Női kosár Euroliga: a Sopron elbaltázta a végét Bourges-ban

2017.12.06. 22:00
Valériane Ayayi (fehérben) a második félidőben hátára vette a Bourges-ot (Fotó: fiba.basketball)
A Sopron idegenben 76–65-re kikapott a Bourges-tól a női kosárlabda Euroliga A-csoportjának 7. fordulójában. A magyar csapat egymást követő második vereségét szenvedte el, és 4–3-as mérleggel a csoport harmadik helyén áll.

Bourges-ban az Euroliga mezőnyének két legnagyobb múltú együttese találkozott. Az 1999 óta tartó versengésben 8–8-ra áll a két gárda különcsatája, és a soproniak eddig csak egyszer tudtak nyerni Franciaországban, még a 2008–2009-es szezonban. A 17. találkozó előtt a magyar bajnok 4–2-es győzelmi mutatóval az A jelű nyolcas harmadik, míg ellenfele 1–5-tel a hetedik helyét foglalta el.

Az öt francia válogatottat felvonultató Bourges rosszul kezdett, a magyar csapat légiósai vezérletével 11 ponttal vezetett az első negyed után (10–21). A hazaiak fokozatosan lendültek játékba, de a Sopron még a nagyszünetben is tízpontos előnyben volt (29–39).

A második félidőben a végül 23 pontig jutó Valériane Ayayi vezette házigazda még nagyobb sebességi fokozatra kapcsolt, az utolsó negyedet tizennégy ponttal megnyerte, így a maga javára fordította az összecsapást (76–65).

A magyar együttes legeredményesebb játékosa a szerb Jelena Milovanovics volt 20 ponttal.

A Sopron egy hét múlva a török Galatasarayhoz látogat.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
7. FORDULÓ, A-CSOPORT

BOURGES BASKET (francia)–SOPRON BASKET 76–65 (10–21, 19–18, 21–14, 26–12)
Bourges, 3000
néző. V: Coelho (portugál), Jones (brit), Nazimek (ír)
BOURGES: Ouvina 2, Michel, Ayayi 23/9, Godin 2, Plouffe 14. Csere: Tchatchouang 14, Sharp 8/6, Johannes 8, Chartereau 5/3. Edző: Olivier Lafargue
SOPRON: Fegyverneky, Turner 17/6, Crvendakics 10/6, Milovanovics 20/9, Langhorne 8. Csere: Jovanovics 10/3, Salvadores, Dubei, Weninger. Edző: Roberto Íniguez
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–12. 8. p.: 6–14. 12. p.: 12–24. 15. p.: 23–27. 18. p.: 25–35. 23. p.: 29–43. 27. p.: 44–49. 29. p.: 48–51. 34. p.: 65–53. 37. p.: 68–57. 39. p.: 73–58
Kipontozódott: Godin (40. p.)
Roberto Íniguez:
– Az előző meccsen a második, most meg csak az első félidőben játszottunk. Sem a védekezésünk, sem a támadásunk nem volt rendben, nem működött. Negyven percig kell koncentrálni!

További eredmények: Galatasaray (török)–ESB Lille (francia) 69–64, CCC Polkowice (lengyel)–Dinamo Kurszk (orosz) 70–98, USK Praha (cseh)–Castors Braine (belga) 67–68