Bravúros győzelmet aratott a Sopron a 2006-os győztes ellen

2008.11.12. 19:41
A „legmagyarabb külföldi” euroligás csapat látogatott szerda kora este a magyar bajnokhoz: a női kosárlabda Euroliga 5. fordulójában a Sopron a Béres Tímeával és Fegyverneky Zsófiával felálló cseh Brnót fogadta. A négy forduló után azonos mérleggel (2–2) álló két csapat közül végül a Sopron került lépéselőnybe, miután 68–65-re győzött.
Bravúros győzelmet ünnepelhetett a soproni hölgykoszorú a Brno ellen
Fotó: NS-archív

ÓV A BRNO

A lefújást követően a meccs során többször is feldúltan reklamáló brnóiak jelezték, hogy megóvják a mérkőzést, mivel a játékvezetők kétszer is a kárukra tévedtek. Először rosszul fújtak be egy palánk alatti 3 másodpercet, másodszor pedig egy időkérés után – a csehek szerint tévedésből – a Sopronnak adták a labdát.
Hatalmas szüksége volt a győzelemre mind az MKB-Euroleasing Sopronnak, mind a Gambrinus Brnónak a női kosárlabda Euroliga B-csoportjában: a szextettben ugyanis a 2. és az 5. hely között álló csapatok elkezdték jó alaposan körbeverni egymást…

Nos, az első két negyedben egyik csapat sem került közelebb a patthelyzet feloldásához. A 2006-os Euroliga-győztes Brno az első és a második játékrészben is megugrott néhány ponttal, de a hazai zöld-sárgák mindannyiszor vissza tudtak kapaszkodni.

28–34-nél Székely Norbert meglehetősen indulatosan „osztotta ki” tanítványait védekezési hibáik (és az ezek következtében beszedett hármasok) miatt, és a feddés használt: a Sopron a szünetben 34–34-es állással mehetett pihenőre, elsősorban Horti pontjainak köszönhetően.

A magyar bajnok játékosai parádésan lepattanóztak, cserébe – főleg kintről – rosszul céloztak (1/7 volt a triplamutató), így aztán volt min javítani a meccs második felére.

A harmadik negyed szokásos módon (kihagyott soproni hármas, majd Horti-dupla) folytatódott, majd a pontosabb befejezéseket produkáló Brno kicsit megint el tudott lépni. Székely Norbert 2:34-el a negyed vége előtt időt kért, és megint lett ennek eredménye: Holt és MacLeod is beszórt egy hármast, a soproniak pedig 49–44-es előnybe kerültek a hajrá előtt. Mellesleg a vendégedző Jan Bobrovsky majd’ felrobbant a játékvezetői ítéletek miatt…

A hazaiak Milovanovics sarokból eleresztett triplájával, majd egy káprázatos gyors indítással már héttel elléptek, jött is a cseh időkérés hat perccel a vége előtt. Nem használt: MacLeodot képtelenség volt tartani, két perccel a lefújás előtt pedig 65–59-es soproni előnyt mutatott az eredményjelző.

MacLeod triplájával már kilenc volt az előny, de 68–61 után a Sopron ajándéklabdákat adott a brnóiaknak az utolsó fél percben. A Gambrinus fel is jött háromra – de ennél tovább már nem jutott, a „hűség városának” hűségesei pedig szép győzelmet ünnepelhettek.

SZÉKELY SZERINT A CSAPATEGYSÉG DÖNTÖTT

„Meg tudtuk törni a Brnót a harmadik negyed közepén, mindig volt olyan játékos, aki átsegítette a csapatot a holtponton. Csapatként lehetett csak megverni a Brnót, ha az egyéni képességek döntenek, biztosan nem győzünk. Nagy gratuláció a közönségnek és a csapatnak is” – értékelt Székely Norbert, a Sopron szakvezetője.

„Volt esélyünk, de a bírói felfogás érdekes volt… Fordulópont volt, mikor időkérésünk után nem mi jöttünk, hanem a Sopron. Mostanában nem játszunk jól, hiányzik az afrikai légiósunk, ráadásul sok a sérült. Nem érdemes beszélni a bíráskodásról: a játék döntött” – nyilatkozta a Brno játékosa, a hat pontot szerző Béres Tímea.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA

B-CSOPORT, 5. FORDULÓ
MKB-EUROLEASING SOPRON–GAMBRINUS SIKA BRNO 68–65 (22–22, 12–12, 15–10, 19–21)
Sopron, 1000 néző
V: Gijansanti (olasz), Grigoras (román), Vecerskis (litván)
SOPRON: MACLEOD 17/12, Honti 4, EÖRDÖGH 9/3, MILOVANOVICS 13/3, HORTI 12
Csere: Horváth Zs., Holt 7/3, Krivacsevics 6, Hadarics
BRNO: Horaková 13/3, ZIRKOVÁ 9/3, VITECKOVÁ13/6, Béres 6, KULICHOVÁ 6
Csere: Fegyverneky 2, Jansone 12/3, Whitmore 4, Stehlíková
Az eredmény alakulása: 3. p.: 6–5. 8. p.: 18–19. 15. p.: 26–27. 17. p.: 28–34. 19. p.: 32–34. 23. p.: 39–38. 27. p.: 41–44. 29. p.: 47–44. 32. p.: 52–46. 35. p.: 59–57.