Férfi kosárlabda Ek: dudaszós triplával kapott ki a Körmend

2022.10.19. 20:49
A portugálok örülhettek a végén (Fotó: FIBA)
Az Egis Körmend hazai pályán egy dudaszós triplával kikapott a portugál Sportingtól szerdán a férfi kosárlabda Európa-kupa 2. fordulójában, ezzel továbbra is nyeretlen.

A magyar bajnoki ezüstérmes vasiak egy hete Finnországban kezdték meg az Ek-szezont, ahol 77–62-es vereséget szenvedtek a Karhu vendégeként. A Sporting szintén vereséggel rajtolt, otthon 24 ponttal alulmaradt a lengyel Wloclawekkel szemben.

Antonisz Konsztantinidesz vezetőedző együttese az NB I-ben három forduló után 1/2-es győzelmi mérlegnél tart úgy, hogy vasárnap egyetlen ponttal, 75–74-re kapott ki a vendég Kecskeméttől.

A szerdai nyitó negyed igazi pontzuhatagot hozott, 59 pontot láthattak a Körmend Aréna nézői, közben a Mike Moore vezette hazaiak már 10 ponttal is elhúztak. A folytatásban csökkent a tempó, a portugálok kerültek előnybe, de Ferencz Csaba bedobta negyedik tripláját, és a nagyszünetben 59–53 állt az eredményjelzőn.

Fordulás után rákapcsoltak a vendégek, és a 34. percben már ők voltak előrébb, főként az alaszkai születésű, de már portugál válogatott Travante Williams révén. A 77–75-ről induló záró szakasz izgalmasan alakult, a tavaly Ek-negyeddöntős Sporting hat ponttal meglépett, de Moore megszerezte 21. pontját, és az utolsó perc 94–93-mal kezdődött. Négy pontra nőtt a távolság, mígnem tíz másodperccel a vége előtt a rivális egy triplával felzárkózott (97–96). Marjan Cakarun csak egy büntetőt dobott be, amit drágán megfizettek a vasiak, mivel a túloldalon Marcus LoVett dudaszós triplájával végül a portugálok nyertek.

A Körmend egy hét múlva a Wloclawekhez látogat.

FÉRFI EURÓPA-KUPA
2. FORDULÓ, G-CSOPORT

EGIS KÖRMEND–
SPORTING CP (portugál) 98–99 (28–31, 31–22, 18–22, 21–24)
Körmend. 450néző.Vezette:Velikov (bolgár). Perlic (horvát). Cavar (bosnyák)
KÖRMEND:CHAMBERS18/6,Mitchell10/3,FERENCZ16/15,MOORE21/9,Omenaka11.Csere:Cakarun3,Doktor, Parrish8/6,Durázi11/3,Kiss M.Edző:Andonisz Konsztandinidesz
SPORTING:LOVETT21/12,Armwood5/3,WILLIAMS18/6,Loncovic3/3,Femandes9.Csere:Radics10,Fenner12/6,VENTURA12,A. Monteiro, R. Monteiro9/3.Edző:Pedro Nuno Monteiro
Az eredmény alakulása.3. p.:6–6.6. p.:24–14.8. p.:24–24–18.12. p.:30–33.15. p.:40–44.17. p.:51–49.24. p.:67–67.27. p.:75–75.33. p.:80–80.37. p.:92–93.
Kipontozódott:Williams (39. p.)
Kiállítva:Kiss Mátyás (22. p., egy sportszerűtlen és egy technikai hiba)
Andonisz Konsztandinidesz:– Nagyon kellemetlen ellenfél volt a Sporting, gyorsan, lendületesen játszott és különösen a második félidőben nagyon jól védekezett. Kitartóan kellett koncentráltunk, sajnos a végére fejben elfáradtunk. De továbbra is keményen dolgozunk, nem szabad, hogy ezek a vereségek elvegyék a kedvünket.
Pedro Nuno Monteiro:– Tudunk ennél sokkal jobban is játszani, sajnos most sokat hibáztunk, de a végjátékban szerencsénk volt. Mi is új csapatot építünk. Sok gyakorlásra, játékra van még szükségünk. Voltak olyan időszakok a találkozón, amikor rosszul reagáltunk az ellenfél taktikájára. Örülök, hogy sikerült megnyernünk a mérkőzést.

További eredmény:Anwil Wloclawek (lengyel)–Karhu Basket (finn) 88–89

Az állás:1. Karhu 4, 2. Wloclawek 3 (201–178), 3. Sporting 3 (178–201), 4. KÖRMEND 2 (160–176)