nemzetisport.hu 2019.09.12 12:20 Frissítve: 2020.01.20 06:15

ERSTE LIGA, 2019–2020, ALAPSZAKASZ

A magyar élvonalbeli jégkorongbajnokság 2019–2020-as kiírásának adatbankja.

 

Az Erste Liga 2019–20-as kiírásában 10 csapat versenyez, az előző idényhez képest hiányzik a Vienna Capitals farmcsapata. A mérkőzések jelentős részét hetente péntektől hétfőig bonyolítják le, de rendszeresen vannak hétközi találkozók is. Az év végén december 26-tól 30-ig mindennap rendeztek meccseket.

Az alapszakasz 2020. január 17-én zárult, amely során a csapatok négyszer találkoztak egymással, minden együttes kétszer játszott otthon és kétszer idegenben – azaz a csapatok 36 mérkőzést vívtak.

Az első öt helyezett a középszakasz felsőházában, az utolsó öt pedig a középszakasz alsóházában folytatja. A felsőházban szereplő csapatok 6–3–2–1–0, az alsóházban lévők pedig 6–4–2–1–0 pontot visznek magukkal az alapszakaszból. A középszakasz 2020. január 21-től február 19-ig tart majd, s az első nyolc helyezett kerül a február 22-én induló rájátszásba.

AZ ALAPSZAKASZ VÉGEREDMÉNYE 
  MGY
HGY
HV
V
LG–KG
GK
P
  1. Sport Club Csíkszereda 36 26 5 1 4 175–94 +81 89
  2. FTC-Telekom 36 22 5 4 5 145–77 +68 80
  3. Corona Brasov 36 19 2 5 10 159–119 +40 66
  4. Dunaújvárosi Acélbikák 36 20 3 13 128–105 +23 63
  5. DEAC 36 18 3 2 13 123–102 +21 62
  6. UTE 36 13 3 5 15 123–134 –11 50
  7. Gyergyói Hoki Klub 36 11 5 1 19 96–106 –10 44
  8. Fehérvári Titánok 36 10 3 23 103–159 –56 36
  9. Hokiklub Budapest 36 9 5 22 92–151 –59 32
10. Schiller-Vasas HC 36 4 2 2 28 77–174 –97 18
AZ ALAPSZAKASZ MENETRENDJE
2019. 09. 13. UTE–HK Budapest 1–2
2019. 09. 13. FTC-Telekom–Gyergyói HK 3–1
2019. 09. 13. Corona Brasov–Schiller-Vasas HC 4–1
2019. 09. 13. Fehérvári Titánok–Dunaújvárosi Acélbikák 1–7
2019. 09. 14. SC Csíkszereda–Schiller-Vasas HC 6–3
2019. 09. 15. Dunaújvárosi Acélbikák–Gyergyói HK 4–2
2019. 09. 15. SC Csíkszereda–Corona Brasov 4–3 – szl.
2019. 09. 15. DEAC–Fehérvári Titánok 3–2
2019. 09. 16. UTE–FTC-Telekom 5–6 – h. u.
2019. 09. 16. DEAC–Gyergyói HK 3–2
2019. 09. 18. HK Budapest–Fehérvári Titánok 1–2
2019. 09. 18. Schiller-Vasas HC–FTC-Telekom 1–6
2019. 09. 20. Dunaújvárosi Acélbikák–DEAC 4–1
2019. 09. 20. SC Csíkszereda–UTE 4–3 – h. u.
2019. 09. 20. Gyergyói HK–HK Budapest 2–1 – h. u.
2019. 09. 20. Fehérvári Titánok–FTC-Telekom 0–5
2019. 09. 20. Schiller-Vasas HC–Corona Brasov 4–3
2019. 09. 21. Gyergyói HK–UTE 5–3
2019. 09. 21. SC Csíkszereda–HK Budapest 7–1
2019. 09. 22. Dunaújvárosi Acélbikák–Fehérvári Titánok 8–1
2019. 09. 22. FTC-Telekom–Corona Brasov 4–1
2019. 09. 23. Schiller-Vasas HC–DEAC 3–8
2019. 09. 23. Fehérvári Titánok–Corona Brasov 4–5
2019. 09. 24. HK Budapest–FTC-Telekom 1–9
2019. 09. 27. FTC-Telekom–SC Csíkszereda 4–5 – h. u.
2019. 09. 27. DEAC–UTE 3–4
2019. 09. 27. Dunaújvárosi Acélbikák–Schiller-Vasas HC 6–4
2019. 09. 27. Corona Brasov–Fehérvári Titánok 4–1
2019. 09. 28. Gyergyói HK–Fehérvári Titánok
3–1
2019. 09. 29. FTC-Telekom–Dunaújvárosi Acélbikák 1–3
2019. 09. 29. HK Budapest–SC Csíkszereda 1–4
2019. 09. 29. Gyergyói HK–Corona Brasov 4–9
2019. 09. 29. UTE–Schiller-Vasas HC 4–3 – szl.
2019. 09. 30. DEAC–SC Csíkszereda 3–6
2019. 10. 02. DEAC–FTC-Telekom 2–3 – h. u.
2019. 10. 02. Fehérvári Titánok–UTE 6–3
2019. 10. 04. Schiller-Vasas HC–FTC-Telekom 1–6
2019. 10. 04. UTE–HK Budapest 5–1
2019. 10. 04. Fehérvári Titánok–Gyergyói HK 4–3
2019. 10. 04. SC Csíkszereda–Dunaújvárosi Acélbikák 5–3
2019. 10. 04. Corona Brasov–DEAC 3–1
2019. 10. 05. HK Budapest–Gyergyói HK 1–2
2019. 10. 05. Corona Brasov–Dunaújvárosi Acélbikák 9–2
2019. 10. 06. Schiller-Vasas HC–Fehérvári Titánok 3–4 – h. u.
2019. 10. 06. FTC-Telekom–HK Budapest 9–1
2019. 10. 06. SC Csíkszereda–DEAC 0–3
2019. 10. 07. UTE–Gyergyói HK 1–4
2019. 10. 07. Corona Brasov–SC Csíkszereda 0–4
2019. 10. 10. UTE–Corona Brasov 5–4 – h. u.
2019. 10. 11. HK Budapest–DEAC 3–6
2019. 10. 11. Fehérvári Titánok–UTE 2–4
2019. 10. 11. SC Csíkszereda–FTC-Telekom 5–2
2019. 10. 11. Gyergyói HK–Schiller-Vasas HC 2–4
2019. 10. 12. HK Budapest–Corona Brasov 5–3
2019. 10. 12. SC Csíkszereda–Schiller-Vasas HC 8–3
2019. 10. 12. Gyergyói HK–FTC-Telekom 2–4
2019. 10. 13. Dunaújvárosi Acélbikák–Corona Brasov 1–3
2019. 10. 14. Fehérvári Titánok–DEAC
0–1
2019. 10. 15. Dunaújvárosi Acélbikák–HK Budapest 4–2
2019. 10. 15. HK Budapest–Gyergyói HK 1–4
2019. 10. 15. UTE–Dunaújvárosi Acélbikák 1–3
2019. 10. 15. DEAC–Schiller-Vasas HC 5–2
2019. 10. 15. Fehérvári Titánok–SC Csíkszereda 3–6
2019. 10. 19. Fehérvári Titánok–Schiller-Vasas HC 4–2
2019. 10. 19. Dunaújvárosi Acélbikák–Gyergyói HK 3–0
2019. 10. 20. UTE–SC Csíkszereda 2–5
2019. 10. 20. DEAC–HK Budapest 3–2
2019. 10. 21. Schiller-Vasas HC–SC Csíkszereda 2–4
2019. 10. 24. DEAC–Schiller-Vasas HC 8–4
2019. 10. 25. Dunaújvárosi Acélbikák–UTE 1–2 – h.u.
2019. 10. 25. FTC-Telekom–Fehérvári Titánok 5–4
2019. 10. 25. SC Csíkszereda–HK Budapest 10–2
2019. 10. 25. Corona Brasov–Gyergyói HK 2–1
2019. 10. 26. Corona Brasov–HK Budapest 6–3
2019. 10. 27. Schiller-Vasas HC–Dunaújvárosi Acélbikák 1–8
2019. 10. 27. Gyergyói HK–SC Csíkszereda 2–5
2019. 10. 28. FTC-Telekom–UTE 4–3
2019. 10. 28. Fehérvári Titánok–DEAC 1–5
2019. 10. 31. Schiller-Vasas HC–Corona Brasov 2–4
2019. 11. 01. HK Budapest–Corona Brasov 1–5
2019. 11. 01. Gyergyói HK–Dunaújvárosi Acélbikák 4–0
2019. 11. 01. Fehérvári Titánok–FTC-Telekom 5–0
2019. 11. 01. DEAC–UTE 2–1
2019. 11. 02. SC Csíkszereda–Dunaújvárosi Acélbikák 3–1
2019. 11. 03. FTC-Telekom–Schiller-Vasas HC 5–0
2019. 11. 03. HK Budapest–UTE 6–2
2019. 11. 03. DEAC–Corona Brasov
5–4 h. u.
2019. 11. 03. SC Csíkszereda–Gyergyói HK 4–5 h. u.
2019. 11. 12. HK Budapest–Fehérvári Titánok 5–3
2019. 11. 12. UTE–DEAC 3–2
2019. 11. 13. Schiller-Vasas HC–Dunaújvárosi Acélbikák 1–7
2019. 11. 15. Dunaújvárosi Acélbikák–SC Csíkszereda 3–4
2019. 11. 15. Gyergyói HK–DEAC 2–4
2019. 11. 15. Schiller-Vasas HC–UTE 2–6
2019. 11. 16. Gyergyói HK–Corona Brasov 2–1 – h. u.
2019. 11. 17. Corona Brasov–DEAC 4–3
2019. 11. 17. Schiller-Vasas HC–SC Csíkszereda 1–3
2019. 11. 17. UTE–Fehérvári Titánok 4–5
2019. 11. 12. Dunaújvárosi Acélbikák–FTC-Telekom 2–3 – h. u.
2019. 11. 18. HK Budapest–SC Csíkszereda 2–6
2019. 11. 22. HK Budapest–Schiller-Vasas HC 7–2
2019. 11. 22. Dunaújvárosi Acélbikák–Fehérvári Titánok 6–2
2019. 11. 22. DEAC–Gyergyói HK 4–3 – szl.
2019. 11. 22. SC Csíkszereda–UTE 5–4
2019. 11. 22. Corona Brasov–FTC-Telekom 4–3 – szl.
2019. 11. 23. Corona Brasov–UTE 11–6
2019. 11. 23. SC Csíkszereda–FTC-Telekom 4–3 – h.u.
2019. 11. 24. Fehérvári Titánok–HK Budapest 4–3
2019. 11. 24. Schiller-Vasas HC–Gyergyói HK 1–4
2019. 11. 25. Dunaújvárosi Acélbikák–DEAC 4–1
2019. 11. 25. Fehérvári Titánok–Gyergyói HK 1–6
2019. 11. 26. UTE–Schiller-Vasas HC 4–2
2019. 11. 27. DEAC–Dunaújvárosi Acélbikák 6–3
2019. 11. 29. UTE–Dunaújvárosi Acélbikák 3–5
2019. 11. 29. DEAC–Corona Brasov 6–3
2019. 11. 29. Gyergyói HK–Fehérvári Titánok 2–3
2019. 11. 30. SC Csíkszereda–Fehérvári Titánok 8–1
2019. 12. 01. Dunaújvárosi Acélbikák–Schiller-Vasas HC 5–0
2019. 12. 01. FTC-Telekom–HK Budapest 8–0
2019. 12. 01. UTE–Corona Brasov 1–9
2019. 12. 01. SC Csíkszereda–Gyergyói HK 8–1
2019. 12. 02. FTC-Telekom–Corona Brasov 4–0
2019. 12. 05. DEAC–SC Csíkszereda 1–3
2019. 12. 06. FTC-Telekom–SC Csíkszereda 4–1
2019. 12. 06. Corona Brasov–Dunaújvárosi Acélbikák 2–0
2019. 12. 06. Gyergyói HK–HK Budapest 3–2 – h.u.
2019. 12. 07. Corona Brasov–HK Budapest 5–4 – sz.l.
2019. 12. 07. Gyergyói HK–Dunaújvárosi Acélbikák 5–2
2019. 12. 08. UTE–SC Csíkszereda 2–3 – sz.l.
2019. 12. 08. DEAC–FTC-Telekom 0–1
2019. 12. 18. UTE–DEAC 4–1
2019. 12. 18. FTC-Telekom–Dunaújvárosi Acélbikák 2–1 – h. u.
2019. 12. 20. HK Budapest–Dunaújvárosi Acélbikák 3–9
2019. 12. 20. FTC-Telekom–Fehérvári Titánok 3–4 – h.u.
2019. 12. 20. Schiller-Vasas HC–UTE 1–3
2019. 12. 22. Fehérvári Titánok–Dunaújvárosi Acélbikák 2–5
2019. 12. 22. Schiller-Vasas HC–HK Budapest 3–2 – szl
2019. 12. 22. FTC-Telekom–DEAC 3–5
2019. 12. 23.HK Budapest–FTC-Telekom2–4
2019. 12. 23. Schiller-Vasas HC–Fehérvári Titánok 1–4
2019. 12. 26. Dunaújvárosi Acélbikák–UTE 3–9
2019. 12. 26. SC Csíkszereda–Corona Brasov 6–4
2019. 12. 26. DEAC–Fehérvári Titánok 8–5
2019. 12. 27. Gyergyói HK–SC Csíkszereda 1–5
2019. 12. 28. Fehérvári Titánok–HK Budapest 1–3
2019. 12. 28. FTC-Telekom–UTE 6–5 – h.u.
2019. 12. 28. Corona Brasov–Schiller-Vasas HC 7–2
2019. 12. 29. DEAC–Dunaújvárosi Acélbikák 3–1
2019. 12. 29. Gyergyói HK–Schiller-Vasas HC 3–1
2019. 12. 30. UTE–Fehérvári Titánok 5–2
2019. 12. 30. Dunaújvárosi Acélbikák–FTC-Telekom 1–6
2019. 12. 30. HK Budapest–DEAC 1–5
2019. 12. 30. Corona Brasov–Gyergyói HK 8–5
2020. 01. 03. UTE–Gyergyói HK 2–3 – szétlövéssel
2020. 01. 03. HK Budapest–Schiller-Vasas HC 8–3
2020. 01. 03. FTC-Telekom–DEAC 5–1
2020. 01. 03. SC Csíkszereda–Fehérvári Titánok 8–5
2020. 01. 04. Corona Brasov–Fehérvári Titánok 11–3
2020. 01. 05. Corona Brasov–SC Csíkszereda 5–2
2020. 01. 05. Schiller-Vasas HC–Gyergyói HK 3–1
2020. 01. 05. HK Budapest–UTE 7–2
2020. 01. 06. FTC-Telekom–Gyergyói HK 1–0
2020. 01. 08. Dunaújvárosi Acélbikák–HK Budapest 2–1
2020. 01. 08. UTE–FTC-Telekom 2–1
2020. 01. 08. Schiller-Vasas HC–DEAC 4–3 – h. u.
2020. 01. 10. Dunaújvárosi Acélbikák–SC Csíkszereda 4–2
2020. 01. 10. DEAC–HK Budapest 4–1
2020. 01. 10. Fehérvári Titánok–Schiller-Vasas HC 6–3
2020. 01. 10. Corona Brasov–UTE 3–6
2020. 01. 10. Gyergyói HK–FTC-Telekom 1–3
2020. 01. 11. Fehérvári Titánok–SC Csíkszereda 4–8
2020. 01. 11. Corona Brasov–FTC-Telekom 3–4
2020. 01. 11. Gyergyói HK–UTE 2–3
2020. 01. 13. HK Budapest–Dunaújvárosi Acélbikák 5–0
2020. 01. 14. Gyergyói HK–DEAC 4–1
2020. 01. 15. Dunaújvárosi Acélbikák–Corona Brasov 7–5
2020. 01. 15. FTC-Telekom–Schiller-Vasas HC 5–1
2020. 01. 16. Fehérvári Titánok–Corona Brasov 3–2 – h. u.
2020. 01. 16. SC Csíkszereda–DEAC 4–3
2020. 01. 17. Schiller-Vasas HC–HK Budapest 3–1
2020.01.20 06:07:42

Jégkorong H. Á.

A közös magyar-erdélyi jégkorongbajnokság középszakaszának adatbankja.

2020.01.04 09:22:45

Jégkorong SZŰCS ANDRÁS

Légiósaink kitettek magukért – klubok és játékosok egyaránt –, csak az a férfi-vb ne lett volna…

2019.12.14 22:54:50

Jégkorong KOHÁN GERGELY

NS-VÉLEMÉNY. Legutóbbi vb-csapatunkból hárman tudtak ott lenni a 30-as keretben.

2019.10.18 20:24:34

Jégkorong SZŰCS ANDRÁS, FÖLDI IMRE

A hétvégén a Kontinentális Kupában szereplő FTC-Telekom jégkorongcsapatának edzője nem fél a rengeteg melótól és feladattól.

2019.09.12 09:53:24

Jégkorong nemzetisport.hu

A magyar élvonalbeli jégkorongbajnokság 2019–2020-as kiírásának adatbankja.