nem lehet meccset nyerni. Voltak olyan játékosok, akiknek a teljesítménye bizakodásra adott okot, másoké csalódás volt.