Női kosár Euroliga: a Sopron nem botlott a sereghajtó ellen

2017.11.22. 19:39
Yvonne Turner (jobbra) volt a Sopron egyik legjobbja (Fotó: Dömötör Csaba)
A Sopron női kosárlabdacsapata hazai pályán 83–59-re nyert a belga Castors Braine ellen az Euroliga A-csoportjának 5. fordulójában.

Az első négy fordulóban a Sopron három győzelmet aratott, míg a Castors Braine egyet sem. Ez alapján a magyar bajnok volt a mérkőzés esélyese, hazai pályán pláne. A soproniak persze tudták, hogy nem becsülhetik le ellenfelüket, és nem is tették, a nagyszünetre 18 pontos előnnyel vonulhattak.

A találkozó második felében is a hazaiak akarata érvényesült, így elkönyvelhették negyedik sikerüket is, a belga csapat pedig tovább vár az első győzelmére.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
A-CSOPORT, 5. FORDULÓ

SOPRON BASKET–CASTORS BRAINE (belga) 83–59 (27–16, 18–11, 18–17, 20–15)
Sopron, 800
néző. V: Sljivic (osztrák), Tomasovic (szlovák), Vassallo (máltai)
SOPRON: FEGYVERNEKY 2, TURNER 16/6, Crvendakics 7/3, MILOVANOVICS 16, LANGHORNE 18/3. Csere: Jovanovics 11, Salvadores 7/3, Dubei 4, Határ 2, Weninger. Edző: Roberto Íniguez
CASTORS: Carpréaux 1, Anderson 8/6, Delaere 9, Steinberga 7, MILIC 13. Csere: Mayombo 7/3, Malasenko 3/3, Jones, Trahan-Davis 7, Grzesinski 4. Edző: Ainars Zvirgzdins
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–5. 6. p.: 19–11. 9. p.: 25–16. 13. p.: 33–16. 17. p.: 41–20. 19. p.: 43–25. 24. p.: 55–36. 27. p.: 58–41. 29. p.: 63–43. 34. p.: 70–49. 37. p.: 79–55. 39. p.: 81–59
Kipontozódott: Steinberga (36. p.)
Roberto Íniguez:
– Köszönöm az őszinte gratulációt a kollégától, mert úgy érzem, ez az volt. Nem úgy, mint néhány hete, a Kurszk elleni mérkőzés után. Az első félidőben jól játszottunk, elégedett voltam a teljesítményünkkel. A második félidőnk már gyengébben sikerült, emiatt sokat kellett figyelmeztetnem a játékosaimat. A nem megengedhető produkciót azonnal bírálom meccs közben, mert így tanulhatnak belőle a lányok.
Ainars Zvirgzdins: – Jól játszó csapattól kaptunk ki, és a jó teljesítményükért elismerésem a vendéglátóknak. Mi támadásban és védekezésben is sok hibát követtünk el, amit a Sopron azonnal büntetett. Felkészültünk a hazaiak játékából, de mindig újat mutattak a mi próbálkozásaink után. Ez egészen profi munka volt részükről.

További eredmények: Galatasaray (török)–CCC Polkowice (lengyel) 67–72, USK Praha (cseh)–ESB Lille (francia) 88–51, Bourges Basket (francia)–Dinamo Kurszk (orosz) 65–76