Jégkorong: amerikai csatárral erősít a DVTK

Vágólapra másolva!
2023.07.21. 21:37
null
Az amerikai Tyler Barrow a DVTK-hoz igazolt (Fotó: dvtk.eu)
Az amerikai Tyler Barrow egyéves szerződést kötött a jégkorong Erste Ligában szereplő DVTK Jegesmedvék csapatával.

A miskolci klub pénteken jelentette be a 25 esztendős csatár leigazolását. Barrow az előző idényben a brit ligában érdekelt Manchester Stormot erősítette, és 23 mérkőzésen 7 góllal, valamint 6 gólpasszal segítette a negyeddöntőig jutó alakulatot. A támadó kifejezetten ponterősnek számított az amerikai juniorligákban, szinte kivétel nélkül hozta a mérkőzésenkénti egypontos átlagot, a 2016–2017-es kiírásban pedig bajnoki címet is ünnepelhetett a USPHL Elite ligában. Juniorévei után a Wilkes University csapatánál folytatta a pályafutását és az itt töltött négy esztendő alatt is pont/meccs átlag feletti statisztikákkal rendelkezett.

A magyar bajnoki címvédő FTC-Telekom pedig azt közölte, hogy speciális szerződést kötött cseh hátvédjével, a 37 esztendős Josef Hraballal, aki majd csak decemberben csatlakozik a gárdához. A légiós tavaly novemberben érkezett a zöld-fehérekhez, az alapszakaszban 16, a rájátszásban pedig hat pontot termelt.

Az alapszakaszelső Budapest Jégkorong Akadémia HC Kazahsztánból igazolt orosz hátvédet a 30 éves, 190 centis Vitalij Tyeszlenko személyében, míg a Csíkszereda megegyezett Láday Tamással, aki az ötödik szezonjára készülhet szülővárosában.

Legfrissebb hírek

A Ferencváros szerződést hosszabbított Robbie Keane-nel – hivatalos

Labdarúgó NB I
14 órája

Egyszerre taktikai előny és szakmai fejtörés a csatárbőség a Fradinál

Labdarúgó NB I
21 órája

Női kézilabda NB I: az FTC új szerzeménye Jesper Jensen miatt is döntött a klubváltás mellett

Kézilabda
23 órája

Számmisztika helyett lelkiismeret – Mohai Dominik jegyzete

Labdarúgó NB I
2025.12.15. 23:30

Erste Liga: amerikai szélsőt igazolt a FEHA19

Jégkorong
2025.12.15. 15:57

Erste Liga: amerikai támadóval erősített a Csíkszereda

Jégkorong
2025.12.15. 11:03

„Bárány Donát legnagyobb erőssége, hogy a semmiből gólt tud rúgni”

Labdarúgó NB I
2025.12.14. 19:52

Robbie Keane: Buta hibák miatt kaptunk ki

Labdarúgó NB I
2025.12.14. 18:47
Ezek is érdekelhetik