Férfi kosár: Hangáék kikaptak, a Barca a diadal kapujában

K. Zs.K. Zs.
2023.06.18. 21:02
Nikola Miroticnak remek napja volt (Fotó: AFP)
Hanga Ádám csapata, a Real Madrid 86–85-re kikapott a Barcelonától vasárnap este, a katalán csapat összesítésben 2–0-ra vezet a spanyol férfi kosárlabda-bajnokság döntőjében, azaz már csak egy sikerre van szüksége a bajnoki cím elhódításához. A párharc kedden Madridban folytatódik.

Az első félidőt négypontos előnnyel zárta a Barca, amely a folytatásban is sokáig kézben tartotta az irányítást, ám a negyedik negyed elején jött a fordulat: 15–3-as rohanással 80–74-re meglépett a Real. Nikola Mirotic egy triplával életre keltette a Barcát, és ő volt az is, aki a végjátékban két büntetővel újra a hazaiakat juttatta előnyhöz (84–83). Sergio Llull is bevert két szabaddobást, majd öt másodperccel a vége előtt Nicolás Laprovíttola is – ezekkel nyert 86–85-re a katalán csapat.

Hanga Ádám 12:50 percet játszott, két pont, egy-egy lepattanó és assziszt került a neve mellé.

Mirotic 25 ponttal vezette győzelemre a Barcát, Jan Vesely 18, Nikola Kalinics és Laprovíttola 10-10 pontot szerzett, a Realban Mario Hezonja (18), Llull (15) és Walter Tavares (13) volt a legponterősebb.

Ha a következő két mérkőzés valamelyikét megnyeri a Barca, akkor ez volt Mirotic utolsó hivatalos meccse a barcelonai közönség előtt, ugyanis néhány napja kész tényként kezeli a spanyol sajtó: a klub nem hosszabbít szerződést a legendás kosarassal. A Palau Blaugrana közönsége ezért is érezte úgy, hogy jár az óriási ünneplés a vasárnapi csata hősének.