GY. F.GY. F.
2024.03.11. 08:10
Az alapszakasz-elsőség megszerzése mindenki lelkének jót tett (Fotó: Nagy Gábor)
Csupán egy edzéssel és egy videózással készültek a miskolciak a Győr elleni rangadóra, amelyet Lelik Réka bravúros kosara döntött el.

Hattized másodperc elég volt a DVTK Hun-Thermnek, hogy 72–74-ből a saját szempontjából 75–74-et csináljon a Serco Uni Győr otthonában szombaton, így megőrizze veretlenségét, továbbá megnyerje a női élvonal alapszakaszát.

„A terv része volt, hogy megkapom a labdát, de én csak a második opció voltam – idézte fel a Nemzeti Sportnak csaknem a félpályáról hajított győztes kosarát Lelik Réka, a borsodiak hátvédje.  – Sarokdobás lett volna az elképzelés, de ha jó is a passz távolra, odaérhetett volna a védő, így zárás helyett sprinteltem, hogy megkaphassam a labdát. Nagyon kevés időnk volt felkészülni a Győrből, csak egy edzés és egy videózás, próbáltunk tehát azzal foglalkozni, hogy a saját dolgaink rendben legyenek. Ehhez képest jól játszottunk, hibáztunk bőven, ám ez belefért, a találkozó megfelelő volt egymás elleni felkészülésnek a lehetséges szombati Magyar Kupa-elődöntő előtt. Az alapszakasz-elsőség megszerzése mindenki lelkének jót tett, úgy kellett ez a siker, mint egy falat kenyér.”

Az említett újabb párharchoz előbb a negyeddöntőben túl kell jutnia a DVTK-nak a TFSE-n, amely kétszer is megszorongatta a miskolciakat a bajnokságban. Lelik nagyon kellemetlen ellenfélnek tartja a fővárosiakat, viszont úgy véli, ha hasonlóan játszanak, mint általában a hazai Euroliga-mérkőzéseiken, akkor nem lesz gondjuk.

„Az Euroliga-negyeddöntőt elszalasztott lehetőségként éltem meg, csalódott vagyok, mert annyival nem jobb nálunk a Lille, hogy olyan simán nyerjen nálunk, mint szerdán, azonban a harmadik meccsen nem érdemeltünk győzelmet. Ha a saját játékunkat játsszuk, szerintem a miénk az erősebb csapat, de nem akarom elvitatni a rivális érdemét, megharcolt a továbbjutásért. Az olimpiai selejtező sebe begyógyult, nem kattogtam rajta sokat, a helyzeten nem változtatna. A saját életemet nehezíteném meg, egyszer fent, másszor lent, úgy kell fogadnia a sportolónak a kudarcokat, mint a sikereket” – véli Lelik Réka.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I
Serco Uni Győr–DVTK Hun-Therm 74–75 (19–24, 21–14, 14–11, 20–26)
Győr, 800 néző. Vezette: Praksch, Cziffra, Németh P.
GYŐR: Dubei 9/3, DOMBAI 21/3, Carleton 9, Gyöngyösi 6, GOREE 8. Csere: ANIGWE 14, BACH 7/3, Török Á., Molnárová, Hegedűs. Edző: Cziczás László
DVTK: AHO NINA 5/3, Aho T., CHARLES 10/6, M. JOVANOVICS 17/9, A. Tadic 7. Csere: Kányási 11/6, GRIGALAUSKYTE 5, LELIK 17/12, Tenyér 3/3, Oláh. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 4. perc: 13–9, 8. p.: 15–20. 12. p.: 23–30. 14. p.: 30–33. 19. p.: 38–38. 23. p.: 44–38. 27. p.: 47–44. 32. p.: 58–49. 36. p.: 66–64. 39. p.: 68–67
Cziczás László: – Hazai környezetben, irányítóink nélkül is igazi ki-ki mérkőzést tudtunk játszani az Euroligában kiválóan teljesítő DVTK-val. Tanulnunk kell ezekből az utolsó másodpercekben kapott triplákból.
Völgyi Péter: – Kevés időnk volt szerda óta rendezni a sorainkat, de jól kezdtünk, az első játékrészt jobban is zárhattuk volna. A Győr a második félidőben megmutatta erejét, de mi is tudtunk változtatni, és nagyon jó mérkőzésen sikerült veretlennek maradni.