Férfi kosár NB I: Alba-sikerrel indult a bronzcsata

K. Zs.K. Zs.
2022.06.15. 19:45
Lukács Norbert 17 ponttal járult hozzá a fehérvári győzelemhez (Fotó: Fejér Megyei Hírlap/Fehér Gábor)
Az Alba Fehérvár hazai pályán 90–70-re legyőzte a Kecskemétet a férfi kosárlabda NB I bronzcsatájának szerdai nyitányán. A nagyszünetben két ponttal még a KTE vezetett, azonban a harmadik negyedben nagyot futott a fehérvári csapat, ami döntőnek bizonyult. A második mérkőzést szombaton Kecskeméten játsszák le – ha ott is hazai siker születik, harmadik meccs dönt a bronzéremről Székesfehérváron.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
A 3. HELYÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
ALBA FEHÉRVÁR–DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT 90–70 (26–18, 16–26, 25–11, 23–15)
Székesfehérvár, 1800
néző. V: Cziffra, Győrffy P., Györfy R.
ALBA: Pongó Marcell 2, Vojvoda 9/3, LUKÁCS N. 17/9, FAKUADE 13/3, SH. DAVIS 15/3. Csere: Stark 7/3, Takács Milán 6, L. Smith 8, SZABÓ ZS. 5, Omenaka 8, Kass, Góbi. Edző: Matthias Zollner
KECSKEMÉT: Jaramaz 10/3, Ivkovics 3/3, Milutinovics 7/3, Kucsera, KARAHODZSICS 15. Csere: TÓTH BARNA 13/6, WITTMANN 20/18, Kiss D. 2, Tóth P., Tóth Balázs, Botka. Edző: Forray Gábor
Az eredmény alakulása. 1. perc: 2–3. 4. p.: 11–3. 6. p.: 15–8. 8. p.: 26–14. 12. p.: 28–23. 15. p.: 36–30. 17. p.: 40–35. 20. p.: 42–44. 24. p.: 46–47. 26. p.: 56–49. 30. p.: 67–53. 33. p.: 74–60. 36. p.: 84–68
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 az Alba javára
Matthias Zollner:
– Az eredménynek természetesen örülök, megérdemelten nyertünk. Három negyeden át kimondottan jól játszottunk, mindössze a második tíz percben nem teljesítettünk megfelelően. Az első lépést megtettük, jól harcoltunk, egy nullára vezetünk a párharcban. Szombaton szeretnénk lezárni a bronzcsatát, elképzelhető, hogy Kecskeméten kicsivel jobb játék kell majd a sikerhez.
Forray Gábor: – Nem fért kétség az Alba győzelméhez, ezúttal fejet kellett hajtanunk a nagyobb tudás előtt. Hozzáteszem, egy félidőn át jobban játszottunk, megérdemelten vezettünk. Elismerésem a saját együttesemnek is, különösen a fiataloknak, akik ezúttal sem voltak megilletődöttek. A rájátszásban mindegy, hogy egy ponttal veszítesz, vagy mondjuk harminccal. A hazaiak vezetnek, nekünk a szombati meccs sem lesz könnyű, de mindent megteszünk, hogy jövő héten is pályára léphessünk Fehérváron.