Férfi kosár NB I: a Szolnok sem tudta megállítani a Falcót

2019.11.23. 19:57
A sárga mezes Falco továbbra is hibátlan (Fotó: Cseh Gábor)
A Falco hazai pályán 81–63-ra legyőzte a Szolnokot a férfi kosárlabda NB I 9. fordulójának szombati játéknapján, így továbbra is hibátlan mérleggel vezeti a mezőnyt. A Körmend – többek között egy 32–3-as negyeddel – simán megverte a sereghajtó Jászberényt, újabb nagy skalppal gazdagodott az Oroszlány, az Atomerőmű másfél másodperccel a vége előtt szerezte a győztes kosarat Sopronban, míg az Alba Fehérvár egy híján száz pontig jutva nyert a DEAC ellen.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
9. FORDULÓ, szombati mérkőzések

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ KK 81–63 (21–13, 23–15, 17–10, 20–25)
Szombathely, 2810
néző. Vezette: Tőzsér, Nagy V., Lengyel
SZOMBATHELY: Hooker 8/6, VÁRADI 16/6, BENKE 11, D. Washington 4/3, Reddic 2. Csere: PERL 16, Lake 4, FILIPOVITY 19/12, Krivacsevics, Sövegjártó, Verasztó 1, Körmendi. Edző: Gasper Okorn
SZOLNOK: SMITH 21/3, Rudner 3/3, Tucker 14/6, Juhos, Morant 2. Csere: JONES 17/9, Krsztics 2, Kovács P. 2, Tóth N. 2. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 2. perc: 6–0. 8. p.: 17–9. 15. p.: 32–20. 20. p.: 44–28. 25. p.: 48–30. 28. p.: 54–35. 30. p.: 61–38. 33. p.: 69–40. 34. p.: 73–42. 38. p.: 80–53
Kipontozódott: Juhos (33. p.)
Gasper Okorn:
– Elégedett vagyok a játékkal és az eredménnyel is, de főleg a védekezésünkkel. Úgy harmincöt percig kézben tartottuk az irányítást. Szerencsére a sűrű menetrendünk ellenére fizikailag és mentálisan is fel tudtunk készülni a mérkőzésre.
Dragan Alekszics: – Erős csapat vert meg minket, amely ráadásul minőségi kosárlabdával rukkolt ki. Érződött, hogy a Falco a Bajnokok Ligájában edződik, ez főleg a védekezésén volt szembetűnő. Ráadásul mi rosszul is játszottunk, kapkodtunk, még a tiszta dobásokat is elrontottuk.

EGIS KÖRMEND–JÁSZBERÉNYI KSE 87–53 (10–17, 32–3, 24–17, 21–16)
Körmend, 1900
néző. Vezette: Praksch P., Söjtöry T., Oláh M.
KÖRMEND: TURNER 13, EDWARDS 18/3, Oroszi, Varnado 10/6, TAYLOR 13. Csere: Kastrati 2, Durázi 11/3, Ferencz 5, Németh Á. 3, Kozma 3/3, Takács K. 4, Martinez 5/3. Edző: Matthias Zollner
JÁSZBERÉNY: Ruják B. 6, Reed 4, Miller 2, ALEKSZANDROV 17/9, Pantelics 4. Csere: Mészáros M. 6, BUZÁS 11, Peringer 3, Szigedi, Mondi. Edző: Lo Elhadji Malick
Az eredmény alakulása: 3. perc: 2–4. 7. p.: 9–15. 14. p.: 20–17. 17. p.: 39–20. 24. p.: 52–27. 28. p.: 63–31. 33. p.: 77–39. 36. p.: 82–46
Kipontozódott: Miller (35. p.)
Matthias Zollner:
– Gondolom, hogy a szurkolóink számára ez igazán élvezetes mérkőzés volt. Végig jól védekeztünk, és a második negyedtől a támadójátékunk is feljavult. Nem könnyű napokon belül három fronton is helytállni: a bajnokságban, illetve a FIBA- és az Alpok-Adria-kupában. Hétfőtől már a finn Kataja elleni találkozónkra készülünk.
Lo Elhadji Malick: – Tudtuk, hogy a Körmend ellen csak akkor lehet esélyünk, ha a gyors támadásokat és a lerohanásokat meg tudjuk akadályozni. Az első negyedben ez sikerült is, de Reed sérülése után megroppant a védekezésünk, és csak futottunk az eredmény után. Tudjuk a hibáinkat, a közeljövőben azokat ki kell javítanunk annak érdekében, hogy előbbre tudjunk lépni.

OSE LIONS–PVSK-VEOLIA 91–69 (21–18, 24–17, 27–22, 19–12)
Oroszlány, 1000
néző. Vezette: Benczur, dr. Mészáros, Györfy
OROSZLÁNY: ABELL 15/9, Demeter, Rizvics 8/3, Garamvölgyi 4, BOZSOVICS 19. Csere: ILLÉS 14/12, Kucsora, Anda, HAYES 16, ZSÍROS 10/6, Mohácsi 5/3. Edző: Sebastjan Krasovec
PVSK: PONGÓ MÁTÉ 14/6, C. Smith 5/3, Diggs 7/3, BUDIMIR 13/6, Horti 9. Csere: Dragasevics, CSIRICS 12/3, Bíró, Riskó, Antóni, Ruják A. 9/6. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 2. perc: 6–0. 3. p.: 6–7. 6. p.: 11–15. 8. p.: 18–15. 12. p.: 28–22. 17. p.: 34–32. 19. p.: 42–32. 24. p.: 58–44. 29. p.: 72–53. 33. p.: 80–62. 37. p.: 87–67
Kipontozódott: Horti (32. p.).
Sebastjan Krasovec:
– Nagyszerű győzelmet arattunk a múlt heti szoros vereség után. Remekül védekeztünk, és kihasználtuk, hogy ellenfelünk hétközi meccset játszott, de a különbség nem tükrözi a valóságot.
Csirke Ferenc: – Fantasztikus hangulatú mérkőzésen fantasztikusan játszott az Oroszlány. A második negyed közepéig tartottuk a lépést, ezt követően túl sok hibát követtünk el védekezésben, és az OSE egyértelműen felülmúlt minket.

ALBA FEHÉRVÁR–DEBRECENI EAC 99–87 (21–26, 27–21, 27–20, 24–20)
Székesfehérvár, 1000
néző. Vezette: Papp P., Tóth C., Frányó
FEHÉRVÁR: LJUBICSICS 13/6, Guyton 13, MCDUFFIE 19, Csupkovics 8/6, Molnár M. 5. Csere: GOVENS 22/9, Csorvási 10, LUKÁCS 9/3, Takács Milán. Edző: Jesús Ramírez
DEBRECEN: MOODY 32/21, Manigat 7/3, Polyák 2, Boriszov 12/6, TÓTH Á. 13. Csere: HARRISON 14/3, Bognár, Omenaka 7. Edző: Kovács Adrián
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–8. 5. p.: 11–11. 8. p.: 15–16. 12. p.: 26–30. 15. p.: 38–32. 18. p.: 44–38. 22. p.: 52–52. 25. p.: 63–57. 28. p.: 67–60. 32. p.: 77–67. 35. p.: 86–75. 38. p.: 93–80
Kipontozódott: Manigat (40. p.), Polyák (40. p.)
Jesús Ramírez:
– Hazai pályán az a dolgunk, hogy minden meccset megnyerjünk. A csapat az előző heti, Körmend elleni mérkőzéshez képest sokkal jobban koncentrált. A játékosok jobban segítették egymást, nagyjából egyetlen hétperces szakasz volt a mérkőzésen, amikor nem feltétlenül működött a csapatjáték, de ettől függetlenül jól védekeztünk, és jól szedtük a lepattanókat. Támadásban keményen küzdöttünk és hajtottunk a labdáért, energikusan, harciasan és akaratosan játszott a csapat.
Kovács Adrián: – A Fehérvár szépen küzdött, és megérdemelten nyert. Bár erről előzetesen beszéltünk, felhívtuk rá a figyelmet, tizenkilenc második esélyt engedélyeztünk számára, és ezekből megbüntetett bennünket. Ezen kívül háromszor kellett időt kérnem, mert csak egy faultunk volt, ez mutatja, hogy nem voltunk kellően agresszívak a védekezésben, és ezt jól kihasználta az Alba.

SOPRON KC–ATOMERŐMŰ SE 80–82 (21–18, 15–17, 22–22, 22–25)
Sopron, 1400
néző. Vezette: Cziffra, Minár, Nepp
SOPRON: THOMPSON 18, Supola 11/3, Takács N. 3/3, RIVERS 18/9, CARTER 20. Csere: Molnár Marcell, Tauras 8, Élő, Fazekas 2. Edző: Kosztasz Flevarakisz
PAKS: EVANS 23/9, COLEMAN 19/3, Faust 14/9, Harris 4, LÓRÁNT 16/3. Csere: Kovács Á. 3/3, Kis R. 3/3, Velkey, Valerio Bodon. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 2. perc: 4–2. 5. p.: 13–5. 10. p.: 21–18. 12. p.: 21–22. 15. p.: 23–26. 18. p.: 31–33. 20. p.: 36–35. 24. p.: 47–43. 27. p.: 52–49. 30. p.: 58–57. 32. p.: 60–65. 35. p.: 68–70. 38. p.: 75–75. 40. p.: 80–82
Kipontozódott: Kis R. (35. perc)
Kosztasz Flevarakisz:
– Azt mondtam a játékosoknak az öltözőben, hogy büszke vagyok arra, ahogy küzdöttek. Ez a meccs bármelyik csapat javára eldőlhetett volna. Nem volt túlzottan sok eladott labdánk, de azok mindig kritikus pillanatokban jöttek, volt olyan, amelyikből négy pontot kaptunk. Új edző és új játékos érkezett a héten hozzánk, de erre a mérkőzésre építhetünk, és meglátjuk, meddig jutunk a szezonban.
Dzunics Braniszlav: – A szerencsésebb csapat nyert, ha ez a Sopron lett volna, akkor sem mondhatnánk, hogy nem érdemelték meg. Evans másfél másodperccel a vége előtt dobta a győztes kosarat. Nem játszottunk jól, pedig nagy céljaink vannak. Hiányzott egy magasemberünk, de a hazaiak helyzete is hasonló volt.