Női kosár: Aho Nina marad a DVTK-ban

Vágólapra másolva!
2025.05.31. 11:00
null
Fotó: Nagy Gábor
Szerződést hosszabbított Aho Nina, a női NB I-ben ezüstérmes DVTK HUNTHERM válogatott kosarasa.

A miskolci klub honlapján közölte, hogy az irányító – aki 2020 nyarán érkezett a csapathoz – a 2025–2026-os évadban is a DVTK játékosa marad.

„Egyetlen dolog van, amiből soha nem engedek: hogy minden szezonban tanuljak valami újat. Eddig ez minden évben megvalósult. Volt, amikor többet, van, amikor kevesebbet, és néha olyan dolgokat is, amikre nem számítottam, de minden évben tanultam valamit” – jelentette ki Aho Nina, aki egy éve térdműtéten esett át, csak a szezon közben tért vissza a pályára.

Ami a céljait illeti, a 27 éves kosaras kifejtette, a legfontosabb, hogy több műtétet már nem szeretne.

„Ezt most lezártam, szeretném végre zavartalanul végig játszani a szezont. Csapatszinten egyértelmű célunk, hogy ne ezüsttel zárjuk az idényt, hanem valami még szebbel. Nemzetközi szinten még sok a kérdés, de úgy gondolom, a rájátszás elérése minimális cél. Legfőképp pedig szeretnék végre egy jó szájízű, teljes idényt” – tette hozzá.

 

Legfrissebb hírek

Horváth Krisztofer: Az edző mindig elmondta, hogy próbálkozzunk lövésekkel a támadóharmadban

Labdarúgó NB I
12 órája

Több mint tízezer néző előtt, kétgólos újpesti győzelemmel rajtolt a Fizz Liga

Labdarúgó NB I
12 órája

Kooperációs szerződést kötött a DVTK a Mezőkövesddel – hivatalos

Labdarúgó NB I
18 órája

Futballtörténeti meccsekkel indul a Fizz Liga

Labdarúgó NB I
20 órája

Különleges meccs vár Kecskés Ákosra Újpesten a nyitányon

Labdarúgó NB I
Tegnap, 9:53

Tusványos 2025: A sportszponzoráció hosszú távon értéket teremt – Brenkus Krisztián

Labdarúgó NB I
2025.07.24. 16:05

Szigorúbb a fiatalszabály a kiemelt akadémiai kluboknál – a DVTK szerint hátrányba kerülnek

Labdarúgó NB I
2025.07.23. 21:51

Női kosár Euroliga: a Sopron elkerülte a címvédőt, a DVTK lengyel csapattal vív selejtezőt

Kosárlabda
2025.07.23. 12:34
Ezek is érdekelhetik