Vb 2014: ingyenjegyeket kapnak a Sao Pauló-i munkások
Ingyenjegyeket ajánlott fel a 2014-es labdarúgó-világbajnokság nyitómérkőzésének is otthont adó Sao Pauló-i stadion építőmunkásainak a nemzetközi szövetség (FIFA).
Jerome Valcke FIFA-főtitkár szerdán tekintette meg a beruházást, és ígéretet tett arra, hogy a helyszínen dolgozó 2200 munkás fejenként két jegyet kap a vb-re.
Sao Paulóban a nyitómeccs mellett még hat összecsapás lesz, köztük az egyik elődöntő. A 65 807 férőhelyes aréna jelenleg félkész állapotban van, és 2013 decemberére kell elkészülnie.
A FIFA már a 2010-es dél-afrikai vb-n is tett hasonló gesztust az építőmunkásoknak.
A brazíliai torna tizenkét helyszíne közül a recifei Arena Pernambuco beruházása ad okot leginkább aggodalomra - már csak azért is, mert itt jövő nyáron Konföderációs Kupa-mérkőzéseket is kell rendezni -, a többi helyszínen nincs ilyen mértékű lemaradás.
Legfrissebb hírek

Az UEFA nem tervezi átvenni az ivószüneteket
Minden más foci
2026.06.21. 17:44

Így fest a konföderációk tabellája az első forduló után
Foci vb 2026
2026.06.18. 10:13

Újabb furcsa FIFA-szabály: a hosszú csók tilos!
Foci vb 2026
2026.06.18. 09:24

Megdőlt az egynapos nézőcsúcs a vb-n
Foci vb 2026
2026.06.17. 18:00
Ezek is érdekelhetik

