Férfi kosár NB I: a Falco két ponttal nyert Debrecenben

2022.10.22. 17:04
A Szombathely 71–69-re nyert Debrecenben a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának szombati játéknapján.

Az első félidőben a hazaiak irányítottak, és a nagyszünetre 11 pontos előnyre tettek szert. A harmadik negyedre aztán ismét nyílt lett a mérkőzés, majd a vége előtt két másodperccel még a DEAC vezetett minimális különbséggel. A labda azonban a Falcónál volt, és Matt Tiby hárompontosa fordítást, valamint győzelmet ért. A szombathelyiek amerikai légiósa a mezőny legeredményesebb kosarasaként 18 ponttal zárt.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
DEAC
FALCO VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 69–71 (26–21, 20–14, 13–21, 10–15)
Debrecen, 850 néző.V:Cziffra, Nagy, Ádám
DEAC: SCOTT 10,Gumbs7/3, Drenovac 14,Gáspár4,Taylor9. Csere:Tóth 10,Polyák11/9,Balázsi,Mócsán 3/3,Kenéz. Edző:David Dedek
SZOMBATHELY:
Pot 10, Brown 3/3, Kovács B.,TIBY 18/15,Keller Á. 7. Csere:Perl 8,COWELS 14/12, Barac 9,Sövegjártó 2,Verasztó. Edző:Milos Konakov
Az eredmény alakulása.
5. perc:13–8.7. p.:19–12.9.p.24–16.14.p.:37–21.18.p.:41–32.25. p.:49–42.27. p.:49–49.30.p.:59–56.34.p.64–58. 37.p.: 69–68
David Dedek: –Remekül kezdtük a találkozót, támadásban szépen járattuk a labdát, védekezésben pedig kellő agresszivitással léptünk fel. A fordulás után több százszázalékos ziccert is elhibáztunk, amit a szombathelyiek megbüntettek. Az utolsó másodpercekben kapott hárompontos ellenére úgy gondolom, hogy a könnyelmű hibáink okozták a vesztünket.
Milos Konakov: –A mérkőzés elején nem azzal az intenzitással kosárlabdáztunk, amivel szerettünk volna, a DEAC ezt kihasználta, és könnyű kosarakat szerezve meglépett. A félidőben megbeszéltük, hogy akkor lehet esélyünk, ha hetven pont alatt tudjuk tartani a hazaiakat. Örülök, hogy a második húsz perc során a védekezésünk legalább összeállt, a végjátékban pedig egy szerencsés találattal fordítani tudtunk.