Női kosárlabda NB I: elképesztő hárompontossal nyert rangadót a DVTK Győrben

R. P.R. P.
2024.03.09. 18:54
Lelik Réka hárompontosával lett meg a 17. DVTK-győzelem (Fotó: Nagy Gábor)
A női kosárlabda-bajnokság 16. fordulójának rangadóján a DVTK Hun-Therm az utolsó másodpercben dobott triplával 75–74-re győzött a Serco Uni Győr otthonában.

Rangadóhoz méltó volt a tabellán második Győr és a mind a 16 korábbi meccsét megnyerő DVTK találkozója. A végig szoros csata drámai végjátékot hozott. Mindössze két másodperccel a vége előtt a mezőny legeredményesebbjeként 21 pontig jutó Dombai Réka kétpontos kosárral 74–72-es vezetéshez juttatta a hazaiakat, ám a maradék idő is elég volt a vendég diósgyőrieknek, hogy megfordítsák az állást. Ugyanis Lelik Réka hárompontos kísérlete során a labda behullott a gyűrűbe.

Így a DVTK megtartotta hibátlan mérlegét, idénybeli 17. győzelmével nagy fölénnyel vezeti a tabellát, és egyben meg is nyerte az alapszakaszt.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I
Serco Uni Győr–DVTK Hun-Therm 74–75 (19–24, 21–14, 14–11, 20–26)
Győr, 800 néző. Vezette: Praksch, Cziffra, Németh P.
GYŐR: Dubei 9/3, DOMBAI 21/3, Carleton 9, Gyöngyösi 6, GOREE 8. Csere: ANIGWE 14, BACH 7/3, Török Á., Molnárová, Hegedűs. Edző: Cziczás László
DVTK: AHO NINA 5/3, Aho T., CHARLES 10/6, M. JOVANOVICS 17/9, A. Tadic 7. Csere: Kányási 11/6, GRIGALAUSKYTE 5, LELIK 17/12, Tenyér 3/3, Oláh. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 4. perc: 13–9, 8. p.: 15–20. 12. p.: 23–30. 14. p.: 30–33. 19. p.: 38–38. 23. p.: 44–38. 27. p.: 47–44. 32. p.: 58–49. 36. p.: 66–64. 39. p.: 68–67
Cziczás László: – Hazai környezetben, irányítóink nélkül is igazi ki-ki mérkőzést tudtunk játszani az Euroligában kiválóan teljesítő DVTK-val. Tanulnunk kell ezekből az utolsó másodpercekben kapott triplákból.
Völgyi Péter: – Kevés időnk volt szerda óta rendezni a sorainkat, de jól kezdtünk, az első játékrészt jobban is zárhattuk volna. A Győr a második félidőben megmutatta erejét, de mi is tudtunk változtatni, és nagyon jó mérkőzésen sikerült veretlennek maradni.

Vasas Akadémia–NKA Universitas Pécs 57–70 (13–12, 19–18, 18–14, 7–26)
Pasaréti út, 120 néző. Vezette: Győrffy P., Jakab, Sörlei
VASAS: M. Taylor 6/3, Tóth O., ALLEN 12, Kádár O. 3/3, Salamon Zs. 1. Csere: Boros B. 2, Szerencsés 3, JÁHNI 15/6, Gelei, BUDÁCSIK 11/3, Madár K. 4. Edző: Milos Pavlovics
PÉCS: Laczkó, WALLACE 27/9, M. Williams 4, MÉRÉSZ B. 6, P. WILLIAMS 4. Csere: M. Tadic 7, Weninger 2, Olawuyi 4, Szmailbegovics 11/3, Kiss A. 5, Simon Zs. Edző: Jovan Gorec
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–5. 8. p.: 11–11. 12. p.: 19–12. 15. p.: 28–18. 18. p.: 28–27. 23. p.: 37–32. 28. p.: 41–40. 33. p.: 51–56. 37. p.: 57–62
Milos Pavlovics: – Két kulcspillanatban is hibáztunk védekezésben, így zárkózás helyett ellenfelünk tovább távolodott tőlünk s megakadt a játékunk. Ennek ellenére elégedett vagyok a teljesítményünkkel, hiszen egy ilyen támadóerejű és kiválóan triplázó csapat, mint a Pécs, csak négy hárompontost értékesített, ami a védelmünket dicséri. Ugyanakkor dobott pontjaink számával nem vagyok megelégedve.
Jovan Gorec: – Fontos győzelmet követően érkeztünk Budapestre, és talán éppen ezért egy kicsit könnyelműek voltunk az első félidőben. Hiányzott a pontosság és a keménység, de a meccs végén legjobb játékosunk hátára vette a csapatot, és megnyertük a találkozót. Elismerésem a Vasasnak az itt zajló munkához, hiszen alacsonyabb költségvetéssel tudják felvenni a versenyt a nagyobbakkal.

Sopron Basket–Tarr KSC Szekszárd 60–58 (18–12, 11–19, 17–15, 14–12)
Sopron, 800 néző. Vezette: Földházi, Tóth C., Lengyel
SOPRON: Papp K. 8/3, Böröndy 4, Sitku 5/3, BROOKS 21/3, MOMPREMIER 13. Csere: Toman D. 2, Varga A. 7/3, Kókai, Szikszai. Edző: Gáspár Dávid
SZEKSZÁRD: Horváth B. 3/3, Boros J. 4, Miklós 7, WESTBELD 14/6, Monroe 12. Csere: Mányoky 5/3, SZTANACSEV 6, Krnjics 4, Bernáth 3, Theodoreán. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–2. 8. p.: 14–9. 12. p.: 18–16. 15. p.: 18–21. 18. p.: 21–28. 22. p.: 33–31. 25. p.: 35–36. 28. p.: 40–43. 32. p.: 46–46. 35. p.: 51–48. 38. p.: 53–52
Kipontozódott: Miklós (37. p.)
Gáspár Dávid: – Ahogy a szurkolóink is skandálták a lelátón, megfogyatkoztunk, de össze nem törtünk! Nem vettünk vissza az edzésszámból, a minőségből. Az első félidő tizenhét eladott labdája után a következő húsz percben már csak négy ilyen hibánk volt. Büszke vagyok a lányokra, hogy lehiggadtak, jobb döntéseket hoztak, és úgy játszottak a szekszárdiak szervezett és agresszív védekezése ellen, ahogy kell. Egy utolsó másodpercekben elért kosárral nyerni mindig felemelő érzés.
Djokics Zseljko: – Harcos meccs volt, mindkét csapat beletett mindent. A Sopron két fontos embere nélkül játszott, de így is sok jó játékosa van, közülük is ki kell emelnem Jelena Brooksot, aki extraklasszis, és vitte a vállán a soproni csapatot. Kicsit sajnálom, hogy kikaptunk, a végjátékban zónáról akartunk emberfogásra váltani, és szükség esetén faultolni, de ott sem tettük meg, és kosarat kaptunk. Ez elszomorít, mert lehet hibázni, de a megbeszélt taktikai elemeket, edzői tanácsokat követni kell.

E.ON ELTE BEAC–VBW CEKK Cegléd 85–79 (24–24, 27–15, 17–15, 17–25)
Budapest, Gabányi László Sportcsarnok, 250 néző. Vezette: Csabai-Kaskötő, Nyilas, Rózsavölgyi
BEAC: K. Morgan 12/3, ANGYAL B. 29/6, Katona B. 5/3, TÓTH F. 16/3, OZOLA 12/3. Csere: Juhász A., Milkovics 6/6, Drahos 5/3, Zsámár L. Edző: Mészárosné Kovács Andrea
CEGLÉD: CARR 21/3, Rakita 4, CZANK 6/3, Shematsi 10/6, BARNAI 15. Csere: Farkas P. 6, SZIRONY 11/3, Horváth Boglárka 1, Kovács K., Szerelem-Kobolák 5/3, Andi. Edző: Földi Attila
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–9. 8. p.: 18–21. 13. p.: 29–29. 18. p.: 49–35. 22. p.: 58–41. 27. p.: 63–48. 33. p.: 72–54. 38. p.: 80–73. Kipontozódott: Czank (39. p.)
Mészárosné Kovács Andrea: – Továbbra sem védekezünk úgy, ahogy szeretnénk. Szerencsére Angyal Barbi régi önmagát is felülmúlva megmentette a támadásainkat, de a védekezésünket rendbe kell tenni, ahogy a mezőnymunkában is javulnia kell a csapat nagy részének. Ezen igyekszünk változtatni az idény hátralévő részében.
Földi Attila: – Bár a végeredmény jól néz ki, a második negyedet nagyon elrontottuk, a harmadikban majdnem egál negyedet játszottunk, de valójában a negyedikben tudtuk addig forgatni a védekezést, hogy tudjunk egy kis zavart okozni a BEAC támadójátékában. Ki kell emelni Angyal Barbit, aki az első félidőben gyakorlatilag egyedül vert meg minket.