Vb 2014: a brazil sportminiszter a stadionok miatt aggódik

Vágólapra másolva!
2013.08.14. 10:30
A jövő évi világbajnokságnak otthont adó futballstadionok határidőre való elkészülése miatt aggódik Aldo Rebelde brazil sportminiszter.

„A még épülő hat arénából ötnél késésben vannak a munkálatok, csak a vb-nyitómeccs helyszíne, a Sao Pauló-i stadion a kivétel" – jelentette ki kedden a szenátus előtt a politikus, hozzátéve: a Sao Pauló-i létesítmény 84 százalékos állapotban van, Cuiabában, Curitibában, Manausban, Natalban és Porto Alegrében viszont rosszabb a helyzet.

A nemzetközi szövetség szabályzata szerint a stadionokat decemberben kell átadni.

A vb-főpróbának tekintett júniusi Konföderációs Kupa esetében a stadionoknak már tavaly decemberre el kellett volna készülniük, a munkálatok elhúzódása miatt azonban a nemzetközi szövetség (FIFA) idén márciusra módosította a határidőt. Brazíliavárosban, Rio de Janeiróban, Belo Horizontében, Recifében, Fortalezában és Salvadorban végül nem állt minden teljesen készen, de a Konföderációs Kupa mérkőzéseit ezeken a helyszíneken meg tudták rendezni.

A brazíliai vb 2014. június 12-én kezdődik.

Legfrissebb hírek

NS-képeslap: Csernai Pál hagyatéka is segítette a pilisi megújulást

Labdarúgó NB II
2026.01.13. 09:38

„A Herceg folytatja” – Neymar hosszabbított a Santosnál

Minden más foci
2026.01.07. 12:20

Légiósok: hazatért Brazíliából a magyar csatár

Légiósok
2026.01.06. 16:58

Olasz hadvezérrel indul az ostrom a hatodikért – zajos év után újra világbajnok lenne Brazília az Egyesült Államokban

Minden más foci
2025.12.27. 09:58

Tényleg egy harmatgyenge brazil csapatot vertünk meg a mexikói vb előtt?

Magyar válogatott
2025.12.01. 13:33

Socca-vb: kiütötte a magyar csapat a tartalékos brazilokat

Magyar válogatott
2025.11.30. 07:14

NS-képeslap: nem hagyták elveszni a Tüskecsarnokot

Egyéb csapat
2025.11.29. 08:12

Vb-felkészülés: elszórakozták a második félidőt, kikaptak Japánban a brazilok

Minden más foci
2025.10.14. 14:40
Ezek is érdekelhetik