A Soproni Tigrisek csapata nyerte a kerekesszékes kosárlabdázók Magyar Kupáját.
A Magyar Paralimpiai Bizottság honlapjának beszámolója szerint a tornára Kecskeméten került sor, az előző bajnokság első és negyedik, valamint második és harmadik helyezettje játszott a döntőbe jutásért.
Mivel a pécsi PEAC PTE Rolling Basket csapata a verseny előtt jelezte, hogy sérülések miatt nem tudja betartani az előírt sérültségi ponthatárt, így eldőlt, hogy erről az ágról a tavalyi bajnok Törekvés SE kerül a fináléba. A másik mérkőzésen a Soproni Tigrisek 62–44-re nyert a DVTK ellen.
A döntőben a bajnoki ezüstérmes Sopron 65–31-re diadalmaskodott.
A díjakat a rendezvény két házigazdája, Ivkovicsné Béres Tímea és Ivkovics Sztojan volt szövetségi kapitány adta át.
Legfrissebb hírek

Maronka Zsombor: Mindenki a legjobb formájában érkezett
Kosárlabda
2026.06.25. 07:59

Külön szektor a magyar B-középnek a MET Arénában
Kosárlabda
2026.06.16. 18:04

Somogyi Ádám: Óriási motivációval érkezem a Bilbaóhoz!
Kosárlabda
2026.06.15. 07:03

Forray Gábor: Mi nem ígérgetünk felelőtlenül
Kosárlabda
2026.06.14. 13:37

Tóth Ádám: Ezt a kiesést sohasem lehet feldolgozni
Kosárlabda
2026.06.02. 12:12
Ezek is érdekelhetik


