Női kosár NB I: a címvédő Sopron és a Győr is bejutott az elődöntőbe

2024.03.30. 17:13
Elsőként a címvédő soproni együttes jutott be az elődöntőbe (Fotó: Sopron Basket/Facebook, archív)
A címvédő Sopron 79–60-ra nyert az NKA Universitas Pécs otthonában a női kosárlabda NB I negyeddöntőjének szombati, második mérkőzésén, így két magabiztos sikerrel jutott be az elődöntőbe. Négy között a Győr, a DVTK és a Szekszárd is.

Az alapszakaszban negyedik helyezett soproniak – akik nemrég 12. alkalommal hódították el a Magyar Kupát – az első negyedtől irányították a találkozót, a második félidőben pedig egyre nagyobb előnyt dolgoztak ki. Ezzel a győzelemmel a Sopron elsőként biztosította a helyét a legjobb négy között.

A találkozó legeredményesebb játékosa 20 ponttal Böröndy Vivien volt a vendégektől.

A győriek fölényes, negyvenpontos sikert arattak a hazai pályán játszó Vasas ellen. A legeredményesebb játékos a győriek brit-amerikai légiósa, Kristine Anigwe volt 18 ponttal.

Az ELTE BEAC az első felvonásban még tartotta a lépést Völgyi Péter vezetőedző miskolci együttesével, a félidőre viszont 21 ponttal elléptek a vendégek, ezt az előnyt pedig 40 pontra növelték a mérkőzés végéig. A meccs legeredményesebb játékosa a DVTK montenegrói légiósa, Milica Jovanovics volt 21 ponttal, hét lepattanóval és egy gólpasszal.

A Koltai Jenő Sportközpontban a TFSE kezdett jobban, a Szekszárd azonban a harmadik negyedben fordított és az utolsó tíz percben már 12 pontos előnyben volt. A hajrában új erőre kapott a vendéglátó és az utolsó percre mindössze három pontra csökkentette a hátrányát, de végül nem tudta hosszabbításra menteni a találkozót, ezzel pedig a Szekszárd jutott tovább az elődöntőbe. Kathryn Westbeld 25 ponttal járult hozzá a tolnai sikerhez.

A ceglédieknél Rakita Lili 23 pontot dobott a kilencedik helyért zajló párharc második meccsén a Szigetszentmiklósnak.

KOSÁRLABDA
NB I
NŐK, NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
NKA UNIVERSITAS PÉCS–SORPON BASKET 60–79 (18–21, 17–17, 10–18, 15–23)
Pécs, 300 néző. V: Földházi, Söjtöry, Pozsonyi
PÉCS: M. Tadic 8/3, Wallace 4, WENINGER 11/6, Mérész 2, P. Williams 8. Csere: Szmailbegovics 10/3, Kiss A., M. WILLIAMS 12/6, Simon, Olawuyi 4, Laczkó 1. Edző: Jovan Gorec
SOPRON: Papp K. 8, BÖRÖNDY 20/15, Sitku 2, Varga A. 8/3, BROOKS 13. Csere: MOMPREMIER 14. FEGYVERNEKY 11/3, Toman 1, Kókai, Szikszai, Jevtovics 2. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–4. 7. p.: 12–16. 12. p.: 20–25. 16. p.: 27–32. 19. p.: 32–34. 22. p.: 39–42. 27. p.: 42–54. 32. p.: 45–62. 37. p.: 55–74
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a Sopron javára.
Jovan Gorec: – Ezt a mérkőzést nem most, hanem az alapszakaszban veszítettük el, amikor bizonyos hazai találkozókat nem nyertünk meg, aminek következtében nem  kezdhettük itthon a rájátszást. Ráadásul a Sopron jó ritmusban „ébredt", a Magyar Kupa megnyerése még lendületet adott nekik.
Gáspár Dávid: – A harmadik játékrészben dőlt el a meccs, amikor csupán tíz pontot kaptunk. A két mérkőzés alapján teljesen megérdemeltük a továbbjutást, aminek nagyon örülünk.

VASAS AKADÉMIA–SERCO UNI GYŐR 48–88 (17–23, 14–27, 9–23, 8–15)
Pasaréti út, 120 néző. V: Fodor A., Rózsavölgyi, Popgyákunik
VASAS: M. Taylor 2, Szerencsés 2, Tóth O. 4, Jáhni 12/9, SALAMON ZS. 14/3. Csere: Madár K. 10/3, Villányi 1, Boros B. 1, Gelei, Kádár O. 2. Edző: Milos Pavlovics
GYŐR: RUFF-NAGY D. 15/9, CARLETON 9/6, Dubei 11/9, Török Á. 10/6, ANIGWE 18. Csere: DOMBAI 13/3, Gyöngyösi 3/3, Goree 4, Bach 2, Hegedűs J. 3, Molnárová, Küllős. Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–6. 8. p.: 16–14. 13. p.: 20–30. 17. p.: 30–41. 23. p.: 31–58. 28. p.: 35–69. 33. p.: 43–77. 37. p.: 45–87
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a Győr javára.
Milos Pavlovics: – Mentálisan, fizikálisan és keménységben sem tudtuk felvenni a versenyt, aminek ez lett az eredménye. El kell ismerni a két csapat keretének minősége közti különbséget. Azt gondolom, hogy tudtunk volna hazai pályán jobb teljesítményt is nyújtani. A Győrnek további sok sikert, mi pedig várjuk az ellenfelünket.
Cziczás László: – Nagyon örülünk az elődöntőbe jutásnak. Tudtuk, hogy a Vasas ezer sebből vérzik. Elégedett vagyok a teljesítményünkkel, bizonyos periódusokban jól játszottunk. Voltak azonban hibáink is, ezeket az elődöntőben minimalizálnunk kell. Most pedig jó szívvel adok a csapatnak néhány szabadnapot.

E.ON ELTE BEAC–DVTK HUN-THERM 47–87 (20–21, 3–23, 14–27, 10–16)
Gabányi László sportcsarnok, 150 néző. V: Farkas G., Gombos M., Csák
BEAC: Angyal B. 10/3, K. Morgan 10, Gábor 5/3, Tóth F. 5/3, Ozola 6. Csere: Juhász A. 2, Katona B. 2, Milkovics 6/6, Zsámár L. 1, Drahos, Szauter. Edző: Mészárosné Kovács Andrea
DIÓSGYŐR: Aho T. 6, Kányási 6/6, Aho N. 2, M. JOVANOVICS 21/12, Grigalauskyte 6. Csere: CHARLES 14/9, LELIK 16/12, A. Tadic 6, Tenyér 1, Oláh F. 6/6, Vég-Dudás 3. Edző: Völgyi Péter
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a Diósgyőr javára.
Mészárosné Kovács Andrea: – Csak gratulálni tudok a DVTK-nak, ezúttal is extrán játszott. Az első negyedben kicsit meg tudtunk mutatni magunkból valamit, viszont a második játékrész nagy mélypont volt a három dobott pontunkkal. Ilyen még nem történt velünk, egyben azt is mutatja, milyen jól tudnak védekezni a DVTK játékosai. A második félidőre elfáradtunk, szét is estünk, a DVTK által diktált tempóban a sima ziccereink is kimaradtak. További sok sikert kívánunk a DVTK-nak a bajnokság hátralevő részére!
Völgyi Péter: – Maximális koncentrációt kértem a lányoktól, mert nehezebb mérkőzésre számítottunk idegenben. Az első negyedben ezt nem tudtuk megoldani, sok ziccert hibáztunk, és a védekezésünk sem működött jól. A két csapat közötti valódi különbséget az jelenti, hogy öt ugyanolyan minőségi embert tudtam becserélni a kispadról, ahogy pedig a BEAC is elkezdett rotálni, kinyílt az olló a két csapat között. Most lesz kis szusszanásnyi időnk, a következő három hetet arra szeretnénk felhasználni, hogy visszamenjünk az alapokhoz, és a lehető legjobban felkészüljünk a playoff további részére. Sok sikert kívánok a BEAC-nak a folytatásra!

TFSE-MTK–TARR KSC SZEKSZÁRD 75–83 (25–19, 21–20, 9–25, 20–19)
Koltai Jenő Sportközpont, 400 néző. V: Montgomery-Tóth C., Varga-Záray, Gruber
TFSE: DÚL P. 20/18, SZABÓ F. 18, Király A., CARTER 15/3, Czinano 2. Csere: Pusztai 3/3, Dúl T. 5/3, Németh A. 5, Burján L. 7/3. Edző: Hegedűs Péter
SZEKSZÁRD: HORVÁTH BERNADETT 11/9, Miklós 5/3, Mányoky R. 4, WESTBELD 25/3, MONROE 15. Csere: Theodoreán 1, Sztanacsev 5/3, KRNJICS 9, Boros J. 8/6. Edző: Zseljko Djokics
Kipontozódott: Sztanacsev (40. p.), Miklós (40. p.), Németh A. (40. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a Szekszárd javára.
Hegedűs Péter: – Egy álommal lettünk ma szegényebbek, csalódott vagyok. Az elmúlt hetekben csak erre készültünk, szerettünk volna a legjobb négy közé kerülni. Négy negyedből hármat tudtunk megnyerni, azonban a harmadik negyedben volt egy olyan blokkunk támadásban, amin nem tudtunk úrrá lenni, ez a mérkőzésbe került. Újabb célt kell találnunk!
Zseljko Djokics: – Nagyon fontos, hogy a játékosok már ismerik egymást, ismerik a taktikát. Dúl Panka nagyon jól játszott, ott folytatta, ahol Szekszárdon abbahagyta. Nagyon nehéz szezon van mögöttünk, sok problémával küzdünk egész évben, büszke vagyok a játékosaimra. Gratulálok a TF csapatának, Magyarországnak van egy nagyon tehetséges edzője Hegedűs Péter személyében.

PLAYOUT
2. mérkőzés
VBW CEKK CEGLÉD–BKG-PRIMA NATURA SZIGETSZENTMIKLÓS 70–56 (28–23, 16–12, 13–8, 13–13)
Albertirsa, 106 néző. V: Nepp, Hervay, Sallai
CEGLÉD: RAKITA 23/9, Czank 8/6, Szirony 8, Shematsi, BARNAI 16. Csere: Szerelem-Kobolák 5/3, FARKAS P. 10/6, Kovács K. Edző: Földi Attila
BKG: BALTKOJIENE 13, Takács 9/9, Koch, Petrenaite 14/12, ALDAZABAL 8. Csere: Rozmán 3/3, Mullings 5, Trehub 4, Bajzáth. Edző: Riskó Dávid
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–13. 8. p.: 22–18. 12. p.: 30–25. 15. p.: 35–32. 20. p.: 44–35. 23. p.: 46–39. 28. p.: 53–41. 32. p: 62-43. 37. p: 69-52
Kipontozódott: Shematsi (37. p.)
Földi Attila: – A női kosárlabda szépségeit és annak ellenkezőit is megéltük ezen a két meccsen. Kerekítve nézve először kikaptunk harminccal, majd most nyertünk tizenöttel. Büszke vagyok a csapatra, mert nagyon nehéz úgy mérkőzést nyerni, hogy előtte az egész szezonban nem nyert a csapat. Most körülbelül mindent betartottunk, amit megbeszéltünk és ez jól sült el. Bízunk benne, hogy tudunk szerdán ismételni.
Riskó Dávid: – Gratulálok a Ceglédnek, ők mentálisan sokkal jobban jöttek ki erre a meccsre. Ugyanaz történt, mint a hazai találkozónkon, csak most fordítva, most ők voltak mentális fölényben, mi pedig szétestünk. Elbíztuk magunkat szerintem, nem voltunk elég alázatosak, elég koncentráltak, pedig ez volt a legfontosabb utasítás az edzéseken és a mérkőzés előtt. Fejben nagyon nagyot kell változtatnunk.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–1