Férfi kosár NB I: a Falco lelépte a Körmendet; négy hazai siker

2023.12.16. 20:08
A tíz pontig jutó Malik Morgan sem tudott lendíteni a körmendiek játékán (facebook.com/EgisKormendOfficial, archív)
A férfi kosárlabda NB I 12. fordulójának szombati, telt házas rangadóján a Falco egy negyed után még hátrányban volt, de végül nagyon simán, 101–65-re győzött Körmenden. A később kezdődött meccseken viszont négy hazai siker is született.

A vasi el Clásicónak is nevezett Körmend–Szombathely rangadónak egy 21–19-es első negyeddel adták meg az alaphangját a csapatok. A második játékrész elején azonban 26–23-ra már a bajnokságban első helyen álló Falco vezetett és a vendégek a nagyszünetig 43–32-re meg is léptek, úgy, hogy a második negyedben csak 11 pontot „engedélyeztek” a hazaiaknak.

Innentől pedig már nem is volt újabb fordulat a mérkőzésben, a harmadik negyedben szétestek a hazaiak, 57–36-nál már 21 ponttal vezettek a szombathelyiek és az utolsó játékrész 71–51-es vendégvezetésnél kezdődött, és egyedül az maradt a kérdés, eljutnak-e a végére 100 pontig. Eljutottak, 101–65-re nyert a Falco, amelyből öten is tíz pont fölött zártak, Perl Zoltán és Matthew Tiby 18-18-cal (ők voltak a legeredményesebb dobók).

A 18 órakor kezdődött meccsek közül az Alba Fehérváron a második negyedben hagyta faképnél a Zalaegerszeget és győzött 103–76-ra. Otthon nyert az Atomerőmű SE az Oroszlány, illetve a Honvéd a DEAC ellen. A Kecskemét viszont Kaposváron nyert 11 ponttal. A játéknap utolsó mérkőzésén pedig a Pécs hazai pályán a második félidei jó játékával megverte a Szolnokot.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
14. FORDULÓ

EGIS KÖRMEND–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 65–101
(21–19, 11–24, 19–28, 14–30)
Körmend, 2000
néző. V: Praksch, Goda, Ádám
KÖRMEND: Morgan 10/6, Takács 7, Ferencz 5/3, Durázi 2, TOLBERT 13. Csere: DJOGO 16/3, Sylla 5, Kiss M. 2, Schmera 2. Herceg, Geröly 3/3. Edző: Kocsis Tamás
SZOMBATHELY: PONGÓ MARCELL 14, Tanoh Dez 10/3, BENKE 12/9, TIBY 18/6, Keller Á. 5/3. Csere: PERL 18, Barac 6, Krivacsevics 4, Jordano 11/9, Verasztó 3/3, Takács Z., Pot. Edző: Milos Konakov
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–3. 7. p.: 16–17. 12. p.: 23–26. 15. p.: 26–34. 18. p.: 30–39. 24. p.: 36–53. 27. p.: 45–68. 33. p.: 52–80. 37. p.: 60–93
Kocsis Tamás: – A Falco nagyon jó csapat és ezt ezen a meccsen is bizonyította. Gyakorlatilag értékelhetetlen, amit mi bemutattunk a pályán, a játék minden elemében gyengén teljesítettünk. Ez elsősorban az én felelősségem, de a játékosoknak is el kell gondolkodni azon, hogyan lehet kimászni ebből a gödörből. Fontos mérkőzés előtt állunk, a Pécs elleni találkozót meg kell nyernünk.
Milos Konakov: – Büszke vagyok a csapatomra, a játékosok az első percektől az utolsóig betartották a taktikai utasításokat, fegyelmezetten, motiváltan játszottak. Különösen a védekezésünkkel vagyok elégedett, eredményesen semlegesítettük az ellenfél kiemelkedő pontszerzőit, és a palánkok alatt is hatékonyak voltunk. Jó ritmusban támadtunk, gyors indításokból könnyű kosarakat szereztünk.

ARCONIC-ALBA FEHÉRVÁR–ZALAKERÁMIA ZTE KK 103–76 (25–21, 31–19, 30–23, 17–13)
Székesfehérvár, 1200
néző. V: Kapitány, Minár, Kapusi
FEHÉRVÁR:
Chambers, Kass 6/6, Barnett 21/15, PHILMORE 20/6, DICKEY 17. Csere: VOJVODA 12, Balogh M. 3/3, ROBERTS 17/6, Takács Milán 4/3, Takács Martin, Kiss B., Góbi M. 3/3. Edző: Alejandro Zubillaga
ZALAEGERSZEG : HICKS 29/12, MISULA 16/6, Keller I. 5, Lekunas, Csuti 13. Csere: Szalay 7/3, Makkos 1, Simó 5/3, Tóth B., Gerencsér. Edző: Lubomir Ruzicka
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–2. 8. p.: 17–11. 12. p.: 28–24. 15. p.: 34–29. 18. p.: 46–37. 22. p.: 63–46. 25. p.: 74–54. 28. p.: 79–56. 32. p.: 89–65. 35. p.: 94–67. 38. p.: 98–74
Kipontozódott: Csuti (27. p.)
Alejandro Zubillaga: – Azzal mindenki tisztában volt, hogy a Zalaegerszeg meglehetősen szűk rotációval érkezett, nagyon sok fiatal játszott náluk. Ennek ellenére még mindig van a játékunkban olyan elem, amelyben fejlődni kell, de abban egészen biztos vagyok, hogy a bajnokság második felében is keményen fog dolgozni a csapatom.
Lubomir Ruzicka: – Nem voltunk könnyű helyzetben, pénteken is csak tízen tudtunk edzeni, ráadásul ebben még olyanok is benne voltak, akik végül nem tudtak velünk jönni. A keret ötven százaléka esett ki, úgy éreztem magam, mintha egy Forma–1-es autó egy Skodával versenyezne. Küzdöttünk, az első tizenöt percben kifejezetten jól játszottunk, de a második negyed utolsó öt percében előjöttek a hibáink, amelyek miatt az Alba el tudott lépni.

ATOMERŐMŰ SE–MVM-OSE LIONS 95–82 (24–21, 23–22, 26–14, 22–25)
Paks, 800
néző V: Benczur, Frányó, Kovács Nimród
PAKS: IHRING 23/15, White 11/6, NICHOLSON 20/9, WRIGHT JR. 14/3, Radics. Csere: Wooten 2, Géringer 8/6, Kucsora 5/3, Kovács Á 9/6. Dorogi 3, Sövegjártó, Kékesi. Edző: Sebastjan Krasovec
OROSZLÁNY: Ruják 7, Szabadfi 7/3, Avelon 8/6, Polutak 8, THOMAS 20. Csere: GHOLSTON 31/3, Balsay 1, Gáspár, Árva-File. Edző: Simon Petrov
Sebastjan Krasovec:
– Nagyon fontos győzelmet arattunk. Jól játszottunk, el tudtunk húzni húsz ponttal, ezt több-kevesebb sikerrel tudtuk tartani. Jól védekeztünk és támadtunk.
Simon Petrov: – Köszönjük a szurkolóknak hogy ilyen sokan eljöttek. Tudtuk, hogy az ASE kemény ellenfelünk lesz, sajnos sokat hibáztunk, ami megbosszulta magát, ezeket a hibákat ki kell javítanunk.

BUDAPESTI HONVÉD SE–DEAC 80–60 (22–19, 17–17, 17–15, 24–9)
Ludovika Aréna, 700
néző. V: Földházi, Nyilas, Horváth Cs.
HONVÉD: I. BROWN 36/15, HAJDU P. 12/12, Djokovics 7/3, HENRY 8, Peringer. Csere: Wesson 6, Kopácsi 2, FILIPOVICS 9, Reizinger, Major. Edző: Zlatko Jovanovics
DEBRECEN: Edwin 4, Hőgye 2, DRENOVAC 22/6, Williamson 5, BULJEVIC 13. Csere: T. Tadics2, Mócsán 12/9, Ságodi. Edző: Andjelko Mandics
Kipontozódott: Henry (39. p.)
Zlatko Jovanovics: – Ezt a győzelmet Bazsó Brúnónak szeretnénk ajánlani, akinek a családjában tragédia történt a héten. Nem beszéltünk erről, de nagyon nehéz hét van mögöttünk, ezért volt különösen fontos, hogy Brúnó itt volt velünk. Igazi harcos, igazi kapitány. Úgy gondolom, a jó védekezés eredménye a győzelem.
Andjelko Mandics: – Szoros mérkőzést vártunk, de álmosan, lassan kezdtünk. Ennek ellenére a negyedik negyed elejéig versenyben voltunk, ott azonban szétestünk. Támadásban ötlet nélkül játszottunk, sajnos ez nem először történt meg. Nem az a baj, hogy kikaptunk, hanem az, hogy hogyan. Így nem lehet szétesni, mint a negyedik negyedben tettük.

KOMETA KAPOSVÁRI KK–DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT 86–97 (14–27, 22–21, 28–19, 22–30)
Kaposvár Aréna, 1100
néző, V: Mészáros B., Makrai M., Németh P.
KAPOSVÁR: Paár 7/6, Eaddy 9/3, JACKSON 13/3, Koprivica 14, Abell 15/12. Csere: KRNJAJSKI 12/6, Puska, Fazekas 4, Halmai 7/3, Bogdán 5/3. Megbízott edző: Szőke Balázs
KECSKEMÉT: Bogues 6, Ivkovics 3, SINIK 24/12, KARAHODZSICS 15, DRAMICANIN 24/9. Csere: Kucsera 6/6, Tóth B. 5/3, Wittmann 14/6. Edző: Ivkovics Sztojan
Szőke Balázs: – Jól kezdtünk, de az eladott labdáinkat könyörtelenül megbüntette az ellenfél. Úgy éreztem, hogy nem hiszünk abban, amit védekezésben csinálunk. Az első és a negyedik negyedben majdnem hatvan pontot kaptunk, ami nagyon sok. Futottunk az eredmény után, és a harmadik játékrészben visszajöttünk a mérkőzésbe. A zárónegyedben viszont rossz döntéseket hoztunk, a védekezésünk minőségéről nem is beszélve.
Ivkovics Sztojan: – Dühös vagyok, mert a védekezésünk nem volt jó, így nem szabad kosárlabdázni. Hosszú út áll előttünk, a célunk pedig nem más, mint a bennmaradás. Most hiányzott egy fontos láncszem, az egyik amerikai légiós, így kevesebben voltunk. Egy szimpatikus csapattal játszottunk, a fiatalok pedig hozzá tudtak tenni a győzelemhez, aminek külön örülök. A játékon van mit javítani, a győzelem viszont boldoggá tesz.

NKA UNIVERSITAS PÉCS–NHSZ-SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ 94–86 (20–27, 19–19, 28–24, 27–16)
Pécs, 700
néző. V: Győrffy, Török D., Söjtöry
PÉCS:
Kerpel-Fronius G. 2, Benke K., Herger, DURMO 24/3, MANJGAFIC 23/9. Csere: Hockerup-Fischer 2, Kovács P. 7/3, NIKOLIC 21, Luzaic 1, MELEG 14, Lados. Edző: Goran Tadics
SZOLNOK: PONGÓ MÁTÉ 18/6, EADS 14/3, Little 6, Lukács N. 4/3, Révész 4. Csere: WIGGINS 17, Rudner 5/3, Thomas 13/6, Pallai 5/3. Edző: Szarvas Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–9. 6. p.: 11–17. 13. p.: 22–31. 17 p.: 28–41. 23. p.: 42–55. 26. p.: 52–59. 33. p.: 71–76. 37. p.: 82–81
Goran Tadics: – Mindig csapatként kell játszanunk. Fontos a rotáció, hiszen hosszú az idény. A következő hazai meccsünkön a Falcót fogadjuk, szintén nehéz összecsapás lesz, a Szombathely vezeti a tabellát, alaposan fel kell készülnünk.
Szarvas Gábor: – Az edzőváltás és a sérült irányító ellenére is fel tudtunk készülni a találkozóra. Sokáig jól működött, amit elképzeltünk. Azonban a végjátékban sok volt az eladott labdánk, és előjöttek a pécsi karakterek.