Női kosár Euroliga: klubcsúcsot állított fel a Sopron

MTI MTIMTI MTI
2018.01.24. 22:08
Megvan az ötödik is! (Fotó: Facebook/ZVVZ USK Praha)
A már negyeddöntős Sopron 77–61-re győzött a cseh USK Praha vendégeként szerdán a női kosárlabda Euroliga 13. fordulójában. A magyar csapat története során először nyert meg öt idegenbeli mérkőzést a sorozatban.

A múlt heti belgiumi sikerével már negyeddöntős Sopron 8/4-es győzelmi mutatóval, a csoport második helyéről várta a folytatást, és azzal a tudattal indult el Prágába, hogy siker esetén biztosan másodikként zárja a csoportkört a veretlen Kurszk mögött, ami pályaelőnyt jelent a rájátszásban. Vereség esetén viszont a csehek utolérték volna őket, és mivel novemberben nyertek Sopronban, a végelszámolásnál meg is előzték volna Roberto Íniguez együttesét pontazonosság esetén.

A busszal és autókkal kiutazó soproni szurkolók új klubrekordban is bíztak, ugyanis a zöld-sárgák négy idegenbeli diadalnál tartottak ebben a szezonban, amire csak egyszer, a 2000–2001-es idényben volt példa.

A szerdai meccs csak a nyitó negyedben volt szoros, onnantól kezdve a Sopron végig a kezében tartotta az összecsapást.

A Sopron egy hét múlva hazai pályán, a francia Bourges ellen zárja az alapszakaszt.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
A-CSOPORT, 13. FORDULÓ
USK Praha (cseh)–Sopron Basket 61–77
(20–20, 14–24, 11–17, 16–16)
Prága, 1200 néző. V: Szomosz (görög), Delestrée (belga), Jovanic (bosnyák)
PRAHA: Xargay 21/9, Kat. Elhotová 6, Bonner 2, Rezan 10, Zahui 11/3
Csere: Hanusová 7/3, Vorácková 2, Romero 2
Edző: Natália Hejková
SOPRON: Fegyverneky 13/3, Turner 20/6, Crvendakics 2, Jovanovics 13, Langhorne 10
Csere: Page 2, Salvadores 11, Dubei 6/6, Weninger
Edző: Roberto Íniguez
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–10. 7. p.: 13–18. 12. p.: 22–26. 14. p.: 22–34. 19. p.: 30–44. 23. p.: 38–46. 28. p.: 41–56. 33. p.: 45–67. 35. p.: 50–70. 37. p.: 56–70