Férfi kosár: Madridban is nyert, söpréssel bajnok a Barca

K. Zs.K. Zs.
2023.06.20. 23:44
A Barcelona 93–82-re legyőzte Hanga Ádám csapatát, az Euroliga-győztes Real Madridot a spanyol férfi kosárlabda-bajnokság döntőjének kedd este Madridban lejátszott harmadik mérkőzésén, így 3–0-s összesítéssel megnyerte a párharcot, és elhódította a bajnoki trófeát.

A döntő harmadik mérkőzése is szoros csatát hozott, de a második félidőben többnyire a Barcelona vezetett, és nem is engedte ki kezéből az előnyt. Jan Vesely 19, Nikola Mirotic 14 pontot szerzett a vendégcsapatban, a hazaiaknál Walter Tavares 19 ponttal volt a legjobb.

Hanga Ádám 11:37 percet játszott, négy pont és három lepattanó került a neve mellé.

A döntő legjobbjává (MVP) Nikola Miroticot választották.

A katalán együttes története 20. bajnoki címét szerezte meg, ezt megelőzően legutóbb a 2020–2021-es idényben – még Hangával a soraiban – diadalmaskodott.