Erste Liga: tarolt az utolsó harmadban a Csíkszereda

2018.10.07. 19:54
Dunaújvárosban nyert rangadót a DEAC a jégkorong Erste Liga vasárnapi játéknapján, ezzel a debreceniek nagyobb lépéselőnyre tettek szert a riválissal szemben. A listavezető Csíkszereda negyven perc után még csak egygólos előnyben volt, de az utolsó harmadot 4–0-ra megnyerve simán megverte a Hokiklub Budapestet.

ERSTE LIGA
Dunaújvárosi Acélbikák–DEAC 3–4
(1–2, 1–0, 1–2)
Dunaújváros, 800 néző. V: Soós, Nedeljkovics, Kiss-Király, Pálkövi
DAB: Garbacz – Jabornik (1), Erdélyi – Franssila, Mestyán – Hruby, Léránt – Lencsés, Szabó D. – USKI 1, Turtianen (1), Nagy M. M. – TÓTH G. 1 (1), Iossafov (1), Azari 1 (1) – Németh P., Saluga, Török – Pinczés, Borbás (1), Barna. Edző: Antti Karhula
DEAC: HETÉNYI Z. – Vuorijarvi (1), Kovács B. (1) – Antal A., Behál (1) – Hetényi P., Berta – Erdei – TURCOTTE 2, IZACKY 1 (1), Novotny (1) – Németh A. 1, Hári, Kafka – Silló, Molnár D., Salló – Vincze P., Márton, Szokolov. Edző: Musial Dave
Kiállítások: 10, ill. 16 perc
Antti Karhula:
– Nagyon rosszul kezdtük a meccset, a Debrecen remekül felkészült a játékunkból. Null–kettő után a padlóról kellett felállnunk, és ezt meg is tudtuk csinálni. Ma három gólt eladott korongok után kaptunk, ezen mindenképpen javítanunk kell. Arra büszke vagyok, hogy háromszor is fel tudtunk állni, de közel sem ez volt a legjobb játékunk.
Musial Dave: – Jó mérkőzést játszottunk, kettő–null után könnyedebb játékra számítottunk, de úgy érzem, megérdemelten nyertük meg a mai meccset. Sajnos voltak helyzetek, amelyekben nem felénk billent a mérleg, és az öt a három elleni játékok tipikusan ezek voltak. Fontos meccset nyertünk, nagyon örülünk ennek a három pontnak.ERSTE LIGA

A jég hibája miatt a kiírtnál ötven perccel később kezdődött a mérkőzés.

Gyergyói HK (romániai)–Fehérvári Titánok 3–6 (2–0, 1–4, 0–2)

Gyergyószentmiklós, 950 néző. V: Csomortáni, Csata, André, Péter V. (mind romániai)
GYERGYÓ: Gorjacsevszkih (1) – Góga (1), Orbán Sz. – Ferenc, Nagy Cs. (1) – György, Kozma – Benedek, Iváncson, Csergő 1, Pesztunov, Szimakov – Tomanek 1, Vesutkin 1, Vorobjev – Constantin, Péter Zs., Sára – Barabás, Daradics, Elekes. Mb. edző: Vitalij Donika
F. TITÁNOK: Szeles (Gyenes) – Beukeboom (2), Sándor F. – Reiter A., Vas Márk – Kiss R., Szabó B. – Erdély B., Bennett 2, Kiss P. (3), Vízi – Lewis 4, Mihály Ákos (2), Mazzag – Hamvai, Nagy Á., Péter A. – Madácsi. Edző: Kiss Dávid
Kiállítások: 6, ill. 14 perc
Kiss Dávid:
– Az első harmadban nem sikerült megvalósítanunk, amit elterveztünk. Nem gyakorolt ránk nyomást az ellenfél, eljött kontrákból, és belőtte a helyzeteket, amelyeket mi kihagytunk. A szünetben helyre tettük a dolgokat, és Jack Lewis a hátán cipelte a csapatot, nagyon jó teljesítményt nyújtott, és végre előnyös gólt is lőttünk. Egyvalamivel nem vagyok elégedett: nem háromgólos hátrány után kellett volna ocsúdni, hanem szépen építkezve végig úgy játszani, ahogy a második és a harmadik harmadban. Sokat blokkoltunk, önfeláldozóan védekeztünk, nem dobáltuk el a korongot, szép gólokat lőttünk, és megelőztük ellenfelünket a tabellán.

Sport Club Csíkszereda (romániai)–Hokiklub Budapest 8–3 (3–2, 1–1, 4–0)
Csíkszereda, 1200 néző. V:
Gergely, Sikó, Rédai, Fehér (mind romániai)
CSÍKSZEREDA: Lakosil (1), (Ónodi) – Bjelov (2), Salló A. – Győrfy, Sulakov (1)
– Gecse, Farkas T. (1) – Horváth L., Szabó Zs., Becze T. 1, Részegh T. 2, Valchár 1 (3) – Fodor Cs. 1, Panov 1, Taratuhin 1 (1) – Antal Zs. (1), Rokaly N. 1 (2), Sándor Z. (1) – Egyed R., Ilyés, Részegh Zs. Edző: Leo Gudas
HOKIKLUB: Kiss B. – Jancsó, Orbán A. 2 – Baranyai, Csíki 1 – Lakatos, Szopos, Godó, Petres (1), Szappanos – Egyed M. (1), Horváth B., Szűcs I. (1) – Albert, Berendi, Vajda – Izsák, Köllő, Németh Á.
Edző: Dusan Kapusta
Kiállítások: 12, ill. 18 perc
Leo Gudas:
– Ajándékoztunk néhány helyzetet az ellenfélnek, amelyekkel élt. A fiataloknak lehetőséget adtunk a bizonyításra, és pihentetni tudtunk néhány fontos játékost.
Dusan Kapusta: – A pénteki nagy vereség után most a második harmad után a hazai csapat csak eggyel vezetett. Szép munka volt ez a fiainktól. Megkaptuk az esélyt az egyenlítésre is, nem voltunk elég pontosak, később pedig megtörtünk, elfáradtunk, mentálisan már nem bírtuk. Nagyon jó csapat a Csíkszereda: amikor közel kerültünk, akkor vagy a légiósok, vagy a hazai játékosok remek játékot mutattak.

Schiller-Vasas HC–Corona Brasov (romániai) 3–4 (0–0, 2–1, 1–2, 0–1) – hosszabbítás után
Káposztásmegyer, 250 néző. V:
Salánki, Varjú, Sipos, Herczeg
Vasas: TÓTH B. – BUGÁR, FEJES (2) – SURÁNYI, TORNYAI – Bálint T. – Inglis, Seregély, CSIKI A. 2, Székely Mádai G., Turbucz – CZAKÓ 1, Schmál, Szlama (1) – Fliszár, SZLÉPKA, Varga T. – Gágyor, Rózsa. Edző: Ladányi Balázs
Brassó: Tőke – CLARK 1, Peretiagin – CARLSON (1), Cescon (1) – Bors H., Nagy I. – Bíró O., Gajdó, Gliga (1), Molnár Zsombor, Tendler – Boriszenko (1), Péter B., Zsók 1 – LIDHAMMAR 1, MIHÁLY ÁRPÁD, TRANCA 1 (1) – Bíró G., Bíró M., Molnár Zoltán. Edző: Greg Lindqvist
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Ladányi Balázs:
– Két pontot odaajándékoztunk a Brassónak. Nekünk nagy szó, hogy ilyen volt a játék képe: voltak rossz döntéseink, de periódusaink nem. Ütköztünk, mentünk előre, szereztünk gólokat egy sokkal rutinosabb csapat ellen. Büszke vagyok, jár a kalapemelés a fiúknak.
Greg Lindqvist: – Nagyon szomorú vagyok, hogy nem tudtuk megszerezni a három pontot, ez nagy csalódás. Problémáink voltak a góllövéssel, és két rendkívül buta gólt kaptunk. Aztán nagyszerűen küzdöttünk, főleg az utolsó húsz percben, mert a kétgólos hátrány elég kellemetlen volt, de felálltunk.

UTE–EV Vienna Capitals II (osztrák) 7–3 (4–1, 1–1, 2–1)
Megyeri út, 452 néző. V:
Sós Z., Németh M., Berkesi, Molnár M.
ÚJPEST: Sila – Huba, Szaller (1) – Fekete B., Kiss P. J. – VARGA A. 1, Pokornyi – Kovács A., CSÁNYI 1, Sikorcin 1, Benk (1) – STEFISHEN 1 (1), Hebar (1), Ropret (1) – Sági, NEMES 3, KOCSIS (2) – Horváth Á., Szalma, Kovács S. Edző: Szilassy Zoltán
VIENNA: Zimmermann – Pallierer, Saari – Piff 1, Satmark – Pelz, S. Wolf, KITTINGER (1), HILTUNEN 1, Rejn – A. Maxa (1), Ranftl (1), Pohl – Rohm, Hofer, Schlögl – Bauer 1. Edző: Santeri Heiskanen
Kiállítások: 12 perc+10 perc fegyelmi (Ropret)+végleges fegyelmi (Huba, Stefishen), ill. 12 perc+végleges fegyelmi (Schlögl, Kittinger)