Jégkorong: hat gólt ütött az Újpest – nagy zakót kapott!

B. L.B. L.
2019.11.23. 20:41
A Corona Brasov gólfesztivált rendezett az Újpest ellen, az erdélyi csapat 11–6-ra győzött. A listavezető Csíkszereda hosszabbításban verte meg a címvédő Ferencvárost.

A brassóiak alaposan bekezdtek, 140 másodperc után már két góllal vezettek, majd Sikorcin Ladislav szépítése után Samuel Labrecque visszaállította a közte kettőt (3–1). A második harmad elején már volt közte négy is (5–1), de az újpestiek a 31. percben egy gólra visszakapaszkodtak, jött is az időkérés (6–5). Az intelmek hatottak, Wacey Rabbiték hatot vágtak sorozatban, az utolsó percben már csak szépíteni tudott az Újpest (11–6).

A nap rangadóján az éllovas Csíkszereda Fodor Csanád révén a 13. percben szerzett vezetést, de a címvédő Ferencváros még ebben a harmadban egyenlíteni tudott. A csendes második húsz perc után a harmadik felvonásban aztán Rokaly Szilárd és Rodney Pelley korai góljával 3–1-re elhúzott a házigazda, de a nagyon aktív Anssi Rantanen vezérletével egyenlített a Fradi. A ráadás nem tartott sokáig, 72 másodperc után Joshua Shalla döntött (4–3).

JÉGKORONG
ERSTE LIGA
SC CSÍKSZEREDA (romániai)–FTC-TELEKOM 4–3
(1–1, 0–0, 2–2, 1–0) – h. u.
Csíkszereda, 1950 néző. V: Gergely L., Sikó, Péter V. (romániaiak)
CSÍKSZEREDA: Szamankov – Papp Sz., Salló A. – Gecse, Kuljas – Győrfy, Láday – Becze T. (1), Rokaly Sz. 1, Taratuhin – Brophey (1), McLean, SHALLA 1 (1) – Bíró T. (1), Fodor Cs. 1, PELLEY 1 (1) – Casaneanu, Horváth L., Rokaly N. Edző: Jason Morgan
FTC: Arany – RANTANEN 2, Tóth Gergely – Jászai, Kärmeniemi – Hegyi Á., Sarcia – Boros – Nagy G. (1), Pavuk, Tóth A. (1) – KULMALA 1 (1), Switzer (1), Tóth Richárd – Farkas L., Roczanov, Tóth Gergő – Hajós, Pozsár, Tóth Renátó. Edző: Fodor Szabolcs
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Kapura lövések: 39–30

CORONA BRASOV (romániai)–ÚJPEST 11–6 (3–1, 6–4, 2–1)
Brassó, 850 néző. V: Csomortáni (romániai), Ivanov (szerb), André (romániai)
BRASOV: Polc – Armstrong (1), Stephenson (1) – Labrecque 1, Bors – Mihály E., Bíró O. (2) – Gajdó T., Haraga – Fowlie 1, Brown (1), RABBIT 3 (1) – Molnár Zs. 1, Gliga 1, Bíró G. (1) – PÉTER B. 2 (1), TRANCA 1 (3), Zsók (1) – Gajdó B., Constantin 1 (1), Bíró M. Edző: Július Pénzes
ÚJPEST: Duschek – Varga A., Kovács Attila – Carlson, Nagy N. 1 – Kiss-Rusk, Pokornyi 1 – Godó, Sikorcin 1, E. Pance (1) – DI DIOMETE 2 (1), Reed 1 (1), VINCZE P. (3) – Henderson, Nemes, Kovács S. (1) – Horváth Á., Miluskin. Edző: Baróti Zsolt
Kiállítások: 18 perc+végleges fegyelmik (Armstrong, Fowlie), ill. 28 perc+végleges fegyelmi (Kiss-Rusk, Henderson)
Kapura lövések: 64–37
Ondrej Rusnák (másodedző): –
Elég vad meccs volt, senki sem számított ilyen eredményre, mert az Újpest ellen szoros mérkőzéseket szoktunk játszani. Az első félórában most is hasonlóan alakult, de aztán Tőke védett egy nagyot, utána gyorsan belőttük a hetediket, és onnan kontrolláltuk az eseményeket. Nagyon elégedettek vagyunk, jó hangulatban indulunk majd a következő magyarországi túránkra.
Baróti Zsolt: – A Brassó jól hokizott, mi pedig csalódást keltően. Elfogadhatatlan egy ilyen teljesítmény, rengeteg egyéni hibát követtünk el, borzasztóak voltunk a védekező harmadban: folyton késésben voltunk és lusták, hagytuk, hogy annyiszor találjon be az ellenfél, ahányszor csak akart. brassóiak alaposan bekezdtek, 140 másodperc után már két góllal vezettek, majd Sikorcin Ladislav szépítése után Samuel Labrecque visszaállította a közte kettőt (3–1). A második harmad elején már volt közte négy is (5–1), de az újpestiek a 31. percben egy gólra visszakapaszkodtak, jött is az időkérés (6–5). Az intelmek hatottak, Wacey Rabbiték hatot vágtak sorozatban, az utolsó percben már csak szépíteni tudott az Újpest (11–6).

JÉGKORONG
ERSTE LIGA

Baróti Zsolt: – A Brassó jól hokizott, mi pedig csalódást keltően. Elfogadhatatlan egy ilyen teljesítmény, rengeteg egyéni hibát követtünk el, borzasztóak voltunk a védekező harmadban: folyton késésben voltunk és lusták, hagytuk, hogy annyiszor találjon be az ellenfél, ahányszor csak akart.

1. Sport Club Csíkszereda 24 18 4 1 1 117–59 +58 63
2. Corona Brasov 22 13 1 4 4 92–66 +26 45
3. FTC-Telekom 20 11 3 3 3 85–50 +35 42
4. DEAC 21 11 3 1 6 75–56 +19 40
5. Dunaújvárosi Acélbikák 20 12 2 6 76–50 +26 38
6. Gyergyói Hoki Klub 21 6 3 1 11 55–62 –7 25
7. UTE 22 5 3 2 12 72–86 –14 23
8. Fehérvári Titánok 21 6 1 14 55–83 –28 20