Idegenben is négy gólig jutott a PSG Messi és Neymar nélkül

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2021.08.20. 20:55
Ismét négy gólt szerzett a PSG (Fotó: AFP)
A PSG – egyelőre Lionel Messi nélkül – a Brest otthonába látogatott, és 4–2-re győzni tudott egy izgalmas, érdekes mérkőzésen.

FRANCIA LIGUE 1
3. FORDULÓ
Brest–PSG 2–4 (1–2)
Brest,Stade Francis-Le Blé,14 000néző.V:Wattellier
Brest:Bizot – Pierre Gabriel (Duverne, 86.), Chardonnet, Brassier, Uronen – Belkebla (Magnetti, 74.), M'Bock – Honorat, Faivre, Irvin Cardona (Le Douaron, 84.) – Mounié.Vezetőedző:Misel Ter-Zakarjan
PSG:K. Navas – Hakimi, Kehrer, Kimpembe, A. Diallo – A. Herrera, I. Gueye, Wijnaldum – Verratti (Draxler, 72.) – Icardi (Kalimuendo, 86.), Mbappé (Di María, 81.).Vezetőedző:Mauricio Pochettino
Gólszerző:
Honorat (42.), Mounié (85.), ill. A. Herrera (23.), Mbappé (36.), I. Gueye (73.), Di María (90+1.)

Gianluigi Donnarumma, Marquinhos és Ángel Di María legalább a kispadra leülhetett a Brest elleni bajnokin, Sergio Ramos még mindig sérült, Lionel Messi és Neymar pedig még pihen picit a nyári válogatottbeli kalandok után. Hatalmas labdabirtoklási fölénnyel nyitottak a párizsiak, és két góllal: előbb Ander Herrera lőtt a 16-os elől a jobb alsó sarokba, majd Kylian Mbappé fejelt 12 méterről gólt, villámgyorsan kapcsolva egy lepattanó lövés után.

Kétgólos hátrányban sem adták fel a hazaiak, a drukkerek lelkes támogatása is segített a szépítésben, Romain Faivre pedig csodálatos gólpasszt adott Franck Honorat-nak.

Mbappé ezt megelőzően 2017-ben volt fejjel eredményes a ligában, egyébként szívvel-lélekkel, a csapat érdekeit szem előtt tartva futballozott, a góljánál lelkesen ünnepelték a társak. A második félidő nem hozott olyan jó futballt, mint az első, főleg a mezőnyben gyűrték egymást a felek, de izgalmakban nem volt hiány. A hajrára fordulva a hazai kapus, Marco Bizot csúnyán bevédte Idrissa Gueye távoli lövését, Faivre adott egy gólpasszt Steve Mouniének is, a csereként pályára lépő, Mbappét váltó Ángel Di María csodagólja azonban eldöntötte a mérkőzést.2–4

20. Troyes221–4–30

90+4. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

Négy perc a ráadás.

90+1. PERC NAGYON ELDŐLT, ÁNGEL DI MARÍA ballal 16-ról, kissé jobbról szemtelenül-zseniálisan a jobb sarokba emel a kapus fölött. Navas kiütött egy szögletet, az argentin vitte fel a labdát, Hakimivel háromszögezett egyet villámgyorsan. 2–4!

89. perc Blokk, Honorat jobb oldali beadását kapura fejeli Meunié 10-től, de jobb vállal blokkol Kehrer.

86. perc Jean-Kevin Duverne be, Pierre-Gabriel le.

86. perc Icardi jobb válla fáj, a 19 éves, francia U21-es válogatott Arnaud Kalimuendo váltja.

85. PERC STEVE MOUNIÉ ezt nem hibázza el, egy bal oldali Faivre-beadást jobbal a kapus lába között négy méterről, kissé jobbról a kapu közepébe lő. Kimpembe ismét nem állt a helyzet magaslatán: 2–3!

81. perc Ángel Di María
be, Mbappé le.

77. perc Kimarad, Honorat megy el a jobbon szépen, beadását jobbal kapura teszi nyolcról laposan Mounié, de jobbra elmozdulva véd Navas!

74. perc Hugo Magnetti Belkeblát, Jérémy Le Douaron Cardonát váltja.

Herrera adta a gólpasszt. Gueye: 4 gól a Ligue 1-ben, 3 a 16-oson kívülről.

73. PERC IDRISSA GUEYE betalál, egy rossz szöglet után jobbal 31-ről kapura lő, Bizet lassan vetődik most is, mint az első gólnál, és csak beljebb tudja segíteni a labdát.

72. perc Julian Draxler be, Verratti le.

69. perc Cardona megindul a balon, ballal az ötös bal sarka elől a kapusba lő, de megússza, les. Kehrer majdnem felrúgta őt becsúszva, de csak majdnem.

68. perc M'Bock megindul, Herrera azonnal ellöki.

Mbappé első fejes gólját szerezte a PSG-ben, 2017 óta nem volt fejjel eredményes a ligában! Monacóban háromszor fejelt gólt.

65. perc Kylian Mbappé kap sárga lapot, rátartott Honorat lábára.

58. perc Mbappé bal oldali beadását kivetődve elüti az ötösről Bizet.

Kis áramszünet volt?

Ismét 76 százalékban a PSG-é a labda, de helyzetei, szép támadásai nincsenek.

55. perc Honorat beadása kapuscsemege.

Karrierje 105. lapja a PSG színeiben.

54. perc Sárga lap a Faivre-t durván ellökő Marco Verrattinak.

52. perc Lilian Brassier ellöki a 16-os előtt Icardi, sárga lap. Verratti beadását bravúros mozdulattal fejeli el a vendégek elől Gabriel!

48. perc Kissé jobbról ballal, 27-ről a jobb alsóba lőne Hakimi, nagy erővel, de rávetődik a labdára a hazai kapus.

A hazai mester, Ter-Zakarjan neve nem véletlenül ismerős a picit idősebbeknek, anno a Nantes-ban és a Montpellierben futballozott. 20 éven át volt profi futballista! Párszoros örmény válogatott.

46. perc Faivre ballal 17-ről Diallóba lő.

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

Gérard Buscher 3

45+2. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc Egy PSG-s szabadrúgás után Cardona emelget szemtelenül Hakimi feje fölött.

44. perc Egy perc a ráadás.

42. PERC Ó, MEKKORA GÓL, szerelik Mbappét, Mounié bal oldali, lapos beadását Faivre sarokkal teszi tovább jobbra, FRANCK HONORAT meg az ötös jobb sarka elől jobbal a jobb alsóba lő. Navas vetődik, mintha ujjheggyel bele is ért volna, de bent van ez is: 1–2!

40. perc Mounié és Verratti összefut, a hazai ék sem hiszi, hogy ebből 11-es lesz. Nem is lett.

38. perc
Mbappé jobbal a jobb felső fölé lő 24-ről. Nem minden papsajt azért.

36. PERC ÚJABB PSG-GÓL, KYLIAN MBAPPÉ! Verratti emel jobbra Hakiminek, aki középre passzol Wijnaldumnek, ő jobbal tízről Gabriel hátát találja el a labdával, amely magasra pattan, középre, érkezik egy kék villámlás, aki 12-ről a bal alsóba fejeli a labdát, három hazai játékost megelőzve. Bizot hiába vetődött: 0–2!

33. perc Wijnaldum mesterien tör be a 16-osra, jobbra passzol Hakiminek, aki jobbal lövőcselt csinál az ötös jobb sarkánál, ballal a jobb alsóba lőne, azaz a hosszúba, de véd vetődve a kapus, Bizot!

32. perc
Diallo bal oldali beadását Mbappé ballal kapura teszi tízről, de bal lábbal odaér Chardonnet! Nagy mentés!

30. perc A gól óta mezőnyjáték, de már csak 74 százalékban van a vendégeknél a labda.

23. PERC VEZET A PSG, Mbappé beadását kifejeli az ötös elől Chardonnet, de éppen középre, ANDER HERRERA elé, aki jobbal 22-ről a jobb alsóba lő. A vetődő kapus beleért, a kapufára is tolta a labdát, de bent van. 0–1!

18. perc Hakimi blokkolja Faivre-t a 11-esponton lövés közben, Honorat indult meg és passzol szépen a jobbon.

85 százalékban a PSG-é volt a labda az első negyedórában.

17. perc Herrera ellöki a 16-os előtt Cardonát, reklamál, de igazából örül, hogy nem kapott sárga lapot. M'Bock jobbal 22-ről a léc fölé lő, jócskán.

15. perc FÖLÉ, Mbappé jobbról jobbal középre gurít, Verratti az ötös jobb sarka elől jobbal a léc fölé lő.

13. perc Verratti emel az ötösre, Icardi a kapunak háttal Mbappét keresi a fejessel, ki kilép szépen a kapujából Bizot.

10. perc Kehrer távolija nem az igazi.

A Brest a meccsei 11 százalékát nyerte meg a PSG ellen, ez a legrosszabb mérlege a bajnokságban.

6. perc Honorat jobb oldali beadását Cardona ballal 14-ről a bal felső mellé emeli vissza balról, kapásból.

5. perc Pierre-Gabriel szereli a jobbon Diallót, a hazai közönség örül.

4. perc Mbappé kihagyja, Herrera remek, lapos passzát az ötös jobb sarkáról jobbal a kilépő kapus jobb vállába pazarolja!

2. perc Mbappé passzát Herrera jobbal 21-ről feladja a kapusnak.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros-fehér mezben és fehér nadrágban, a venségek piros-kék mezben és kék nadrágban.

Egy kis örökmérleg: 31 mérkőzés, 3 Brest- és 17 PSG-sikerrel, 22, ill. 53 rúgott góllal.

1978, Daniel Bernard

A hazaiaktól Sébastien Cibois és Paul Lasne sérült, a vendégektől Juan Bernat, Alexandre Letellier, Lionel Messi, Layvin Kurzawa, Neymar, Sergio Ramos és Colin Dagba maródi vagy még nem bevethető.

BŐVEBBEN ITT!

Jól jöttek az összesen 287 millió eurós szponzori támogatások, és a közel-keleti tőkére bátran támaszkodhat továbbra is a PSG; sőt, amikor a Juventus átigazolta Cristiano Ronaldót, a torinóiak szponzori bevételei 49 százalékkal nőttek, ha ennek csak a fele bejön Párizsban, már „ingyen” futballozik náluk Lionel Messi… A mostanában sokat emlegetett mezvásárlások nem fedezik Messi bérét, egymillió mez eladása után a PSG markát tízmillió euró üti, de az UEFA-nak Messi érkezése után és miatt a szakértők szerint már nem lehet kifogása újabb gigászi reklámszerződések megkötése ellen – korábban a Pénzügyi Fair Play miatt a Katari Idegenforgalmi Hatóság évi 200 millió eurós támogatását meg kellett szüntetni.

A Manchester City 401, a Real Madrid 378, a Liverpool 371, a Bayern München 340, a Manchester United 324, a Bajnokok Ligája-győztes Chelsea „csak” 323 millió eurót fizetett ki bérekre a tavasz végén véget ért idényben, tehát a párizsiak most már vezetik a világranglistát. A PSG az összbevétele háromnegyedét fordítja bérekre, meglepő módon ez kiemelkedően jó arány, nemcsak a Ligue 1-ben, de világviszonylatban is, a Barcelonánál ugyebár nincs annyi bevétel, amekkora a bérkeret volt, Monacóban az éves bevétel kétszerese a bértömeg. A Ligue 1-ben a korábbi tervekkel ellentétben csak 2024-től lesz kötelező a 70 százalékos arány, ennek már-már most megfelel a Párizs. Ismét csak a párhuzam kedvéért: a PSG 74, a Manchester City a bevételei 73 százalékát költötte fizetésekre, de a listavezető a Milan volt legutóbb, 108 százalékkal! Már tudjuk, miért eladó mindkét milánói csapat…

A PARIS SAINT-GERMAIN bevételei az előző idényben 99 millió euróval csökkentek, 560 millióra, főleg a koronavírus miatt, de a klub 12 százalékkal többet fordított bérekre, mint korábban, azaz 414 millió eurót. Ebből bruttóban Neymar és Kylian Mbappé majdnem elvisz százat egymaga, a legjellemzőbb adat mégis az, hogy a Ligue 1-ben kifizetett összes bér 29 százalékát Párizsban számfejtik! Lyonban 132, Monacóban 121, Marseille-ben 118, a bajnok otthonában, Lille-ben csak 90 millió eurót fizettek ki az alkalmazottaknak; más tekintetben a PSG majdnem beérte a legjobban fizetett klubot, az FC Barcelonát (443 millió euró). Sőt, erre az idényre meg is előzte azt, mint nagyon jól tudjuk…

Lionel Messi (34) jövő vasárnap, a Reims elleni idegenbeli bajnoki mérkőzésen mutatkozik be a Paris Saint-Germainben – adta hírül a Sky Sports. Pályára lépését hatalmas érdeklődés előzi meg. Javában edz, mert még nincs kirobbanó formában, ezért is halasztották augusztus végére első fellépését új csapatában. Legutóbb július 10-én, a Copa América döntőjében futballozott, amikor együttese 1–0-ra legyőzte a házigazda brazil válogatottat. A Barcelonától távozó hatszoros aranylabdás csillag a múlt héten írta alá párizsi szerződését két évre, egyéves hosszabbítási opcióval.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A BREST–PSG LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!